Robert Czykiel| 

Koronawirus w polskim Sejmie. Pierwszy przypadek potwierdzony

90

W Sejmie zrobił się popłoch, gdy okazało się, że sejmowa sekretarka wicemarszałka Piotra Zgorzelskiego jest zakażona. Poseł PSL trafił na kwarantannę i podobno ten sam los spotkał Władysława Kosiniaka-Kamysza.


Koronawirus w Polsce. Potwierdzony przypadek w Sejmie
Koronawirus w Polsce. Potwierdzony przypadek w Sejmie (Getty Images)

Koronawirus nikogo nie oszczędza i teraz dotarł także do Sejmu. Jak poinformował onet.pl, w sobotę do lekarza zgłosiła się sejmowa sekretarka wicemarszałka Piotra Zgorzelskiego. Przeprowadzono jej test na obecność koronawirusa, który dał wynik pozytywny.

Koronawirus w Polsce. Władysław Kosiniak-Kamysz na kwarantannie

Na kwarantannę wysłano osoby, które miały z nią bezpośredni kontakt. Taki los spotkał zatem Zgorzelskiego, ale także m.in. jego drugą sekretarkę i kierowca. Polityk przeszedł już pierwszy test i wynik był negatywny.

Kwarantannę przechodzi także Władysław Kosiniak-Kamysz, bo miał kontakt ze Zgorzelskim. Kandydat na prezydenta także zrobił test i na razie nie wykazał on, że jest zakażony. Wszyscy jednak będą musieli poddać się kolejnemu badaniu pod koniec przymusowej izolacji.

To pierwsza taka sytuacja w Sejmie, choć nie pierwsza w polskiej polityce. Kilka tygodni temu zakażony był Michał Woś. Minister środowiska ostatecznie wrócił do zdrowia, a następnie do pracy.

W Polsce do tej pory potwierdzono 16 561 przypadków zakażenia. Liczba zgonów to 827, a ozdrowieńców jest 6131.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić