Rafał Strzelec
Rafał Strzelec| 

Koszmar 17-latki. Gdy zasnęła na imprezie, przyszedł do niej 33-latek

169

Policjanci z Janowa Lubelskiego zatrzymali 33-letniego mężczyznę, który podczas imprezy miał zgwałcić 17-letnią dziewczynę. Zmożona alkoholem ofiara poszła się na chwilę położyć, gdy do jej pokoju wtargnął dorosły mężczyzna. Wtedy rozpętało się piekło.

Koszmar 17-latki. Gdy zasnęła na imprezie, przyszedł do niej 33-latek
Policja zatrzymała gwałciciela (Getty Images, Rafal Olechowski)

Do gwałtu na 17-latce miało dojść w niedzielę (21 kwietnia) na terenie gminy Dzwola w powiecie janowskim. Jak podaje miejscowa policja, tego dnia wieczorem odbywała się impreza, w której uczestniczyła ofiara, jak i podejrzany - 33-letni mieszkaniec powiatu biłgorajskiego.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Zabójstwo w Płaczewie. Zwłoki 35-latka zalali betonem w garażu

Lubelskie: Zgwałcił 17-latkę, gdy zasnęła

Wiadomo, że podczas imprezy wszyscy jej uczestnicy spożywali alkohol. Młoda dziewczyna, odczuwająca znużenie, postanowiła położyć się spać. Wtedy zakradł się do niej 33-latek, który zaczął ją napastować seksualnie, a następnie zgwałcił.

Już po imprezie, w której jak się dowiadujemy uczestniczyły głównie młode osoby, rodzina 17-latki powiadomiła policję o popełnionym przestępstwie. Wiadomo, że działanie 33-latka nie było od samego początku zaplanowane. Mężczyzna po prostu wykorzystał fakt, iż 17-latka była odurzona alkoholem.

Od samego początku nie braliśmy pod uwagę hipotezy, że 33-latek chciał celowo upić dziewczynę lub podać jej jakiekolwiek środki - mówi nam aspirant sztabowy Faustyna Łazur z Komendy Powiatowej Policji w Janowie Lubelskim.

Policja podaje, że 33-lateku słyszał zarzut wykorzystania seksualnego w stanie bezradności. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Janowie Lubelskim sąd zastosował wobec mężczyzny areszt tymczasowy na trzy miesiące.

Policja ostrzega przed gwałcicielami

W wyżej opisywanym przypadku mamy do czynienia z młodą osobą, która nie była w stanie się bronić ze względu na upojenie alkoholem. Policja przypomina jednak, że przestępcy seksualni często wykorzystują zakazane substancje, by odurzyć swoje ofiary. Tak zwana pigułka gwałtu, występująca w różnych formach, jest bezwonna, bezbarwna, a jej posmak jest niemal niewyczuwalny.

Mundurowi apelują - nie należy zostawiać niedopitych napojów, na imprezy chodzić ze znajomymi, nie powinno się również przyjmować drinków od nowo poznanych osób. Nie należy również eksperymentować ze środkami odurzającymi czy alkoholem niewiadomego pochodzenia.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić