Koszmarny wypadek w Dolnej Saksonii. Nie żyje 26-letni Polak

140

Tragiczne sceny rozegrały się w piątek w Dolnej Saksonii w Niemczech. Na drodze krajowej samochód osobowy zderzył się czołowo z ciężarówką. W wyniku incydentu śmierć ponieśli kierowcy obu pojazdów. Jedna z ofiar to 26-letni Polak.

Koszmarny wypadek w Dolnej Saksonii. Nie żyje 26-letni Polak
W wypadku zginęli 26-letni Polak i 50-letni Rumun (Getty Images)

Koszmarny wypadek miał miejsce 14 października ok. godz. 13 na drodze krajowej B214 w miejscowości Fürstenau. Zderzyły się tam czołowo samochód osobowy i ciężarówka. Dwie osoby poniosły śmierć na miejscu.

Tragedia w Fürstenau. Samochód osobowy zderzył się z ciężarówką

Policja opisuje, że za kierownicą osobowego volkswagena siedział 26-letni obywatel Polski. Mężczyzna jechał Osnabrücker Straße w kierunku Schwagstorfu. W pewnym momencie, z nieznanych przyczyn, wjechał na przeciwległy pas ruchu.

Samochód osobowy zderzył się z ciężarówką, którą poruszał się obywatel Rumunii. Funkcjonariusze informują, że auto osobowe nie hamowało przed wypadkiem. W wyniku zderzenia oba auta zostały niemal całkowicie zniszczone.

Siła kolizji była tak duża, że 26-letni Polak i 50-letni Rumun zginęli na miejscu. Wezwane na miejsce służby ratunkowe nie zdołały w żaden sposób im pomóc.

Mężczyźni doznali bardzo poważnych urazów, które doprowadziły do ich śmierci – przekazali niemieccy policjanci.

Nie żyją 26-latek z Polski i 50-latek z Rumunii. Kierowcy ponieśli śmierć na miejscu

Dokładne okoliczności zdarzenia ma wyjaśnić śledztwo. Mundurowi twierdzą, że w trakcie wstępnych czynności znaleziono dowody na to, że kierowca z Polski znajdował się pod wpływem alkoholu oraz narkotyków. Nie zdradzono jednak, czy w jego aucie znaleziono zakazane substancje.

Niemiecka policja wszczęła postępowanie w sprawie wypadku. Zabezpieczono w tym celu wraki pojazdów. Media podają, że droga B214 z powodu wypadku była w piątek całkowicie zamknięta do północy. W tym czasie policjanci i strażacy pełnili wielogodzinne dyżury, . Po wstępnym uprzątnięciu jezdni, ruch został przywrócony.

Obejrzyj także: Monachium: niemiecka policja w akcji

Autor: JKM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić