Wróć na
Wojciech Darewicz
|

Lato 2020 w Polsce. Będzie groźnie. Amerykanie zrobili nam prognozę

60
Podziel się

Już za kilka dni, bo pierwszego czerwca, rozpoczyna się meteorologiczne lato. W związku z tym na amerykańskim portalu AccuWeather pojawiła się prognoza pogody dla Europy, w tym również dla Polski. Amerykańscy meteorolodzy zauważają różnice w pogodzie między wschodem a zachodem naszego kraju. Będzie sucho, ale pojawić mają się też groźne burze.

Długoterminowa  prognoza pogody dla polski na czerwiec, lipiec i sierpień 2020 roku.
Długoterminowa prognoza pogody dla polski na czerwiec, lipiec i sierpień 2020 roku.

Amerykanie przewidują, że lato w Europie będzie gorące. Nie inaczej ma być w Polsce. Ciepło i sucho będzie w szczególności na wschodzie kraju. Na zachodzie Polski mają za to pojawiać się burze, których skutki mogą być groźne.

Lato 2020 w Polsce i Europie. Gorąco z gwałtownymi zjawiskami pogodowymi

Upały mają występować od Francji aż po Polskę. Gorąco będzie też w północnej, zazwyczaj zimniejszej, części naszego kraju. To właśnie tam groźne w skutkach burze mają pojawiać się częściej.

Utworzy się burzowy szlak. Nad Europą będą powstawały strefy, w których chłodne fronty wymieszają się z suchym i gorącym powietrzem. Odczują to też m.in. Francuzi, Niemczy i Duńczycy – mówi Tyler Roys z AccuWeather.

Groźne burze nad Polską latem 2020. Kiedy będą występować? Czego się spodziewać?

Gwałtowne zjawiska pogodowe będą dotykać m.in. dużych miast. W amerykańskiej prognozie pojawiają się takie stolice jak Paryż, Praga, Warszawa oraz Bruksela.

Burze będą podręcznikowe, czyli takie z gradem, potężnymi powiewami wiatru, powodziami oraz trąbami powietrznymi – mówi meteorolog.

Najbardziej intensywne burze mają występować pod koniec lipca oraz na początku sierpnia. Prognozowany początek lata ma być suchy. Naprawdę mokro może zrobić się dopiero na przełomie wakacyjnych miesięcy. Niestety opady nie będą równomierne, więc musimy być gotowi na lokalne powodzie i podtopienia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

KOMENTARZE
(60)
dcdcdcd
1 tyg. temu
Będzie słonecznie , będzie ulewnie , ,będzie susza , będzie powódź - naprawdę trafna prognoza . Jestem za a nawet przeciw .
Anna
1 tyg. temu
W razie niepogody deszcz pewien
kapletneCzuby
1 tyg. temu
A przed kilkoma dniami czytalem na tym bilnym portalu ze bedzie totalne i katastroficzne ochlodzenie (NASA ostrzega ;-D) ze wzgledu na zmiejszenie aktywnosci slonca.
xclvuj;km,.
1 tyg. temu
nie do przewidzenia
Maikona
1 tyg. temu
Ja słyszałam że mrozy siarczyste mają być....
Najnowsze komentarze (60)
Avalon
6 dni temu
Amerykańskie prognozy nie są dokładne i precyzyjne. W ogóle się nie sprawdzają.
1234 56
7 dni temu
Pogoda dla Kaczorow
gerrardu pier
7 dni temu
Yeaaaah, Szanowni, kiedyś znajomy adjunkt (starszy pan w kapeluszu z ciupagą a ręku) z działu prognoz z Akademii Prognozy Pogody w Białce Tatrzańskiej powiadział tak: - uwozojcie na dymy, ...jak się napijo i pójdo w dół, to moze loć, a jak dymy posły w góre to nie bydzie loć !!! ...wnioskuje, że właśnie on był w USA oraz Kanadzie i dał cykl wykładów nt. prognozy pogody... Teraz kowboje popisują się wiedzą prognozując celnie pogodę na całym obszarze EU.
gerrardu pier
7 dni temu
Szanowni, jeden znajomy adjunkt/doktorant z działu prognoz z Akademii Prognozy Pogody w Białce Tatrzańskiej powiadał tak: - uwozojcie na dymy, ...jak się napijo idol w dół, to moze loć, a jak dymy posły w góre to nie będzie loć !!! ...wnioskuje, że w USA oraz Kanadzie dał on cykl wykładów nt. prognozy pogody... Teraz kowboje popisują się wiedzą prognozując pogodę na całym obszarze EU.
Daras
7 dni temu
Ile macie płacone za te pisanie głupot
qqqq
1 tyg. temu
taaaa , to dlaczego w nocy jest tak zimno że zacząłem w piecu palić?
pogodynka
1 tyg. temu
Dosyć!!! Zimą też tak miało być ,Polska podzielona na pół i co zimy nie było nigdzie !!!!
dhjdtyj
1 tyg. temu
Darewicz,idź do wróżki gimbusie-tam Ci lepiej powie.....
dhjdtyj
1 tyg. temu
Darewicz,idź do wróżki gimbusie-tam Ci lepiej powie.....
dhjdtyj
1 tyg. temu
Darewicz,idź do wróżki gimbusie-tam Ci lepiej powie.....
wicherek
1 tyg. temu
Amerykanie mówili że Kim Dzon Un nie żyje i wielkie G z tego wyszło i tak jest ze wszystkim. Naukowcy od siedmiu boleści
Baca
1 tyg. temu
Stoję przy swoim i nie dam się zmylić , lato będzie latem.
Ciemnota
1 tyg. temu
Prezes jeszcze milczy to nie wiadomo jaka będzie pogoda.
Student
1 tyg. temu
Dwuznacznie to brzmi "Będzie groźnie. Amerykanie zrobili nam prognozę". Jak nie ruscy to amerykanie. Biedna ta nasza Polska.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić