Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
JKM
|
aktualizacja

Krystyna Pawłowicz wściekła. "Udowodnij, dziadzie kalwaryjski"

957
Podziel się:

Pięcioro sędziów TK utajniło swoje oświadczenia majątkowe. Z wnioskiem o ich upublicznienie zwrócił się do prezes Trybunału Konstytucyjnego poseł Lewicy Tomasz Trela. Ruch ten bardzo nie spodobał się Krystynie Pawłowicz. Była polityk PiS w ostrych słowach zaatakowała parlamentarzystę w mediach społecznościowych.

Krystyna Pawłowicz wściekła. "Udowodnij, dziadzie kalwaryjski"
Krystyna Pawłowicz zaatakowała posła Lewicy Tomasza Trelę na Twitterze (Getty Images, Mateusz Wlodarczyk)

W środę dziennikarze Wirtualnej Polski Szymon Jadczak i Patryk Słowik ujawnili, że prezes TK Julia Przyłębska utajniła oświadczenia majątkowe pięciorga orzekających sędziów. Znalazła się wśród nich m.in. Krystyna Pawłowicz. Reporterzy dotarli jedynie do jej oświadczenia z 30 marca 2020 roku, gdzie była posłanka zadeklarowała 90 tys. złotych oraz 2 tys. dolarów oszczędności, "metale przemysłowe w depozycie – o wartości 150 tys. zł" oraz dwa mieszkania.

Teraz o sprawie zrobiło się głośno za sprawą wniosku posła Tomasza Treli. Polityk Lewicy zwrócił się do prezes Trybunału Konstytucyjnego o opublikowanie informacji na temat majątków sędziów. W bardzo ostrych słowach zareagowała na to Krystyna Pawłowicz.

Lewacki poseł Tomasz Trela chce ujawnienia mego stanu majątkowego – napisała na Twitterze, publikując zdjęcie wniosku parlamentarzysty.

Krystyna Pawłowicz wpadła w furię. "Na kolana i odszczekać"

Sędzia TK poczuła się osobiście dotknięta i zwróciła się bezpośrednio do posła. W swoim wpisie zaatakowała parlamentarzystę, używając niewybrednych epitetów. Mimo że we wniosku posła nie ma o tym ani słowa, Pawłowicz uznała, że oskarżono ją o łapówkarstwo.

Ty chamie! Łobuzie! Dziadzie kalwaryjski! Udowodnij najpierw, że brałam łapówki! V ruska kolumno! Łachu jeden! Albo na kolana, pod stół i odszczekać! – napisała Krystyna Pawłowicz.

Odniesienie do zarzutu o przyjmowanie łapówek to najprawdopodobniej nawiązanie do wpisu Tomasza Treli z 20 kwietnia. Poseł Lewicy sugerował wtedy, że "osoba publiczna, która nie chce ujawnić swojego oświadczenia majątkowego, bierze po prostu w łapę".

Jestem ciekawy, ile i za co wzięła Pawłowicz z Przyłębską – pisał na Twitterze parlamentarzysta.

Teraz Krystyna Pawłowicz podkreśliła, że nie może liczyć w tej sprawie na "zgniłe" sądy. Dodała, że musi sama "symbolicznie napiętnować" polityka.

Ten cały Trela uważa, że uczciwy człowiek, kobieta, sędzia TK jest workiem do bezkarnego, bezpodstawnego walenia w niego oszczerstwami o łapówki. (…) Lewacka bandyterka! – napisała.

Opryskliwy wpis Krystyny Pawłowicz. Wcześniej sama domagała się ujawnienia majątku

Epitety ze strony Krystyny Pawłowicz pod adresem posła Tomasza Treli odbiły się szerokim echem w mediach społecznościowych. Większość komentujących zwróciła uwagę, że niezależnie od sytuacji, tego typu język nie przystoi sędzi TK.

Poza Krystyną Pawłowicz swoje majątki utajnili w ostatnim czasie sędziowie TK Justyn Piskorski, Bartłomiej Sochański, Michał Warciński i Jarosław Wyrembak. Wykorzystano w tym celu oryginalną interpretację prawną. Do osób orzekających w TK zastosowano przepisy dotyczące praw i obowiązków sędziów Sądu Najwyższego.

Warto przypomnieć, że w 2017 roku rząd Prawa i Sprawiedliwości znowelizował ustawę o sądach powszechnych. Dodano w niej zapis mówiący o ujawnianiu oświadczeń majątkowych. W  głosowaniu nad projektem 4 listopada 2016 Krystyna Pawłowicz – jeszcze jako posłanka PiS – była za podawaniem do publicznej wiadomości majątków sędziów.

Obejrzyj także: Poranny wpis Pawłowicz. Reakcja była błyskawiczna

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(957)
Tylda
2 miesiące temu
Sądząc po stanowisku, na którym obsadzono tę panią to zaczęła się ta - obiecywana przez Kaczyńskiego - wymiana elit.
Starsza
2 miesiące temu
Pani Krystyno nie przystoi kobiecie używać takiego słownictwa. To jest prostackie, wulgarne, bez klasy. Od innych pani wymaga szacunku a sama nie szanuję nikogo. Moralność Kalego się kłania do ziemi.. WSTYD.
janusz
2 miesiące temu
to tłuk na miarę swojego elektoratu. takie bydło intelektualne nie powinno zasiadać w TK.
Twój nick
2 miesiące temu
Dodaj komentarz
Twój nick
2 miesiące temu
Dodaj komentarz
Twój nick
2 miesiące temu
Dodaj komentarz
Twój nick
2 miesiące temu
Dodaj komentarz
Twój nick
2 miesiące temu
Dodaj komentarz
Twój nick
2 miesiące temu
Dodaj komentarz
Twój nick
2 miesiące temu
Na dodatek menopauza
trol
2 miesiące temu
Sama udowodniła trafność powiedzenia, że choćby cham moczył się codziennie w perfumach, to i tak zapach gnoju i gnijącej słomy w butach będzie czuć.
jan
2 miesiące temu
nadaje sie do trybunalu z tym jezykiem powinna w kosciele i u ojca rydzyka msz e prowadzic
Były wyborca
2 miesiące temu
Skoro pan Poseł nie pytał a pani sędzię sama się przyznaje to chyba musi być coś na rzeczy bo we wniosku nie ma słowa o łapówkach a o takich mówi sama pani sędzia to teraz mam wątpliwości czy w przypływie szczerości pani sędzię nie sugeruje sama że coś było, a tak a propos język pani sędzia świadczy o wysokiej kulturze tej pani zresztą z " kultury" zawsze słynęła. Wstyd i hańba kto tam zasiada.
Greg
2 miesiące temu
Do psychiatry tą Panią pilnie trzeba zabrać!!!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić