Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
KLS
|

Ks. Isakowicz-Zaleski nie zostawił suchej nitki na arcybiskupie

23
Podziel się:

Nakaz zamieszkania poza archidiecezją gdańską oraz zakaz uczestniczenia w jakichkolwiek publicznych celebracjach religijnych lub spotkaniach świeckich to kara, jaką wymierzyła abp. Głódziowi Stolica Apostolska za tuszowanie nadużyć seksualnych. Ks. Isakowicz-Zaleski nie odniósł się do tego pozytywnie.

Ks. Isakowicz-Zaleski nie zostawił suchej nitki na arcybiskupie
Abp. Głójdź (PAP)

Jakiś czas temu głośno było o tym, że abp. Głódź ukrywał nadużycia seksualne, jakich dopuszczali się księża.

Teraz się doigrał. Stolica Apostolska wymierzyła mu karę - duchowny ma nakaz zamieszkania poza archidiecezją gdańską oraz zakaz uczestniczenia w jakichkolwiek publicznych celebracjach religijnych lub spotkaniach świeckich.

Ks. Isakowicz-Zaleski twierdzi jednak, że jest ona niewystarczająca.

Moim zdaniem arcybiskup powinien otrzymać zakaz działalności na terenie całej Polski, udać się na zamieszkanie do klasztoru czy innego miejsca odosobnienia i cały swój bardzo bogaty majątek przekazać na potrzeby fundacji św. Józefa - powiedział ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski w rozmowie z Onetem.

Według księdza Isakowicza-Zalewskiego jest to dziwna kara, ponieważ zakaz publicznej celebracji dotyczy tylko konkretnej diecezji. A to oznacza, że w każdej innej będzie mógł publicznie np. odprawiać mszę.

Według duchownego jest to brak konsekwencji ze strony władz Kościoła.

Niektóre kroki są wymuszone tylko poprzez media czy poprzez wieloletnie skargi. Przypominam, że nie mówimy tutaj tylko o tuszowaniu pedofilii, ale też o mobbingu, nadużywaniu władzy, alkoholizmie - dodaje.

Pojawia się również pytanie, co w obecnej sytuacji zrobi prezydent Andrzej Duda. Arcybiskup jest w końcu również generałem dywizji.

Zobacz także: Strajk Kobiet. Abp Jędraszewski przesadził? "Pogrąża Kościół Katolicki"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(23)
Romek
rok temu
Pamiętacie "Szkarłatną literę" albo "Bękarty wojny"? Jedna powinna być kara dla księży pedofilów i tych którzy ich ochraniali i ochraniają - wyciąta lub wypalona litera "P" na czole.
duperelczyk
rok temu
Franek skpompromitował się. Nie pierwszy i nie ostatni raz.
jan
rok temu
Towarzystwo wzajemnej adoracji. Krzywdy sobie nie zrobią. Wszystko na pokaz, aby uspokoić baranki boże, aby dalej bez oporu dały się strzyc.
Sis
rok temu
To zbyt mała kara Konta i posiadłości nadal są jego Powinno się odebrać mu wszelkie tytuły i wydalić do czynienia pokuty
Asnyk
rok temu
Ta zachłanność na materialne dobra i ta pogarda względem innych , chęć pozbawienia godności człowieka i obywatela z przynależnymi mu prawami , to typowe zjawisko za rządów tej tzw .prawicy . Skąd się wziął ten awans na generała , to przecież długa i niełatwa droga do tej rangi . Abp najbardziej zaszkodził Kościołowi w Polsce , ukazując wspomniane dwie cechy , żądza władzy , rządzenia innymi i chciwość
niki
rok temu
ciekawe kto mu dał tego generała,przecież wszystkich się prześwietla przed mianowaniem.
Fred
rok temu
Znowu jakiś Banaś się pod biurkiem chowa.
Bob
rok temu
Widać po mordzie ,że ten ZGłódź to zły człowiek,przez takich jak on przestałem chodxić do kościoła,a jeszcze 6 lat temu co niedzielę chodziłem
CzytajPismoŚw
rok temu
"wtedy przystąpili do Niego uczniowie i rzekli: «Wiesz, że faryzeusze zgorszyli się, gdy usłyszeli to powiedzenie?» 13 On zaś odrzekł: «Każda roślina, której nie sadził mój Ojciec niebieski, będzie wyrwana. 14 Zostawcie ich! To są ślepi przewodnicy ślepych. Lecz jeśli ślepy ślepego prowadzi, obaj w dół wpadną". ( ew Św Mateusza roz 15 )
Zwykłyplebsia...
rok temu
To Papież biskupa tak potarmosił za uszko.A titi.
Olo
rok temu
No tak ale oni od prawa do lewa są siebie warci cytat - skąd pani ma na kącie 6 milionów - bo żyłam skromnie odpowiada z cynicznym uśmiechem towarzyszka poslanka Wywiad z przed 2 tygodni Dno
lisunius
rok temu
Karą dla takich księży powinno być dożywotnie pozbawienie stanu duchownego, pozbawienie całego majątku oraz kara więzienia - oczywiście po udowodnieniu winy.
student
rok temu
Dlaczego ks Isakowicz nie zajmuje się tym na czym doskonale się zna czyli ksieżach-konfidentach a bryluje na tvn robiac karierę "sprawiedliwego"
POL
rok temu
ks Isakowicz to jeden z nielicznych prawdziwych kapłanów ! i człowiek ,który podczas komuny się nie sprzedał SB ... zawsze wielki szacun dla Niego !
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić