Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
SSŃ
|

Złe wieści o Kwaśniewskim. Mówi o stanie zdrowia po COVID-19

1449
Podziel się:

Aleksander Kwaśniewski nadal zmaga się z poważnymi powikłaniami po zakażeniu COVID-19, które utrudniają mu codzienne funkcjonowanie.

Złe wieści o Kwaśniewskim. Mówi o stanie zdrowia po COVID-19
Aleksander Kwaśniewski opowiedział o "mgle mózgowej" (PAP, Rafał Guz)

Aleksander Kwaśniewski oraz jego żona Jolanta zakazili się koronawirusem w lutym tego roku, podczas kilkumiesięcznego pobytu w Szwajcarii. Była prezydencka para zwalczyła objawy choroby, jednak wirus nie pozwolił im o sobie zapomnieć.

Aleksander Kwaśniewski o powikłaniach po COVID-10

Niestety choroba często nie kończy się po ustaniu bezpośrednich objawów. Po przebyciu infekcji istnieje duże ryzyko długotrwałych powikłań, szczególnie neurologicznych.

Oprócz fizycznego osłabienia, które przez wiele miesięcy towarzyszy dużej części ozdrowieńców, były prezydent opowiedział dziennikarzom "Fakt" o jeszcze innym męczącym go powikłaniu.

Można powiedzieć, że trwa to dziś. Fizyczne osłabienie jest trudne do przezwyciężenia. Skutkiem przebytej choroby była także mgła mózgowa. Na szczęście uporałem się z nią szybciej niż z powrotem do fizycznej formy sprzed choroby – Kwaśniewski powiedział "Fakt"

Aleksandrowi Kwaśniewskiemu towarzyszyły także poważne problemy z pamięcią. Tego typu dolegliwości potrafią dotkliwie uprzykrzyć życie.

Czasami doskonale wiedziałem, że kogoś znam, albo gdzieś byłem, a nie mogłem przypomnieć sobie nazwiska czy miejsca. Wiedziałem, że posiadam informację na jakiś temat, a nie mogłem sobie przypomnieć – kontynuował były prezydent.

Jolanta Kwaśniewska także nadal odczuwa skutki choroby. Była pierwsza dama po infekcji zachorowała na zapalenie nerek. "Ciągle ma problemy z alergią" - Kwaśniewski dodał w rozmowie z "Faktem".

Mgła mózgowa - groźne powikłanie po koronawirusie

Tzw. mgła mózgowa to pojęcie, które służy do opisu zespołu objawów zaburzeń neurologicznych, coraz częściej występujące w kontekście COVID-19. Objawy obejmują dolegliwości takie jak problemy z koncentracją czy zamglenie świadomości. Pacjenci zgłaszają także problemy z pamięcią i komunikacją.

Niestety na mgłę mózgową nie ma lekarstwa. Terapia polega głównie na łagodzeniu występujących objawów. Duże znaczenie ma zbilansowana dieta, wypoczynek i zrównoważona aktywność fizyczna. Mgła w końcu ustąpi, ale proces może być długi i męczący.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(1449)
Genowefa Pigw...
7 miesięcy temu
Jak Kwaśniewska jest taka chora to po co angażuje się w rozrabianie na granicy z migrantami?
Bogusław G/Bu...
rok temu
Niewyleczony wirus filipiński (incydent na grobach w Wołyniu), do tego koronawirus, a i tak ciągle uroczy. Co do "mgły umysłowej", to może trzeba byłoby przypomnieć sobie o pewnej używce, która w pewnym sensie, zdążyła już przejąć funkcje krwi,a być może po jej odstawieniu, jak za dotknięciem różdżki, po mgle zostanie jedynie miłe wspomnienie.
1997
rok temu
Pij dalej
Warszawiak.
rok temu
Bedziesz siedzial .
Kwachu
rok temu
z nich wszystkich, Tusk, Wałęsa jeszcze najnormalniejszy
Dana
rok temu
Najlepiej namawianie lewicy do układów z pisem zwalić na mgłę mózgową. Tego się po panu Kwaśniewskim nie spodziewałam.
Rebacz
rok temu
Ta mgła to się zaczęła kiedy sprzedał nas Watykanowi podpisując końkordat
Dot
rok temu
Mam lekarstwo
oj czuję że
rok temu
teraz wielu polityków dostanie "mgły mózgowej" a zwłaszcza ci co mają coś za uszami. Takiego Bolka to ta mgła dopadła jeszcze przed Covidem
Leonardo
rok temu
Powikłania po chorobie filipińskiej... wódka zostawia ślady jak sanek płoza... mózg się przez lata rozpuszcza
Cześć
rok temu
Głowa do góry Panie Olku. Z choroby filipińskiej Pan wyszedł, to i z zamglenie głowy przejdzie. Na zdrowie!
Vss
rok temu
Stolzman został prezydentem bo Polacy nie chcieli Wałęsy.
18 45 67
rok temu
Bimber panie prezydencie, bimber rozjaśnia umysł.
Ksm
rok temu
Nie brali remdesiviru?
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić