Koronawirus w USA. Joe Biden mówi o "wielkim dniu" dla Ameryki

11

Amerykańskie Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC) podjęły decyzję o zniesieniu wymogu noszenia maseczek przez w pełni zaszczepionych ludzi. Prezydent USA Joe Biden uważa to za wielką rzecz.

Koronawirus w USA. Joe Biden mówi o "wielkim dniu" dla Ameryki
Joe Biden (PAP)

W czwartek CDC złagodziły zalecenia ws. noszenia maseczek i dystansu społecznego dla osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19. Zaszczepieni nie będą już musieli zasłaniać twarzy nawet w większości zamkniętych pomieszczeń.

Myślę, że to wielki kamień milowy, wielki dzień, (…) Stało się to możliwe dzięki niezwykłemu sukcesowi, jaki odnieśliśmy w zaszczepieniu tak szybko, tak wielu Amerykanów - mówił Joe Biden.

CDC nadal zaleca zakrywanie twarzy w zatłoczonych przestrzeniach zamkniętych, jak chociażby autobusy, samoloty, szpitale, więzienia czy też schroniska dla osób bezdomnych.

Joe Biden tonuje nastroje

Prezydent USA zaznaczył również, że kraj nie jest jeszcze bezpieczny i że nadal zbyt wielu Amerykanów umiera z powodu COVID-19.

Apelował o to, by obywatele przystępowali do szczepień. Podkreślał, że zniesienie restrykcji obejmuje tylko osoby w pełni zaszczepione. Jednocześnie zaznaczył, że taki sukces to zasługa wielu ludzi i instytucji, a nawet całego społeczeństwa USA.

Wszyscy sprawiliście, że stało się to możliwe. Teraz dokończmy pracę nad pokonaniem tego wirusa i przywróceniem wszystkiego do normy - apelował.
Autor: MDO
Źródło:PAP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić