Koszmarne dane ze środy. Minister zdrowia już ogłosił nowe restrykcje!

696

Środa przyniosła fatalne informacje na temat epidemii koronawirusa w Polsce. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o przeszło 30 tys. nowych zakażeń. To musiało poskutkować nowymi restrykcjami.

Koszmarne dane ze środy. Minister zdrowia już ogłosił nowe restrykcje!
Adam Niedzielski (PAP, Tomasz Gzell)

Ze środowego raportu Ministerstwa Zdrowia dowiedzieliśmy się o 30 586 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem. Z powodu COVID-19 zmarło 75 osób, a z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami - 300 pacjentów.

Minister zdrowia Adam Niedzielski podczas konferencji prasowej zaznaczył, że mamy do czynienia ze wzrostem na poziomie 90 proc. (tydzień do tygodnia). Wobec tego szef resortu zdrowia poinformował o nowych restrykcjach.

W administracji publicznej wprowadzona zostanie praca zdalna. Poza tym Niedzielski zaapelował do innych pracodawców, by w miarę możliwości też zdecydowali się na takie rozwiązanie.

To nie koniec. W piątek ma zostać przedstawiony pakiet projektów, które zakładają choćby możliwość testów w każdej aptece i bezpośrednie badania zamiast teleporady w niektórych grupach wiekowych.

Adam Niedzielski bije na alarm. "Wyniki są bardzo poważne"

Minister zdrowia nie ukrywa, że jest zaniepokojony obecną sytuacją covidową. - Wyniki są bardzo poważne i oznaczają, że już nie tylko wkroczyliśmy w piątą falę, ale że ta fala będzie w najbliższych dniach bardzo dynamicznie się rozwijała. Ostatnie dwa dni to dynamika, z którą można powiedzieć nie mieliśmy do tej pory do czynienia - mówił Niedzielski na konferencji prasowej.

Omikron stał się faktem, omikron stanowi w strukturze badań naszego genomu już ponad 20 proc. i ten 20-procentowy udział oznacza tak ogromną dynamikę wzrostów zakażeń. W związku z tym ta sytuacja jest dramatyczna - podsumował.
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić