Rafał Strzelec
Rafał Strzelec| 
aktualizacja 

Kraków. Wyszła topless na defiladę. Jest reakcja policji

487

18 maja w Krakowie odbyły się obchody z okazji 80. rocznicy Bitwy o Monte Cassino. O tym wydarzeniu mówi się dziś nie tylko z powodu jego doniosłości. Podczas próby do defilady na ulicę wyszła niemal naga kobieta z aparatem. Zapytaliśmy policję, czy miała zgłoszenie w tej sprawie. Okazuje się, że mundurowi szukają kobiety.

Kraków. Wyszła topless na defiladę. Jest reakcja policji
Kraków: Naga kobieta zakłóciła defiladę (Facebook, Getty Images, KR24.pl, Pawel Toczynski)

Jako pierwszy informację o obscenicznym zajściu podał serwis KR24.pl. Jak początkowo informowano, do incydentu miało dojść 16 maja w jednostce wojskowej przy ulicy Tynieckiej w Krakowie, gdzie miały miejsce uroczystości związane ze Świętem Wojsk Specjalnych. Jak się jednak okazało do zdarzenia, o którym huczy w całym Krakowie, doszło 17 maja - podczas próby do defilady przez obchodami 80. rocznicy bitwy o Monte Cassino.

Kraków. Naga kobieta na defiladzie

Jak informuje KR24.pl, podczas święta jedna z kobiet wyszła na ulicę w samej bieliźnie, a właściwie tylko w jej dolnej części oraz obuwiu. Gdy żołnierze zaczęli defilować, kobieta postanowiła wyciągnąć aparat telefoniczny i robiła zdjęcia. Na jednej z fotografii widać żołnierza, który z lekkim uśmiechem na ustach mija roznegliżowaną damę.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Wytypowali busa do kontroli pod Krakowem. Odkrycie służb pogrążyło kierowcę

Jak słusznie zauważają lokalne media, taki incydent powinien zostać zakwalifikowany jako nieobyczajny wybryk. To złamanie art. 140 Kodeku wykroczeń, za co grozi kara aresztu, ograniczenia wolności, grzywny do 1500 złotych albo kara nagany.

Wyszła topless na defiladę w Krakowie. Policja: Szukamy kobiety

Zapytaliśmy w Komendzie Miejskiej Policji w Krakowie, czy mundurowi interweniowali w sprawie kobiety. Podkom. Piotr Szpiech, rzecznik miejscowej policji poinformował, że mundurowi nie dostali sygnału o tym zdarzeniu.

Nie było interwencji związanej z takim zdarzeniem - mówi nam podkom. Szpiech - Natomiast w związku z medialnymi doniesieniami Komisariat Policji nr 1 prowadzi czynności z art. 140 Kodeksu wykroczeń, dotyczące nieobyczajnego wybryku. Trwa ustalanie tożsamości tej kobiety - dodaje rzecznik krakowskiej policji.

W sieci pojawiły się informacje, że to nie pierwszy wybryk tej samej kobiety, ale na razie nie udało się tego potwierdzić choć mieszkańcy Krakowa mieli ją widzieć na placu zabaw czy innych ulicach miasta. W mediach społecznościowych krąży nagranie z incydentu sprzed kilku dni. Widać na nim roznegliżowaną kobietę, gdy ta robi sobie zdjęcie. Potem zaczyna obscenicznie kręcić pośladkami w stronę idących żołnierzy.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić