Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Koronawirus. Wiceminister zdrowia: "Sytuacja zmierza ku lepszemu". Co z maseczkami?

38

Wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński stwierdził, że sytuacja w naszym kraju zmierza ku lepszemu, ale o opanowaniu epidemii jeszcze nie można mówić. Wypowiedział się również w sprawie maseczek.

Co z obowiązkiem zakrywania twarzy? Cieszyński zabrał głos
Co z obowiązkiem zakrywania twarzy? Cieszyński zabrał głos (Getty Images)

W sobotni poranek wiceminister zdrowia był gościem Radia Zet. W trakcie rozmowy na antenie rozgłośni mówił między innymi o tym, że udało się wycofać wszystkie wadliwe maseczki i jego decyzją ich dystrybucja dla pracowników służby zdrowia została wstrzymana.

Janusz Cieszyński odniósł się również do zarzutów posła Andrzeja Sośnierza. - Nie zgadzam się z bardzo krytycznymi opiniami posła Sośnierza na temat złej metody walki z pandemią koronawirusa - stwierdził.

Nie mówimy o opanowaniu epidemii w naszym kraju, ale sytuacja zmierza ku lepszemu. Większość zakażeń jest na Śląsku - powiedział wiceminister zdrowia w Radiu Zet.

Zobacz także: Koronawirus. Czy mecze piłkarskie są bezpieczne? Specjalista nie ma wątpliwości. "Duńskie badania to potwierdzają"

Koronawirus w Polsce. Co z noszeniem maseczek?

Od jakiegoś czasu pojawiają się doniesienia mówiące o tym, że wkrótce może dojść do poluzowania nakazu zakrywania twarzy w przestrzeni publicznej.

Tam, gdzie są duże skupiska ludzi, jeszcze bardzo długo będzie obowiązek noszenia maseczek - skomentował przedstawiciel rządu.

Janusz Cieszyński nawiązał także do kwestii przeprowadzenia wyborów prezydenckich 2020. - My będziemy zalecali i apelowali o formę korespondencyjną wyborów, ale w lokalach będą zagwarantowane środki bezpieczeństwa - zaznaczył wiceminister zdrowia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić