GGG| 
aktualizacja 

Królowa nie miała wyboru. Historyczna fotografia

8

W środę w Opactwie Westminsterskim wykonano historyczną fotografię. Królowa Elżbieta II pojawiła się w maseczce ochronnej. Jak widać, pandemia koronawirusa zagraża każdemu.

Królowa nie miała wyboru. Historyczna fotografia
Królowa Elżbieta II w maseczce (Getty Images, Aaron Chown)

Świat obiegła wyjątkowa fotografia z Wielkiej Brytanii. Królowa Elżbieta II po raz pierwszy pojawiła się publicznie w maseczce ochronnej na twarzy. Sytuacja ta jest bezprecedensowa. Monarchini nigdy przedtem nie uczestniczyła w żadnych wydarzeniach, korzystając z tego środka ochrony.

Królowa postanowiła pojawić się publicznie podczas specjalnego dnia. Jak podaje BBC, Elżbieta II wybrała się w sobotę do Opactwa Westminsterskiego, gdzie pomodliła się przed Grobem Nieznanego Żołnierza. Dzisiaj w Wielkiej Brytanii obchodzona jest Niedziela Pamięci, jednak z powodu wprowadzonych w czwartek obostrzeń, środa była ostatnim możliwym dniem do prywatnej modlitwy w tej świątyni.

Królowa Elżbieta II ma 94 lata. Monarchini ze względu na własne bezpieczeństwo mocno ograniczyła aktywność w trakcie pandemii koronawirusa. Dzięki temu zminimalizowano prawdopodobieństwo ewentualnego zakażenia.

Pandemia koronawirusa w Wielkiej Brytanii przybrała na sile. Październikowe rekordy zakażeń zmusiły rządzących do wprowadzenia obostrzeń. W czwartek rozpoczął się ogólnokrajowy lockdown, który objął wiele gałęzi gospodarki, takich jak, chociażby gastronomia. Od początku pandemii koronawirusem zakaziło się około milion 170 tysięcy Brytyjczyków. Niestety niespełna 50 tysięcy z nich zmarło.

Zobacz także: Królowa poza pałacem. Pierwsze takie wyjście Elżbiety II
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić