o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
BA
|

Kosmiczny majątek Łukaszenki. Ujawniono nowe szczegóły

283
Podziel się

Opozycyjny białoruski kanał Nexta przedstawił drugą część śledztwa na temat majątku Alaksandra Łukaszenki. Według dziennikarzy przywódca Białorusi miał zarabiać ogromne kwoty na przemycie papierosów. W zaledwie kilkanaście godzin film Nexty obejrzało ponad 500 tys. widzów.

Kosmiczny majątek Łukaszenki. Ujawniono nowe szczegóły
Łukaszenka ma zarabiać ogromne kwoty z przemytu papierosów (PAP, EPA, YAUHEN YERCHAK)
bECspVkR

Film "Złote dno: w cieniu dyktatora" białoruskie opozycyjne medium Nexta udostępniło w czwartek na YouTube. Jest to druga część śledztwa dziennikarzy w sprawie majątku Alaksandra Łukaszenki, którego prezydentury nie uznaje większość krajów świata. Autorzy filmu twierdzą, że przemyt papierosów jest głównym sposobem wzbogacenia rodziny polityka.

Jednym z założycieli Nexty jest zatrzymany w niedzielę białoruski bloger i dziennikarz Raman Pratasiewicz. W związku z jego aresztem opozycyjne medium postanowiło opublikować kolejną część śledztwa o Łukaszence. Film "Złote dno" ujawniła specyfikę białoruskiego "modelu społecznego" oraz pokazuje, jak Alaksandar Łukaszenka miał wzbogacać się kosztem Białorusinów.

bECspVkT

Łukaszenka "otaczany luksusami"

Dziennikarze podkreślali, że mają ekskluzywne dokumenty potwierdzające korupcyjne powiązania Łukaszenki i jego rodziny. Łukaszenka jest "otaczany luksusami" kosztem zwykłych Białorusinów i w zamian za drogie prezenty pozwala swoim partnerom biznesowym na tworzenie monopolu na rynku - wynika ze śledztwa. Dziennikarz Jan Rudik podkreślił, że Białoruś służy interesom dyktatora i jego najbliższego otoczenia.

Film opowiada też o tym, że Łukaszenka miał wzbogacać się na przemycie papierosów, który był wspierany przez europejskich i rosyjskich lobbystów. Dziennikarze mówią, że dokumenty, do których udało się dotrzeć, są jasnym dowodem korupcji Łukaszenki i "kiedyś będzie on za to odpowiadać". W mniej niż dobę film obejrzało ponad 500 tys. widzów.

bECspVkZ

Dziesiątki milionów dolarów na utrzymanie rezydencji

To już druga część śledztwa dziennikarskiego Nexty ws. majątku Alaksandra Łukaszenki. Pierwszą dziennikarze upublicznili w marcu tego roku. W filmie mówiono między innymi o tym, że Łukaszenka posiada 18 luksusowych nieruchomości i kolekcję samochodów premium. Wśród rezydencji Łukaszenki wymienia się m.in. Pałac Niepodległości w Mińsku, ośrodek rekreacyjny "Krupenino" w obwodzie witebskim i gospodarstwo rolne "Viskuli" w obwodzie brzeskim.

Według źródła nexty miesięcznie wydaje się "dziesiątki milionów dolarów" na utrzymanie państwowych rezydencji, które według dziennikarzy Łukaszenka w zasadzie sprywatyzował. Autorzy śledztwa mówią, że białoruski dyktator posiada również kolekcję samochodów premium, których łączną wartość szacuje się na cztery miliony euro. Kwota ta, zdaniem dziennikarzy, nie obejmuje kosztów obsługi aut.

bECspVla
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bECspVlu
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(283)
śmiech na sal...
4 miesiące temu
jak ma sputnik to musi mieć kosmiczny majątek ,nasze szubrawiny nie mają sputników ale mają majątki
trzymaj się B...
4 miesiące temu
dobry menadżer musi dobrze zarabiac ,nie tak jak u nas w spółkach skarbu państwa
czekam
4 miesiące temu
Co z sankcjami na Białoruś? Czy są podjęte jakieś sankcje? Czy cały wysiłek na ukaranie reżimu Łukaszenki przez Unię został zużyty na gwizdek????? i na tym się zakończyło. Jeśli udało się komuś coś poczytać na ten temat to proszę o właściwy wpis!!!!!!
bECspVlv
!!!!!!!!!!!!!...
4 miesiące temu
A SOLORZ-ŻAK W POLSACIE TEŻ KRADNIE MILIONY ZATRUDNIAJĄC NA ŚMIECIÓWKACH.
!!!!!!!!!!!!!...
4 miesiące temu
A SOLORZ-ŻAK W POLSACIE TEŻ KRADNIE MILIONY ZATRUDNIAJĄC NA ŚMIECIÓWKACH.
1323 ekolog w...
4 miesiące temu
Problematyka wschodnia Białoruś Ukraina Rosja wiara -wiary wyznań polska jak poprawić relacje wschód - UE zasady obyczaje kultura nabyta rodzina-dom zakłady pracy Mam kolegów wyznania Prawosławia opowiada ze Prezydent Putin na swoje prywatne cerkiew finasuje księzy prawosławia którzy zawarli przymierze z KB te środowiska są chermetycznie jzolujo się od zbiorowość przeciętnych obywateli pracy średniej klasy do 5 lat społeczenstwo podniesie bunt przeciwko kosciołów Prawosławnych jak jest w Polsce taka sama taktyka pompowanie kasę pana T Rydzyka Biskupi ten sel obrali dobrobytu jak biedny to na wschód w ogródek wywłaszczenie z majądku nawet zinewolenie umysłów dla mnie Para Prezydencka to ma duży plus dyplomacji ze się spodkał w Turcji - Konstatopolu przełozonym Prawosławia Dlaczego Watykan Papierz chce na tychmiast sodkania z Biskupamy Polski problematyka jest taka ze wychodzo z koscioła włącznie metryki chsztu nie chco jstneć w ewidencji ukrycje pedofili jlu jest takich co zrobili bunt nie chodzo do koscioła ze złej konstrukcji przemian 1989 r okrągłrgo stołu okłamanie wymanewrowanie narodu pracy wyjechało z Polski 2 miliony obywateli szybciej morzna zorganizować Solidarność Związków Zawodowych na wschodzie KOR dom rodzina rada zakładowa księgowa pierwszej kolejność rodzina przyrost naturany bo są państwowe firmy nie walka uliczna po obianji sinaki te petycje konstrukcja pism powini przekazywać do Turcji Prawosławnego jeśli ta konstrukcja nie postanie bunt nie wchodzimy do koscioła prawosławia to ma przekaż mój osobisty kolegom prawosławia społecznik Pozdrawiam
Logika
4 miesiące temu
Bzdety wypisują. Łukaszenka osobiście torturuje zatrzymanych. Wierzą w to naiwniacy.😃
Nohejt
4 miesiące temu
Z góry zakładam ze to kłamstwo jak na wp przystało
LLLLLL
4 miesiące temu
U nas nierząd też okrada państwo i robi bezkarnie co chce. Nie kasować.
msms01
4 miesiące temu
Że też nikt go nie odstrzeli. Podobnych również.
Waldek
4 miesiące temu
Czym wyżej wchodzisz na drabinę tym większy upadek. Nie znam rządów totalitarnych które by nie upadły. Koniec jest taki że ci najwięksi to tchórze którzy podkulają ogony i piszczą jak szczury w momencie swojej klęski.
KRÓL KRÓLÓW
4 miesiące temu
ZAWSZE MÓWIŁEM I PISAŁEM ŻE NIKT UCZCIWY DO ZORGANIZOWANEJ GRUPY PRZESTEPCZEJ STWORZONEJ PRZEZ SZATANA O NAZWIE WŁADZA SIĘ NIE PCHA!
hiha
4 miesiące temu
Precz z korzennymi!!!!!!!!!!!!!!!!!!
bECspVln
baćkothebest
4 miesiące temu
Niech żyje wielki przywódca słowian baćko łukaszenka!!!!!!!!!!! Niech żyje Wielka Wolna Białoruś!!!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić