Wstrząsające, co zrobili żołnierze. Nagranie obiegło świat

295

Wstrząsające nagranie, na którym widać, jak mężczyźni w mundurach armii Mozambiku biją i strzelają do kobiety, gdy ta próbuje uciec, zostało udostępnione w poniedziałek przez kilka organizacji broniących praw człowieka. Władze Mozambiku obiecały zweryfikować nagranie i przeprowadzić dochodzenie w sprawie zabójstwa kobiety.

Wstrząsające, co zrobili żołnierze. Nagranie obiegło świat
(YouTube)

Na wstrząsającym nagraniu, które trafiło do sieci, a którego nie publikujemy ze względu na jego brutalność, widać, jak mężczyźni w mundurach armii Mozambiku biją nagą kobietę kijem na poboczu drogi, a następnie ją zabijają, strzelając w plecy, gdy ta próbuje uciec. Ministerstwo obrony stanowczo potępiło to, co się dzieje na filmie, stwierdzając, że jest to "przerażające". Władze obiecały zweryfikować materiał filmowy.

Wstrząsające nagranie trwa dwie minuty i pokazuje, jak grupa mężczyzn w mundurach armii otacza nagą kobietę, jeden uderza ją kijem w głowę i korpus kilka razy, następnie inny zaczyna do niej strzelać. Słychać, jak mówią po portugalsku: "zabij ją na poboczu drogi" - podała agencja Reutera.

Agencja AFP informuje z kolei, że na nagraniu można usłyszeć, jak mężczyźni krzyczą do kobiety "jesteś z Asz-Szabab", czyli z islamistycznej grupy dżihadystów, która przewodzi rosnącej rebelii przeciwko rządowi od 2017 roku. Grupy powstańcza ma islamistyczny program, ale opiera się na trwającej już dziesięciolecia lokalnej frustracji z powodu bezrobocia, sfałszowanych wyborów, korupcji i przemocy.

Ministerstwo obrony podkreśliło, że nie zgadza się z żadnym barbarzyńskim aktem, który uzasadniałby naruszenie praw człowieka. Wezwało władze do przeprowadzenia śledztwa w sprawie autentyczności tego nagrania.

To mrożące krew w żyłach nagranie - napisał na Twitterze dyrektor Amnesty International z Afryki Wschodniej i Południowej, Deprose Muchena.
Zobacz także: Zamordowane 3 osoby, dwie zaginione. Historia, którą żyje cała Kanada
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić