Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
JAR
|

Korupcja w ośrodku pomocy społecznej. Zniknął majątek przeznaczony dla biednych ludzi

10
Podziel się:

Policjanci przedstawili zarzuty czterem, byłym już urzędniczkom z Ośrodka Pomocy Społecznej w Kostrzynie nad Odrą. Wśród nich jest dyrektorka tej placówki. Pieniądze zamiast do potrzebujących, trafiały do skorumpowanych urzędniczek.

Korupcja w ośrodku pomocy społecznej. Zniknął majątek przeznaczony dla biednych ludzi
(Policja)Korupcja w ośrodku pomocy społecznej. Zniknął majątek przeznaczony dla biednych ludzi (Policja)

Gorzowska policja rozbiła grupę pracownic miejskiego ośrodka pomocy społecznej w Kostrzynie nad Odrą. Kobiety wydawały decyzje administracyjne o przyznaniu świadczeń socjalnych określonym beneficjentom. Ale pieniądze zamiast do potrzebujących, trafiały do skorumpowanych urzędniczek.

Gdyby nie policjanci z Wydziału do Walki z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. ten przestępczy proceder trwałby nadal. Tracił na tym nie tylko Skarb Państwa ale i potrzebujący, do których zgodnie z prawem te pieniądze powinny trafić.

W grupie osób łamiących prawo byłe cztery urzędniczki Ośrodka Pomocy Społecznej w Kostrzynie nad Odrą: Dyrektorka (66 lat), dwie księgowe (41 i 60 lat) oraz kobieta obsługująca obszar administracyjny (61 lat).

Materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie kobietom zarzutów związanych z przywłaszczeniem co najmniej 640 tysięcy złotych.

Policja zabezpieczyła dowody

Na byłej dyrektorce dodatkowo ciążą jeszcze zarzuty związane z przekroczeniem uprawnień i poświadczenia nieprawdy. Ten przestępczy proceder trwał od stycznia 2014 do września 2021 roku.

Kobiety działając wspólnie i w porozumieniu, z tego procederu uczyniły sobie stałe źródło dochodu. Podczas śledztwa zabezpieczono majątek podejrzanych w wysokości półtora miliona złotych. Sprawa ma charakter rozwojowy. Śledczy ustalają czy proceder ten nie ma jeszcze większego wymiaru - tłumaczy podinspektor Marcin Maludy.
Zobacz także: Myśliwce z Polski dla Ukrainy? "Jest to możliwe"
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(10)
jtyjtyj
4 miesiące temu
70 mln-wybory kopertowe Sasina, 258 mln zł-polskie szwalnie, zburzona elektrownia za 1 mld, szemrany fundusz sprawiedliwości, tu już nie ma mowy że Skarb Państwa tracił, kiedy policja się tym zajmie?
Matka polka
4 miesiące temu
Nigdy jako samotna matka nie otrzymywałam żadnej pomocy finansowej z mops. Chociaż powinnam, bo alimentów nie miałam ( nie płacił zawsze) , 500 plus nie miałam ( nie nalezalo się na trójkę dzieci, no cóż mamy przepisy jak przepisy pozwoliły, to spłaty nie dostalam, bo już 3 lata sienorzedawnilo) jak nie zarobiłam to byliśmy głodni, jak poszłam do pracy, i wynajęłam nianie, to byłam prześladowana, bo jak można dzieci z nianią zostawiać. ( moja teściowa miała w gminie przyjaciółki) które skutecznie obrzydzily nam życie, tylko za to że odkryłam że mąż ( katolik) prowadzi drogie życie z inną babą.do tej pory wymagam terapii, a minęło jakieś 7 lat. Nie wiem czy kiedykolwiek stanę psychicznie porządnie na nogach. Mops do prawdziwej patologi nie pójdzie, bo będzie się bał.
GreatNagos
4 miesiące temu
No jak przewidywałem już za głowę Putina jest nagroda na razie tylko kiepski Milion $ co oczywiście go w pewnym stopniu obraża bo minimum powinno być Miliard
Ewa
4 miesiące temu
Takich ludzi od razu do więzienia!!!
POtologia
4 miesiące temu
Panie od ośmiu lat oszukiwawały, nic w tym dziwnego wtedy jeszcze Partia Oszustów rządziła!
Marek
4 miesiące temu
Pewnie panie się wkurzyły i poszły po rozum do głowy, widząc ile kasy dostają pasożyty, patologie, alkoholicy, lenie od państwa... Szczerze mówiąc, podziwiam kreatywność.
mikołaj
4 miesiące temu
Jak zwykle najbiedniejszy niedostaje nic !!!!
Aldona.
4 miesiące temu
I co znowu nie wiecie co z takimi zrobić ???
Abc
4 miesiące temu
Kradzież, przywłaszczenie to nie korupcja! Jak się pięknie rozwija kraj-przykład idzie z góry.
pawcio
4 miesiące temu
sprawa ma charakter rozwojowy? W końcu to kraj PiS! Nazwa mói za siebie...
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić