o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
KLS
|

Karetka jeździła od szpitala do szpitala. Przejechała 700 km

7
Podziel się

Trzecia fala COVID-19 mocno daje się we znaki polskiej służbie zdrowia. Brakuje miejsc w szpitalach, a karetki z pacjentami czekają godzinami na przyjęcie pacjenta. Niektóre z nich muszą jeździć od szpitala do szpitala, by znaleźć miejsce...

Karetka jeździła od szpitala do szpitala. Przejechała 700 km
Karetka (Pixabay)
bEJrLFud

Śląsk. Dramatyczna sytuacja polskiej służby zdrowia. Brakuje lekarzy, pielęgniarek i... miejsc w szpitalach.

Pełne ręce roboty mają również dyspozytorzy w pogotowiu. Przyjmująca zgłoszenia w jednym z oddziałów ratownictwa w Gliwicach przyznała w rozmowie z tvn24, że przed pandemią standardowo odbierała 300 zgłoszeń. Dziś jest to ponad dwa razy więcej, bo...700!

bEJrLFuf
Patrząc po statystykach z zeszłego tygodnia, to w zeszłym tygodniu jeździliśmy do stu przypadków. W tej chwili jeździmy do 300-350 przypadków - powiedział w rozmowie z TVN Łukasz Pach, dyrektor Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach.

Ratownicy pracują ponad siły, by jakkolwiek utrzymać system opieki zdrowotnej w ryzach. Często muszą jeździć od szpitala do szpitala, by znaleźć miejsce dla chorego pacjenta. Rekord przejechanych kilometrów padł w Tarnowskich Górach.

Nasi pacjenci jeżdżą do szpitali oddalonych o kilkadziesiąt, a nawet już o kilkaset kilometrów, od naszego miasta. Najdalsza trasa jaką pokonał zespół to 700 kilometrów - byli odsyłani od szpitala do szpitala - wyznaje jeden z ratowników z Tarnowskich Gór w woj. śląskim.
bEJrLFul

I choć telefony nie ustają, często zdarza się tak, że... zawodzi system komputerowy. Na przykład telefon od potrzebującej pomocy z Kalisza (woj. wielkopolskie) odbiera dyspozytor, który przebywa około 400 km dalej, w Białymstoku (woj. podlaskie).

Pandemia niestety coraz bardziej daje się we znaki. Przybywa chorych, a ubywa łóżek w szpitalach, karetek i przede wszystkim... rąk do pracy. Jeśli tak dalej pójdzie, to według czarnego scenariusza, będziemy świadkami załamania polskiej służby zdrowia.

Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Apel ws. karetek. "Jest bardzo źle"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEJrLFuG
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(7)
Hmmmm
7 miesięcy temu
Przecież Morawiecki ogłosił, że pokonał pandemię.
MISIEK
7 miesięcy temu
Teraz widac ile ciężkiej pracy wykonują ratownicy medyczni !!!! i zeby nie było , pracuję w energetyce> Pozdrawiam Was mocno : ratownicy medyczni , kierowcy karetek , pielegniarki i salowe .
Praca wre
7 miesięcy temu
To zupełnie jak w kawale o pustych taczkach na mu.rz.ńskiej budowie. Tyle, że tu nie było dla odmiany komu rozładować.
bEJrLFuH
Mmmmm
7 miesięcy temu
A chcą wszystko otworzyć 10 kwietnia na rocznicę smoleńską zobaczymy?
guano!
7 miesięcy temu
A podobno mamy /?!!!!!!!!!!!!/ super ?!?!? informatyków !!!
Paweł
7 miesięcy temu
Mogliście napisać że 7 tyś kilometrów to by ludzie jeszcze bardziej się bali...
Bke
7 miesięcy temu
A ile pali taka karetka?
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić