o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
KLS
|

Odkrycie na Oksfordzie. Zmieszali szczepionki firm AstraZeneca i Pfizer

281
Podziel się

Dr Snape z Uniwersytetu Oksfordzkiego dokonał zaskakującego odkrycia. Po przeprowadzeniu szeregu badań okazało się, że pomieszanie szczepionek AstraZeneca i Pfizer zwiększa efekty uboczne u dorosłych.

Odkrycie na Oksfordzie. Zmieszali szczepionki firm AstraZeneca i Pfizer
(Getty Images)
bEDfoNdx

Czegoś takiego jeszcze nie było. Na Uniwersytecie Oksfordzkim cały czas trwają badania nad skutecznością i skutkami ubocznymi szczepionek.

Nikt wcześniej nie myślał o takim sposobie podawania szczepionek przeciw COVID-19. Okazuje się jednak, że po zmieszaniu szczepionek Pfizer i AstraZeneca dorośli pacjenci częściej zgłaszają łagodne i umiarkowane skutki uboczne.

bEDfoNdz

Mieszanie szczepionek = częstsze skutki uboczne

Jeden na 10 ochotników, którym podano dwie dawki preparatu AstraZeneca, w odstępie czterech tygodni zgłosiło gorączkę. Jeśli jednak otrzymał jedno wstrzyknięcie szczepionką AstraZeneca i jedno preparatem Pfizera, w dowolnej kolejności, odsetek ten wzrósł do około 34 proc.

Te same rzeczywiste różnice dotyczą innych objawów, takich jak dreszcze, zmęczenie, ból głowy, złe samopoczucie i bóle mięśni - powiedział prof. Snape, opiekun badania.
bEDfoNdF

Wszelkie działania niepożądane były krótkotrwałe. Nikt nie chciał narażać bezpieczeństwa ochotników.

Badanie Com-Cov rozpoczęło się w lutym. Celem było sprawdzenie, czy wstrzyknięcie drugiej dawki innym preparatem może: zapewnić dłużej utrzymującą się odporność, lepszą ochronę przed nowymi wariantami lub po prostu pozwolić klinikom na wymianę szczepionek w przypadku przerw w dostawach.

W kwietniu badanie zostało rozszerzone. Dodano kolejnych 1050 ochotników do testowania kombinacji szczepionek Moderny i Novavax obok rzecz jasna Pfizera i AstraZeneki.

bEDfoNdG
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEDfoNea
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(281)
XDDDDDDDDD
4 miesiące temu
Wszelkie działania niepożądane były krótkotrwałe. Nikt nie chciał narażać bezpieczeństwa ochotników. - oczywiście, po paru godzinach wyjęto preparaty z ciała ochotników. XDDDDD
\z\zaza
4 miesiące temu
To nie szczepionki tylko eksperyment genetyczny na ludziach faza 3
Dsvhbkm😏
4 miesiące temu
Artykuły sprzedajnych mediów mają na celu sądowanie opinii, stąd są takie kretynizmy. Trzeba wyrzucić tv, radio i nie czytać takich artykułów, chociaż.. Tak, został przeze mnie przeczytany 😏
bEDfoNeb
Rip
4 miesiące temu
Panie ,a po co komu te wymysły,szczepionki ,do pieca chlebowego na dwie zdrowaśki i po chorobie
Reali
4 miesiące temu
Są zawsze potrzebne dwie dawki: w pierwszej jest login, a w drugiej hasło. 😄
Taka
4 miesiące temu
A co to ludzie króliki doświadczalne??? Niech sobie wstrzyknievten ,który to wymyślił i powie jak się czuję!
jarek
4 miesiące temu
no to pomieszamy i zobaczymy co będzie. I jedziemy na milionach ludzi. Żenada i kłamstwa
Jarek
4 miesiące temu
To takoj jak pomieszac dobry bimberek z mysimi siuchami z lodem..
to ja Pawlak
4 miesiące temu
Hej wy Picery i Zenki to po hooy mieszacie jak przynosi to złe skutki. Mało nasi rządzący mieszają to jeszcze chcecie nam dać wymieszane szczepionki ?
fgg
4 miesiące temu
bo do takiej mieszanki, żeby była bezpieczna, trzeba jeszcze nas..ć, ale o tym już nie napisali
Gość
4 miesiące temu
Prof. Snape! 🧙❤️❤️❤️
cxvcxv
4 miesiące temu
ubezpieczyciele traktują zastrzyki przeciw COVID-19 jako eksperyment medyczny i odmawiają ochrony w przypadku wystąpienia trwałych odczynów poszczepiennych – podaje „Rzeczpospolita”. Rzecznik praw pacjenta (RPP) uznał praktykę chorzowskiej przychodni, która szczepionym przeciw Covid-19 kazała podpisywać oświadczenie, że „świadomie biorą udział w eksperymencie medycznym i nie będą wnosić o roszczenia z tytułu odszkodowania za skutki uboczne” za naruszenie dobra pacjentów. Przychodnia tłumaczy się, że takie zabezpieczenie w przypadku roszczeń doradziła im firma ubezpieczeniowa. Przedstawicielka ubezpieczyciela miała powiedzieć dyrektorowi, że wprawdzie nie dostanie tego na piśmie, ale jeśli któremuś z pacjentów coś się stanie, to ubezpieczyciel nie pokryje kosztów roszczeń. Oświadczenia podpisywali szczepieni preparatem AstraZeneka. „Rzeczpospolita” cytuje słowa radcy prawnego, działającego przy Zespole Kryzysowym Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy, że „zgodnie z polskim prawem, szczepienia określonymi produktami dopuszczonymi nawet warunkowo do obrotu mają charakter eksperymentu medycznego, który musiałby być ubezpieczony w ramach działalności prowadzonej przez podmioty lecznicze”. Podczas, gdy rząd zapowiada powstanie funduszu kompensacyjnego, ubezpieczyciele próbują zabezpieczyć się przed ewentualnymi roszczeniami pacjentów za działania niepożądane takiej terapii. Zwłaszcza, że obecne na rynku europejskim szczepionki przeciw COVID-19 są dopuszczone warunkowo, gdyż znajdują się w trzeciej, ostatniej fazie testów klinicznych oraz są cały czas monitorowane.
bronco
4 miesiące temu
goooofno mnie to obchodzi bo to tylko medialna pandemia - śmiertelność wśród oficjalnie zakażonych w okolicach 2,7% a w populacji 38 mln Polaków = 0,187 %. To nie jest pandemia tylko experyment socjologiczny.
bEDfoNdT
czytelnik
4 miesiące temu
jakieś znowu mieszanie treścią... pierw piszą : "pomieszanie szczepionek AstraZeneca i Pfizer zwiększa efekty uboczne u dorosłych." a parę linijek niżej... "po zmieszaniu szczepionek Pfizer i AstraZeneca dorośli pacjenci częściej zgłaszają łagodne i umiarkowane skutki uboczne." nauczcie się kurna pisać te artykuły... no fakt - nauka zdalna i jej efekty.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić