Marcin Lewicki
Marcin Lewicki| 
aktualizacja 

"Król Morąga" skazany. Zemsta idola polskiej młodzieży

98

Mateusz Sz. pseudonim Szpaku, raper znany przede wszystkim ze współpracy z takimi wykonawcami jak Słoń, Paluch czy Włodi usłyszał wyrok Sądu Rejonowego w Ostródzie w sprawie za pobicie, udział w zbiegowisku i naruszenie miru domowego. Decyzja sądu jest zaskakująco łagodna.

"Król Morąga" skazany. Zemsta idola polskiej młodzieży
Szpaku został skazany za pobicie i dwa inne przestępstwa (Kadr z teledysku)

Szpaku jest znany przede wszystkim młodszym odbiorcom. Na swoim koncie ma już liczne Złote, Platynowe i Diamentowe Płyty. Teraz do "kolekcji" dojdzie wyrok za sprawę z 2020 roku.

Muzyk miał wraz z kolegami zemścić się na Damianie G., który wcześniej — według relacji oskarżonego — podpalił samochód jego znajomego. Dodajmy, że G. został przez sąd oczyszczony z zarzutów.

Napaść na niewinnego człowieka zakończona karą grzywny

Mateusz Sz. uderzył Damiana G. butelką w głowę. Wtargnął też na posesję znajomej poszkodowanego, Nikoletty M. Używając pałek, kijów bejsbolowych oraz maczet zastraszył obecne tam osoby i zniszczył samochód osobowy marki Audi.

23 maja Sąd Rejonowy w Ostródzie VII Zamiejscowy Wydział Karny w Morągu wydał wyrok skazujący w sprawie. Szpaku dostał karę w wysokości 30 tysięcy złotych grzywny. Musi też zapłacić 10 tysięcy złotych na rzecz Damiana G.

O sprawie informuje lokalny serwis TKO.pl

W uzasadnieniu sędzia zaznaczył, że "pojawiało się takie stwierdzenie w trakcie postępowania dowodowego, że któryś z oskarżonych to jest niemalże królem Morąga." Chodziło właśnie o Szpaka - przekazał portal relacjonujący proces.

Co ciekawe, Mateusz Sz. był już wcześniej karany za przestępstwo przeciwko życiu i zdrowiu innej osoby. Tym bardziej może dziwić tak łagodne zakończenie sprawy. Wyrok nie jest jeszcze prawomocny, a obydwie strony mają prawo do złożenia apelacji.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić