o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
SSŃ
|

Złe wieści o Kwaśniewskim. Mówi o stanie zdrowia po COVID-19

1448
Podziel się

Aleksander Kwaśniewski nadal zmaga się z poważnymi powikłaniami po zakażeniu COVID-19, które utrudniają mu codzienne funkcjonowanie.

Złe wieści o Kwaśniewskim. Mówi o stanie zdrowia po COVID-19
Aleksander Kwaśniewski opowiedział o "mgle mózgowej" (PAP, Rafał Guz)
bEheGaBh

Aleksander Kwaśniewski oraz jego żona Jolanta zakazili się koronawirusem w lutym tego roku, podczas kilkumiesięcznego pobytu w Szwajcarii. Była prezydencka para zwalczyła objawy choroby, jednak wirus nie pozwolił im o sobie zapomnieć.

Aleksander Kwaśniewski o powikłaniach po COVID-10

Niestety choroba często nie kończy się po ustaniu bezpośrednich objawów. Po przebyciu infekcji istnieje duże ryzyko długotrwałych powikłań, szczególnie neurologicznych.

bEheGaBj

Oprócz fizycznego osłabienia, które przez wiele miesięcy towarzyszy dużej części ozdrowieńców, były prezydent opowiedział dziennikarzom "Fakt" o jeszcze innym męczącym go powikłaniu.

Można powiedzieć, że trwa to dziś. Fizyczne osłabienie jest trudne do przezwyciężenia. Skutkiem przebytej choroby była także mgła mózgowa. Na szczęście uporałem się z nią szybciej niż z powrotem do fizycznej formy sprzed choroby – Kwaśniewski powiedział "Fakt"
bEheGaBp

Aleksandrowi Kwaśniewskiemu towarzyszyły także poważne problemy z pamięcią. Tego typu dolegliwości potrafią dotkliwie uprzykrzyć życie.

Czasami doskonale wiedziałem, że kogoś znam, albo gdzieś byłem, a nie mogłem przypomnieć sobie nazwiska czy miejsca. Wiedziałem, że posiadam informację na jakiś temat, a nie mogłem sobie przypomnieć – kontynuował były prezydent.

Jolanta Kwaśniewska także nadal odczuwa skutki choroby. Była pierwsza dama po infekcji zachorowała na zapalenie nerek. "Ciągle ma problemy z alergią" - Kwaśniewski dodał w rozmowie z "Faktem".

bEheGaBq

Mgła mózgowa - groźne powikłanie po koronawirusie

Tzw. mgła mózgowa to pojęcie, które służy do opisu zespołu objawów zaburzeń neurologicznych, coraz częściej występujące w kontekście COVID-19. Objawy obejmują dolegliwości takie jak problemy z koncentracją czy zamglenie świadomości. Pacjenci zgłaszają także problemy z pamięcią i komunikacją.

Niestety na mgłę mózgową nie ma lekarstwa. Terapia polega głównie na łagodzeniu występujących objawów. Duże znaczenie ma zbilansowana dieta, wypoczynek i zrównoważona aktywność fizyczna. Mgła w końcu ustąpi, ale proces może być długi i męczący.

bEheGaBr
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEheGaBK
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(1448)
Bogusław G/Bu...
miesiąc temu
Niewyleczony wirus filipiński (incydent na grobach w Wołyniu), do tego koronawirus, a i tak ciągle uroczy. Co do "mgły umysłowej", to może trzeba byłoby przypomnieć sobie o pewnej używce, która w pewnym sensie, zdążyła już przejąć funkcje krwi,a być może po jej odstawieniu, jak za dotknięciem różdżki, po mgle zostanie jedynie miłe wspomnienie.
1997
miesiąc temu
Pij dalej
Warszawiak.
miesiąc temu
Bedziesz siedzial .
bEheGaBL
Kwachu
miesiąc temu
z nich wszystkich, Tusk, Wałęsa jeszcze najnormalniejszy
Dana
miesiąc temu
Najlepiej namawianie lewicy do układów z pisem zwalić na mgłę mózgową. Tego się po panu Kwaśniewskim nie spodziewałam.
Rebacz
miesiąc temu
Ta mgła to się zaczęła kiedy sprzedał nas Watykanowi podpisując końkordat
Dot
miesiąc temu
Mam lekarstwo
oj czuję że
miesiąc temu
teraz wielu polityków dostanie "mgły mózgowej" a zwłaszcza ci co mają coś za uszami. Takiego Bolka to ta mgła dopadła jeszcze przed Covidem
Leonardo
miesiąc temu
Powikłania po chorobie filipińskiej... wódka zostawia ślady jak sanek płoza... mózg się przez lata rozpuszcza
Cześć
miesiąc temu
Głowa do góry Panie Olku. Z choroby filipińskiej Pan wyszedł, to i z zamglenie głowy przejdzie. Na zdrowie!
Vss
miesiąc temu
Stolzman został prezydentem bo Polacy nie chcieli Wałęsy.
18 45 67
miesiąc temu
Bimber panie prezydencie, bimber rozjaśnia umysł.
Ksm
miesiąc temu
Nie brali remdesiviru?
bEheGaBD
Wirus
miesiąc temu
Skąd to wrócił? Był w Moskwie dobrze pojechali po bimberku no myślał że jest gdzieś indziej🤠
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić