Mateusz Kaluga
Mateusz Kaluga| 
aktualizacja 

Brutalny gwałt w Warszawie. Ojciec sprawcy: "Nie zostawimy Doriana"

770

Pod koniec lutego doszło do brutalnego gwałtu w samym centrum Warszawy. Kilka dni po ataku, 25-letnia Liza zmarła w szpitalu. Teraz głos zabrał ojciec sprawcy, czyli Doriana S. Zapewnia, że nie zostawi dziecka. Przyznaje jednak, że chciałby cofnąć czas.

Brutalny gwałt w Warszawie. Ojciec sprawcy: "Nie zostawimy Doriana"
Policjanci zatrzymali mężczyznę niedługo po ataku (Policja)

Rankiem, 25 lutego, w centrum Warszawy przy ulicy Żurawiej, znaleziono nieprzytomną, nagą kobietę. Jak się okazało, została zgwałcona, a dodatkowo - okradziona. Białorusinkę przewieziono do szpitala.

Nie życzę nikomu tego, co nas spotkało, dla was jest to sensacją, dla nas jest to tragedią - tak rozpoczyna się wpis na Facebook ojca aresztowanego Doriana.

Mężczyzna w swoim wpisie zapewnia, że gdyby tylko mógł, oddałby swoje życie 25-letniej Lizie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: WP News wydanie 01.03, godzina 16:50

Rodzice nie zostawią Doriana w potrzebie

W dalszej części mężczyzna zapewnia, że rodzice nie zostawią własnego dziecka w potrzebie. "Dla was jest bestią, ale dla mnie synem. I jak pomyślę, co zrobił, i że całe życie będzie za kratami, nie przyjmuję tego do głowy" - pisze ojciec Doriana S.

Nie zabrakło również apelu.

Proszę dajcie spokój, bo ten cały hejt nie ma nic wspólnego z człowieczeństwem, a wasza nienawiść to tylko wizytówka jakimi jesteście ludźmi.

Napad w centrum Warszawy. Jak doszło do ataku?

W nocy z 24 na 25 lutego w centrum Warszawy nieopodal ulicy Żurawiej 47, 23-letni Dorian S. śledził Lizę, gdy wracała ze spotkania ze znajomymi.

Mężczyzna w kominiarce przystawił Białorusince nóż do gardła i wciągnął na klatkę schodową. Tam dusił ofiarę aż do nieprzytomności i zgwałcił. Ukradł jej także portfel. Po wszystkim zbiegł z miejsca zbrodni. Kobietę znalazł dozorca. Dorian S. aktualnie przebywa w tymczasowym areszcie. Grozi mu dożywocie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić