Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
BA
|

Kosmiczny majątek Łukaszenki. Ujawniono nowe szczegóły

287
Podziel się:

Opozycyjny białoruski kanał Nexta przedstawił drugą część śledztwa na temat majątku Alaksandra Łukaszenki. Według dziennikarzy przywódca Białorusi miał zarabiać ogromne kwoty na przemycie papierosów. W zaledwie kilkanaście godzin film Nexty obejrzało ponad 500 tys. widzów.

Kosmiczny majątek Łukaszenki. Ujawniono nowe szczegóły
Łukaszenka ma zarabiać ogromne kwoty z przemytu papierosów (PAP, EPA, YAUHEN YERCHAK)

Film "Złote dno: w cieniu dyktatora" białoruskie opozycyjne medium Nexta udostępniło w czwartek na YouTube. Jest to druga część śledztwa dziennikarzy w sprawie majątku Alaksandra Łukaszenki, którego prezydentury nie uznaje większość krajów świata. Autorzy filmu twierdzą, że przemyt papierosów jest głównym sposobem wzbogacenia rodziny polityka.

Jednym z założycieli Nexty jest zatrzymany w niedzielę białoruski bloger i dziennikarz Raman Pratasiewicz. W związku z jego aresztem opozycyjne medium postanowiło opublikować kolejną część śledztwa o Łukaszence. Film "Złote dno" ujawniła specyfikę białoruskiego "modelu społecznego" oraz pokazuje, jak Alaksandar Łukaszenka miał wzbogacać się kosztem Białorusinów.

Łukaszenka "otaczany luksusami"

Dziennikarze podkreślali, że mają ekskluzywne dokumenty potwierdzające korupcyjne powiązania Łukaszenki i jego rodziny. Łukaszenka jest "otaczany luksusami" kosztem zwykłych Białorusinów i w zamian za drogie prezenty pozwala swoim partnerom biznesowym na tworzenie monopolu na rynku - wynika ze śledztwa. Dziennikarz Jan Rudik podkreślił, że Białoruś służy interesom dyktatora i jego najbliższego otoczenia.

Film opowiada też o tym, że Łukaszenka miał wzbogacać się na przemycie papierosów, który był wspierany przez europejskich i rosyjskich lobbystów. Dziennikarze mówią, że dokumenty, do których udało się dotrzeć, są jasnym dowodem korupcji Łukaszenki i "kiedyś będzie on za to odpowiadać". W mniej niż dobę film obejrzało ponad 500 tys. widzów.

Dziesiątki milionów dolarów na utrzymanie rezydencji

To już druga część śledztwa dziennikarskiego Nexty ws. majątku Alaksandra Łukaszenki. Pierwszą dziennikarze upublicznili w marcu tego roku. W filmie mówiono między innymi o tym, że Łukaszenka posiada 18 luksusowych nieruchomości i kolekcję samochodów premium. Wśród rezydencji Łukaszenki wymienia się m.in. Pałac Niepodległości w Mińsku, ośrodek rekreacyjny "Krupenino" w obwodzie witebskim i gospodarstwo rolne "Viskuli" w obwodzie brzeskim.

Według źródła nexty miesięcznie wydaje się "dziesiątki milionów dolarów" na utrzymanie państwowych rezydencji, które według dziennikarzy Łukaszenka w zasadzie sprywatyzował. Autorzy śledztwa mówią, że białoruski dyktator posiada również kolekcję samochodów premium, których łączną wartość szacuje się na cztery miliony euro. Kwota ta, zdaniem dziennikarzy, nie obejmuje kosztów obsługi aut.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(287)
Emeryt
4 tyg. temu
Na tym właśnie polegają obyczaje wschodnie,które tak nachalnie wpychają się do Europy.Trzy lata temu zwiedzałem lazurowe wybrzeże gdzie szereg posiadłości tam zlokalizowanych należy do Rosjan.Człowiek dostaje zawrotu głowy jak można tak okradać własne narody.
TezMiBogacz
3 miesiące temu
Na zachodnich aukcjach pojedyncze samochodowych byly juz sprzedawane za 20 , 40 , 60 , 100 , mln Dolarow USA . A ten lukaszenka - ma miec cala kolekcje luksusowych samochodow - za ok 5 mln Dolarow USA . To albo to jakies zlote resoraki sa albo Lady , Wolgi, Czajki , ZIL-y ze zlotymi lub pozlocanymi klamkami moze sa ...? Albo artykul mocno manipulowany i zmanipulowany jest .
jasnowidz
3 miesiące temu
i co mu z tego jak skonczy jak kadafi czy caucesku i udlawi sie wlasna krwia?
melonik
4 miesiące temu
Kilka lat wcześniej pisano już o jego majątku szacowanym na 9 miliardów dolarów.A co do fajek to fakt ,to rodzinny interes od lat
śmiech na sal...
12 miesięcy temu
jak ma sputnik to musi mieć kosmiczny majątek ,nasze szubrawiny nie mają sputników ale mają majątki
trzymaj się B...
12 miesięcy temu
dobry menadżer musi dobrze zarabiac ,nie tak jak u nas w spółkach skarbu państwa
czekam
12 miesięcy temu
Co z sankcjami na Białoruś? Czy są podjęte jakieś sankcje? Czy cały wysiłek na ukaranie reżimu Łukaszenki przez Unię został zużyty na gwizdek????? i na tym się zakończyło. Jeśli udało się komuś coś poczytać na ten temat to proszę o właściwy wpis!!!!!!
!!!!!!!!!!!!!...
12 miesięcy temu
A SOLORZ-ŻAK W POLSACIE TEŻ KRADNIE MILIONY ZATRUDNIAJĄC NA ŚMIECIÓWKACH.
!!!!!!!!!!!!!...
12 miesięcy temu
A SOLORZ-ŻAK W POLSACIE TEŻ KRADNIE MILIONY ZATRUDNIAJĄC NA ŚMIECIÓWKACH.
1323 ekolog w...
12 miesięcy temu
Problematyka wschodnia Białoruś Ukraina Rosja wiara -wiary wyznań polska jak poprawić relacje wschód - UE zasady obyczaje kultura nabyta rodzina-dom zakłady pracy Mam kolegów wyznania Prawosławia opowiada ze Prezydent Putin na swoje prywatne cerkiew finasuje księzy prawosławia którzy zawarli przymierze z KB te środowiska są chermetycznie jzolujo się od zbiorowość przeciętnych obywateli pracy średniej klasy do 5 lat społeczenstwo podniesie bunt przeciwko kosciołów Prawosławnych jak jest w Polsce taka sama taktyka pompowanie kasę pana T Rydzyka Biskupi ten sel obrali dobrobytu jak biedny to na wschód w ogródek wywłaszczenie z majądku nawet zinewolenie umysłów dla mnie Para Prezydencka to ma duży plus dyplomacji ze się spodkał w Turcji - Konstatopolu przełozonym Prawosławia Dlaczego Watykan Papierz chce na tychmiast sodkania z Biskupamy Polski problematyka jest taka ze wychodzo z koscioła włącznie metryki chsztu nie chco jstneć w ewidencji ukrycje pedofili jlu jest takich co zrobili bunt nie chodzo do koscioła ze złej konstrukcji przemian 1989 r okrągłrgo stołu okłamanie wymanewrowanie narodu pracy wyjechało z Polski 2 miliony obywateli szybciej morzna zorganizować Solidarność Związków Zawodowych na wschodzie KOR dom rodzina rada zakładowa księgowa pierwszej kolejność rodzina przyrost naturany bo są państwowe firmy nie walka uliczna po obianji sinaki te petycje konstrukcja pism powini przekazywać do Turcji Prawosławnego jeśli ta konstrukcja nie postanie bunt nie wchodzimy do koscioła prawosławia to ma przekaż mój osobisty kolegom prawosławia społecznik Pozdrawiam
Logika
12 miesięcy temu
Bzdety wypisują. Łukaszenka osobiście torturuje zatrzymanych. Wierzą w to naiwniacy.😃
Nohejt
12 miesięcy temu
Z góry zakładam ze to kłamstwo jak na wp przystało
LLLLLL
12 miesięcy temu
U nas nierząd też okrada państwo i robi bezkarnie co chce. Nie kasować.
msms01
12 miesięcy temu
Że też nikt go nie odstrzeli. Podobnych również.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić