aktualizacja 

Koronawirus. Krytyczna sytuacja w Europie. Pękła zatrważająca granica

43

Nikt nie ma wątpliwości. Sytuacja epidemiczna w Europie robi się coraz gorsza. Kolejne kraje ogłaszają lockdown. Teraz na kontynencie pękła kolejna granica.

Koronawirus. Krytyczna sytuacja w Europie. Pękła zatrważająca granica
(PAP, EPA)

Pandemia koronawirusa nie zwalnia tempa. Sytuacja wygląda szczególnie źle w Europie. W wielu krajach na Starym Kontynencie odnotowuje się kolejne rekordy zakażeń. Na ogólnokrajowy lockdown zdecydowały się między innymi Austria i Anglia.

Na całym kontynencie pękła natomiast kolejna granica - liczba zakażonych osób w Europie przekroczyła 10 milionów. Ta zatrważająca statystyka była jeszcze niedawno tylko odległą prognozą. Niestety teraz stała się faktem. Światowa Organizacja Zdrowia poinformowała, że region 53 państw odnotował w ostatnim tygodniu ogromny przyrost w wysokości półtora miliona nowych przypadków zakażenia koronawirusem.

Każdy kraj Europy szuka swojego sposobu na walkę. Niemcy przygotowują się powoli do dystrybucji szczepionki, która na razie jednak nie jest jeszcze gotowa. Na Słowacji na masową skale przeprowadzane są testy na obecność koronawirusa. Premier Wielkiej Brytanii wprowadził za to miesięczny lockdown w Anglii, aby sytuacja w kraju ustabilizowała się przed świętami. W Polsce zamknięto cmentarze, przez co Polacy nie odwiedzili grobów 1 listopada.

Od początku pandemii koronawirusem zakaziło się ponad 46 mln ludzi na całym świecie. Niestety ponad 1,2 mln poniosło śmierć. Najgorzej jest w USA, gdzie koronawirusem zakaziło się ponad 9 milionów Amerykanów.

Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Czy protesty kobiet spowodują falę nowych zakażeń? Prof. Flisiak komentuje
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić