Wróć na
Natalia Bogucka
|

Koronawirus. W USA "historyczny moment". WHO ostrzega

83
Podziel się

Światowa Organizacja Zdrowia ostrzegła w poniedziałek, że wykorzystywanie osocza krwi osób, które przeżyły COVID-19, do leczenia innych pacjentów, jest nadal uważane za terapię eksperymentalną i nie ma dowodów na to, że jest skuteczne.

Koronawirus. W USA "historyczny moment". WHO ostrzega
Donald Trump nazywa wprowadzenie terapii osoczem "przełomem" (Getty Images)
bCXEUcut

W niedzielę amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) zezwoliła na nową metodę leczenia koronawirusa. Polega ona na transfuzji choremu osocza od osoby, która wyzdrowiała już z COVID-19. Metoda ta ma być stosowana w nagłych przypadkach.

Zdaniem Donalda Trumpa decyzja FDA to "historyczny moment walki z chińskim wirusem". Prezydent podkreślił, że terapia osoczem uratuje "niezliczone istoty ludzkie".

bCXEUcuv
Na podstawie danych naukowych FDA niezależnie oceniło, że ta metoda jest bezpieczna i bardzo skuteczna - powiedział Trump.

WHO ostrzega jednak, że terapia osoczem nadal uważana jest za eksperymentalną. Dr Soumya Swaminathan, główna naukowiec Światowej Organizacji Zdrowia, powiedziała, że wyniki dotychczasowych badań "nie są rozstrzygające", a dowody na skuteczność tej metody "są w tej chwili bardzo niskiej jakości". Podkreśliła, że osocze musi być pobierane od jednej osoby, a ludzie wytwarzają różne poziomy przeciwciał. Podobne zdanie wyrazili inni naukowcy.

Istnieje ogromna przepaść między teorią a udowodnionymi korzyściami. Gdyby kilka tysięcy pacjentów wzięło udział w badaniu, mielibyśmy odpowiedź - powiedział Martin Landray z Uniwersytetu Oksfordzkiego.
bCXEUcuB
Wygląda na to, że nie wyciągnięto wniosków z hydroksychlorochiny - powiedział Griffin, odnosząc się do leku na malarię reklamowanego przez Trumpa w leczeniu koronawirusa.
bCXEUcuW
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(83)
sledczy
4 tyg. temu
NIE ma dowodow na to ze WHO. NIE szkodzi a sa dowody na to ze WHO SZKODZI ludzkosci wiec nie sie zamknie kretacz okularnik sterowany z Chin
Pan Wirus
4 tyg. temu
WHO już dawno straciło wiarygodność, "chinocentryzm" pełną gębą, Trump słusznie zrobił wyprowadzając USA z tej przestępczej organizacji!
ann
4 tyg. temu
Chodzi o to żeby zaszczepić a nie leczyć... pazerne koncerny walczą o kasę.
bCXEUcuX
Tym
4 tyg. temu
WHO rozwiązać tą mafijną organizację
Warszawiak
4 tyg. temu
A pan przewodniczący WHO powinien odpowiadać za ludobójstwo. Przez jego decyzje umierają tysiące ludzi na całym świecie. Można było zamknąć jedną prowincje w Chinach i nie było by problemu.
Najnowsze komentarze (83)
Administrator
3 tyg. temu
WHO już dawno powinno przestać istnieć. Ci co tym dowodzą powinni odpowiedzieć za ten cały covid za szczepionki na polio. Eksperymentują na ludzkości a przede wszystkim na dzieciach. Rodzimy zdrowe dzieci a po zaszczepieniu nasze dzieci dostają autyzm i różnego rodzaju nieuleczalne choroby. WHO się wzbogaca,a nam wypłacają marne grosze na nasze dzieci . Ktoś się w końcu musi im wziąć za d...ę.
konx1
3 tyg. temu
Czemu tak wyzywacie się na WHO, a bronicie Trumpa? Przecieź to on od początku opowiada bzdury pod publiczkę. Podobno miał to byc rodzaj grypy i miał minąć na początku lata albo jeszcze wcześniej.Dużo wiecej ludzi umiera na cov, tylko nie przeprowadza się badań i wpisuje inne choroby, żeby nie siac większej paniki Tak jest w Polsce i na całym świecie. Moja kuzynka miała cukrzycę i wszystkie objawy cov, ale w karcie wpisali tylko cukrzycę.
Glocck
3 tyg. temu
Z tego co wiem na przykładzie moich bliskich, którzy leczeni byli w Tychach i Raciborzu transfuzja osocza ozdrowieńców jest przeprowadzana od początku ijest skuteczna, dziwię się że hamerykany teraz dopiero na to wpadli
doktor
3 tyg. temu
WHO Dba o to żeby nie było leczenia na COVID TYLKO SZCZEPIONKA
Kornik
3 tyg. temu
Trump to napewno na medycynie się zna!!
...
3 tyg. temu
Przed czym WHO jeszcze nie ostrzegało?
Ele
3 tyg. temu
naukowcy to też eksperyment
Obserwator
3 tyg. temu
Uratują istnienia ludzkie? To ciało jest nieśmiertelne?
bCXEUcuP
Ooh
3 tyg. temu
Skoro tak poprawne jest zachowanie Stanów Zjednoczonych to proszę bardzo wolna droga hipokryci jak wiatr zawieje tak piszecie. Radzę zastanowić się przed pisaniem bzdur wyssanych z gazetek propagandowych.
Jeanny
3 tyg. temu
Przestańcie już pisać o tym wymyślonym koronagownie. to chore co się dzieje... człowiek umiera na raka a każą rodzinom podpisać że umarł na korone, bo inaczej ciała nie dadza.... mają niezłą kasę z tego że zrobią statystyki zachorowań...Jedna wielka manipulacja!
damian
3 tyg. temu
Who moze zsa....c organizacja skladajaca sie z biznesmenow bioracych kase na lewo i prawo. Pozniej wymyslajaglupoty. Co cpacie ze takie historie tworzycie? Podzielicie sie?
Rozum
3 tyg. temu
Who , hahahahahahahaha
Ł. Szum_ki
3 tyg. temu
Za pieniądze WHO każdą opinię wystawi. A celem nadrzędnym jest żeby Bill G. sprzedał więcej szczepionek przecież to on finansuje WHO teraz.
Kluklu
3 tyg. temu
Taa, ale szczepionka już nie jest eksperymentem, nie, cfff aniaki z who ?
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić