Koronawirus w Polsce. W Sławnie wakacje będą dłuższe o tydzień

2

Jak poinformował Urząd Miejski w Sławnie, ze względu na bezpieczeństwo uczniów, rodziców oraz pracowników szkoły rozpoczęcie zajęć dydaktycznych w szkołach podstawowych w Sławnie (woj. zachodniopomorskie) nastąpi dopiero 7 września.

Koronawirus w Polsce. W Sławnie wakacje będą dłuższe o tydzień
(Getty Images)

Ze względu na zagrożenie epidemiologiczne związane z powrotem dzieci z wakacji oraz fakt, że wielu mieszkańców Sławna pracowało podczas sezonu letniego w miejscowościach nadmorskich, dyrektorzy Szkoły Podstawowej nr 2 i nr 3 w Sławnie zdecydowali, że zajęcia dydaktyczno-wychowawcze w dniach 2 - 4 września zostaną odwołanie. 1 września odbędą się spotkania organizacyjne dla uczniów.

Rozpoczęcie roku szkolnego dopiero 7 września

Zajęcia w obu podstawówkach rozpoczną się zatem dopiero 7 września 2020 roku. Wszelkie dodatkowe informacje dotyczące organizacji roku szkolnego będą podawane na bieżąco na stronach internetowych szkół oraz w mediach społecznościowych.

Jak będzie wyglądał 1 września?

Jak informuje miasto, w spotkaniach dla klas II - VIII uczestniczyć mogą wyłącznie uczniowie i pracownicy szkoły - bez obecności rodziców. Uczniowie klas pierwszych na rozpoczęcie roku szkolnego mogą przyjść z jednym rodzicem lub opiekunem. Należy jednak pamiętać, by przed wejściem do budynku zakryć usta i nos oraz zdezynfekować ręce lub nałożyć rękawiczki ochronne - dotyczy to zarówno uczniów jak i rodziców/opiekunów.

W wyższych klasach rok szkolny będą mogli zainaugurować jedynie uczniowie i pracownicy szkoły. Uczniowie klas na spotkanie organizacyjne z nauczycielami przyjdą na wyznaczoną godzinę. Szkoły zaznaczają, by na rozpoczęcie roku szkolnego nie przychodzić wcześniej niż 10 minut przed terminem.

Zobacz także: Nie poślesz dziecka do szkoły? Zobacz co ci grozi
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić