Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 

Koronawirus: złamali zakaz opuszczania domów. Zaproponowali policjantowi łapówkę

12

Do zdarzenia doszło w Arabii Saudyjskiej. W związku z pandemią COVID-19 na mieszkańców kraju nałożono ograniczenia. Grupa mężczyzn zdecydowała się je złamać i wyszła po zmierzchu na ulicę. Zostali zatrzymani przez funkcjonariusza policji, a kiedy ten odmówił przyjęcia łapówki, brutalnie go zaatakowali.

Koronawirus: złamali zakaz opuszczania domów. Zaproponowali policjantowi łapówkę
(Getty Images, Jacques Langevin/Sygma/Sygma)

O zdarzeniach poinformował Urząd Kontroli i Walki z Korupcją w Arabii Saudyjskiej. Poszkodowany funkcjonariusz policji zatrzymał grupę mężczyzn, która poruszała się po ulicy w godzinach nocnych. Tym samym dopuścili się złamania nakazu rządu, by z powodu pandemii COVID-19 ograniczyć wychodzenie z domu.

Zatrzymani mężczyźni zaoferowali policjantowi łapówkę. Kiedy funkcjonariusz odmówił, został przez nich zaatakowany. Napastnicy dopuścili się także poważnego uszkodzenia radiowozu.

Koronawirus: kim byli mężczyźni, którzy zaatakowali policjanta i złamali zasady ochrony przez COVID-19?

Jak podaje "The National" zatrzymani mężczyźni są braćmi. Przedstawiciel Urzędu Kontroli i Walki z Korupcją potwierdził, że toczy się przeciwko nim postępowanie karne. Liczy na to, że oskarżeni otrzymają wysokie wyroki, ponieważ swoim zachowaniem narazili pozostałych mieszkańców na zarażenie koronawirusem.

Zlekceważyli wysiłki władz w walce z pandemią i napadli na oficera bezpieczeństwa, który poświęca się służbie krajowi i jego mieszkańcom – cytuje przedstawiciela Urzędu Kontroli i Walki z Korupcją "The National".

Zobacz także: Zobacz też: Mandat za "niewłaściwe" zakupy? Prawnik radzi, co zrobić

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić