Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Koronawirus w Polsce. Zaraza atakuje kolejne szkoły. Problemy w Przylepie i Bełchatowie

4

Koronawirus niestety nie ustępuje. Zaraza co rusz pojawia się w nowych szkołach. Ze względu na COVID-19 problemy mają placówki oświatowe w Przylepie, a także w Bełchatowie.

Koronawirus w Polsce. Zaraza atakuje kolejne szkoły. Problemy w Przylepie i Bełchatowie
Koronawirus atakuje kolejne szkoły (Pixabay)

W Przylepie koronawirusa wykryto u jednego z uczniów Zespołu Edukacyjnego nr 6. Jak podaje zielonogórska "Gazeta Wyborcza", w związku z tym całą jego klasę i dwoje nauczycieli skierowano na kwarantannę. Potrwa ona do 19 września. Nie będzie zajęć w formie zdalnej.

Powyższe działanie jest związane z procedurą obowiązującą w szkole na taki właśnie wypadek, aby ograniczyć rozprzestrzenienie się wirusa wśród uczniów i pracowników szkoły. Uczniowie z pozostałych klas uczestniczą w zajęciach zgodnie z planem lekcji - powiedział w rozmowie z "GW" Przemysław Grabiec, dyrektor Zespołu Edukacyjnego nr 6 w Przylepie.

Koronawirus w Polsce. Zaatakowana szkoła w Bełchatowie

COVID-19 pojawił się także w Szkole Podstawowej nr 8 na osiedlu Dolnośląskim w Bełchatowie. Tam koronawirusa wykryto u uczennicy siódmej klasy.

Serwis belchatow.naszemiasto.pl pisze, że w związku z tą infekcją na kwarantannę trafiło 15 nauczycieli wraz z rodzinami. Uczniowie klasy, w której wyryto zakażenie, zostali objęci 10-dniowym nauczaniem zdalnym.

Koronawirus w Polsce. Najnowsze statystyki

Do tej pory w naszym kraju potwierdzono 75 734 przypadków zakażenia koronawirusem, w tym 2 237 ofiar śmiertelnych.

Dzienny raport o koronawirusie mówi o tym, że zakażeni zajmują 2 007 łóżek w szpitalach. Zajętych jest też 86 respiratorów. 94 273 osób przebywa w kwarantannie, a 8 062 objętych zostało nadzorem epidemiologicznym. Do tej pory wyzdrowiało 62 110 zainfekowanych wirusem z Chin.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić