Paulina Antoniak
Paulina Antoniak| 

Krystyna Pawłowicz o finale WOŚP. Jasna deklaracja na niedzielę

2325

Krystyna Pawłowicz zamieściła w mediach społecznościowych wpis, w którym po raz kolejny uderza w WOŚP. Posłanka stwierdziła, że nie zamierza wspierać działań fundacji Jurka Owsiaka i w niedzielę nie wrzuci wolontariuszom do puszki ani grosza. Zamiast tego udzieli wsparcia innemu podmiotowi.

Krystyna Pawłowicz o finale WOŚP. Jasna deklaracja na niedzielę
Krystyna Pawłowicz uderza w WOŚP (AKPA, AKPA)

32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się już w niedzielę. Sędzia Trybunału Konstytucyjnego Krystyna Pawłowicz, jak co roku, postanowiła nie przechodzić obok tego wydarzenia obojętnie. Na platformie X opublikowała wpis uderzający w WOŚP.

Była działaczka Prawa i Sprawiedliwości jest znana z ciętego języka i kontrowersyjnych wypowiedzi. Tym razem ponownie oberwało się WOŚP, której sama nie wspiera.

W niedzielę wesprę CARITAS. Ośmieszających moją wiarą i drwiących z niej nie wesprę - napisała Pawłowicz na platformie X.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Poranny wpis Pawłowicz. Reakcja była błyskawiczna
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Powyższy wpis Pawłowicz nie jest wyjątkiem. W 2022 roku, była posłanka PiS również krytykowała WOŚP i "zagraniczne firmy" wspierające Orkiestrę. W mediach społecznościowych napisała wtedy: "A ile z tej sumy wpłaciły ZAGRANICZNE firmy spożywcze, telekomunikac., banki itp., wspierające lewicową wośp? Wcale nie "Polacy"? Czy wsparły też katolicki CARITAS? Nie?" (pisownia oryginalna).

Jeszcze wcześniej Krystyna Pawłowicz krytykowała także samego Jerzego Owsiaka. Jak twierdziła, organizator Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będzie zbierał pieniądze "przy wykorzystaniu dzieci". Wcześniej spotkali się w sądzie, po głośnych słowach szefa WOŚP.

"31 stycznia J.OWSIAK, przy wykorzystaniu dzieci, będzie zbierał pieniądze na swą UPOLITYCZNIONĄ LEWICOWĄ fundację" - głosi wpis sprzed trzech lat. Dodała w nim również, że, podobnie jak w tym roku, "nie daje na WOŚP, ani na Owsiaka", a wspiera dobroczynność Caritasu.

W tym roku, 32. Finał WOŚP zagra w niedzielę 28 stycznia pod hasłem "Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych". Będą zbierane środki dla oddziałów pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych. "Będziemy kupować sprzęt do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc" - czytamy na Facebooku Wielkiej Orkiestry.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić