Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ESO
|

Tragedia w Kraśniku. W szpitalu zabrakło tlenu

280
Podziel się

Szpital w Kraśniku miał zbyt mało tlenu, żeby przyjąć nowego pacjenta. Ratownicy transportowali więc chorego 69-latka do innego szpitala. Niestety podróż trwała zbyt długo, mężczyzna zmarł w karetce.

Tragedia w Kraśniku. W szpitalu zabrakło tlenu
Szpital w Kraśniku miał zbyt mało tlenu, żeby przyjąć nowego pacjenta, chory zmarł w karetce, w drodze do innego szpitala. (PAP)
bETGNieZ

Polskie szpitale coraz gorzej radzą sobie ze skutkami pandemii. Szpital w Kraśniku (woj. lubelskie) miał zbyt mało tlenu, żeby przyjąć nowego pacjenta. Ratownicy ruszyli więc w drogę do innego szpitala. Niestety 69-letni chory zmarł w karetce. Tlenu medycznego brakuje też w innych szpitalach.

Jak opowiada kuzyn zmarłego, mężczyzna był po dwóch udarach, a kiedy zasłabł rodzina natychmiast wezwała karetkę.

bETGNifb
Wujek był po dwóch udarach. W sobotę zasłabł w domu. Rodzina wezwała karetkę. Okazało się, że w szpitalu w Kraśniku brakuje tlenu medycznego dlatego wujek miał zostać przewieziony do innego szpitala. Zmarł w drodze - mówi kuzyn 69-latka, mieszkaniec powiatu kraśnickiego w rozmowie z "Dziennikiem Wschodnim".

Dyrektor szpitala w Kraśniku, Michał Jedliński potwierdza, że pacjent rzeczywiście był przywieziony do kraśnickiego szpitala. "Miał niską saturację, wymagał intensywnej tlenoterapii. Z tego, co wiem karetka z chorym nie pojechała ostatecznie do Janowa Lubelskiego tylko do szpitala MSWiA w Lublinie"- mówi dyrektor szpitala.

Zapotrzebowanie szpitali na tlen medyczny zwiększa się z każdym nowym pacjentem z koronawirusem. Tymczasem szpital w Kraśniku korzysta wyłącznie z butli zewnętrznych.

Obecnie jesteśmy w stanie pozyskać ok. czterdziestu kilku butli z tlenem dziennie - tłumaczy dyr. Jedliński.
bETGNifh

Jak tłumaczy dyrektor szpitala to wciąż za mała ilość tlenu, dlatego szpital zrezygnował z przyjmowania nowych chorych wymagających tlenoterapii.

To nie wystarczy więc obecnie szpital nie przyjmuje żadnych nowych pacjentów wymagających tlenoterapii. O naszej sytuacji są uprzedzeni zarówno lekarz koordynator jak też dyspozytornia medyczna - zaznacza dyrektor kraśnickiego szpitala.

Jak dodaje Michał Jedliński za kilka dni w szpitalu ma zostać uruchomiony 6-tonowy zbiornik z tlenem.

bETGNifi

Jak informuje "Dziennik Wschodni" tlenu brakuje również w szpitalu w Parczewie. Na szczęście do tej pory władze nie musieli przenosić pacjentów do innych szpitali. "Ostatnio mieliśmy jednak podbramkową sytuację. Nasz koncentrator tlenu miał zużycie ponad normę. Zamiast 200 litrów na minutę, zużywał 206. Natychmiast musieliśmy zmniejszyć do 150, bo by nam zabrakło"- tłumaczy Janusz Hordejuk, dyrektor szpitala w Parczewie.

W rezerwie mamy 24 butle, co aktualnie wystarczy na dobę. To, co kiedyś zużywaliśmy w ciągu tygodnia, teraz wystarcza na jeden dzień - dodaje dyrektor szpitala w Parczewie.
Zobacz także: Koncentrator tlenu w domu? Dr Sutkowski wyjaśnia, czy warto go mieć
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bETGNifC
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(280)
ala
8 miesięcy temu
modlitwa nie pomogła?
gość
11 miesięcy temu
W Krakowskiej Hucie zlikwidowano wydział produkcji tlenu
henryk
rok temu
Niech radni uchwalą aby był tlen
bETGNifD
ecik
rok temu
Po co tlen w Kraśniku? Przecież tam chorych "wygrzewa" się w piecach chlebowych.
smok
rok temu
No w kraśniku zabrakło tlenu ?? a co to jest tlen ?? przecież człowiek oddycha powietrzem a przecież w kraśniku powietrza pod dostatkiem no i przecież wiadomo ,że są strefą wolną od wi-fi no i tlenu
amen
rok temu
ludzi jest za dużo. mówi się trudno. Planeta na pewno odetchnie
Omg
rok temu
Super organizacja. Karetki jeżdżą od szpitala do szpitala, zamiast od razu do właściwego. Bo w jednym covid, w drugim brak łóżek, a teraz w tym tlenu. Przecież po to są dyspozytorzy, żeby kierować chorych do właściwych placówek. Oni powinni mieć na bieżąco wszystkie dane najbliższych szpitali. Przecież nawet, jakby gdzieś nagle wywaliło szambo, to można to przekazać. A u nas wygląda to tak, jakby wszystkie przeciwwskazania do przyjęcia pacjenta ujawniały się, kiedy karetka już jest na podjeździe.
A to
rok temu
w karetkach nie ma tlenu?
alex
rok temu
Pamiętacie kutafonów piniędzy ni ma i nie będzie...W wielu rzeczach można się nie zgodzić z PIS ale jakby tamte szajbusy rządziły w covidowej rzeczywistości to dopiero była by tragedia. Jaka była ich arogancja wobec zwykłych ludzi nie mam na myśli kolesiostwa...
g29
rok temu
O naszej sytuacji są uprzedzeni zarówno lekarz koordynator jak też dyspozytornia medyczna - zaznacza dyrektor kraśnickiego szpitala. A CZY PAN MINISTER ORAZ PAN PREMIER TAKŻE O TYM WIEDZĄ ? PYTAM, BO MA WRAŻENIE, ŻE ONI ŻYJĄ W INNEJ RZECZYWISTOŚCI, CZYLI ŁÓŻKA SĄ, RESPIRATORY SĄ, TLEN JEST , TO WYNIKA Z TEGO, ŻE WSZYSTKO JEST A LUDZIE UMIERAJĄ BO TAKI MAJĄ WIDZIMISIĘ !!!
Strfan
rok temu
A jaki jest problem w nabiciu butli tlenem? Ktoś w szpitalu po prostu dał pupy. Jak zwykle.
Oooo
rok temu
Tak wygląda ochrona życia w Polsce. Chcą "ratować" uszkodzone płody, ale po urodzeniu życie człowieka jest już nic nie warte... To jest rzeź obywateli to co się teraz dzieje w Polsce...
hwdk
rok temu
propaganda nabiera hardkorowych trezci bajki ezopa nie prawda wyssane z palca !!!!
bETGNifv
ślicznotka
rok temu
Ale ci statyści sie wygupiajom. Wiadro wody i do domu.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić