o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
KLS
|

Zabił 10-letniego Filipka. Adwokat nie ma do niego dostępu

180
Podziel się

W Kozłowie (woj. małopolskie) 42-letni Grzegorz P. bestialsko zaatakował własnego syna i jego kolegę. Tym dramatem żyła cała Polska. Teraz jego adwokat Aneta Dudek nie ma do niego dostępu.

Zabił 10-letniego Filipka. Adwokat nie ma do niego dostępu
Mieszkanie w Kozłowie (PAP)
bEEGEjvp

42-letni Grzegorz P. został ujęty, a w poniedziałek 29 marca trafił do prokuratury. Około godziny 14:00 pojawiła się tam Anna Dudek, która jest adwokatem mężczyzny. Prokurator w Miechowie jednak nie wpuścił jej na salę.

bEEGEjvr
Uważam, że w istotny sposób zostało naruszone prawo do obrony mojego klienta. Prokurator wie, że to ja będę obrońcą. Zostałam o tym poinformowana i zaproszona na godzinę 14, po czym prokurator stwierdził, że nie jestem do tego uprawniona, bo nie jestem jeszcze obrońcą. A nie jestem nim, bo prokurator nie złożył jeszcze takiego wniosku do sądu. Złożenie wniosku wraz z jego ustanowienie trwałoby zapewne 10 minut, bo pomiędzy sądem a prokuraturą jest jakieś 30 metrów - powiedziała Faktowi prawniczka.

Jest to pierwszy taki przypadek w karierze pani Anny.

Mam świadomość, że sprawa jest kontrowersyjna, a mój klient nie budzi powszechnej sympatii, ale przecież każdy ma prawo do obrony – tłumaczy pani mecenas.
bEEGEjvx

Prawniczka obawia się o dalsze losy swojego klienta.

Istnieje uzasadnione podejrzenie, że mój klient jest niepoczytalny. Jeśli to się potwierdzi, a w wyniku braku mojego uczestnictwa w czynnościach, trafi on do aresztu śledczego zamiast do zakładu opieki psychiatrycznej, to czeka go piekło(...), takie osoby w areszcie na Montelupich są traktowane niczym zabawki - wyjaśnia.

Morderca z Kozłowa z pewnością odpowie za swoje grzechy. W jaki sposób - jeszcze nie wiadomo.

bEEGEjvy
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEEGEjvS
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(180)
Mateusz
6 miesięcy temu
Dziękuję wszystkim za bardzo miłe słowa do mnie i do mojej mamy. Pozdrawiam
Gosc
6 miesięcy temu
Drogi redaktorze. Zanim wypuscisz artykul to zweryrikuj informacje. Skoro piszesz ze pierwszy z pobitych chlopcow zmarl a linijke wyzej wymieniasz zaatakowanych chłopców w kolejnosci syn i jego kolega to znaczy ze zmarl syn agresora a niestety zmarl jego kolega.
Green
6 miesięcy temu
No i kogo to obchodzi? Zabił,to niech cierpi katusze. Złapali go na gorącym uczynku,adwokat teraz powinien teraz pilnować żeby sprawiedliwie był osądzony (czyli surowo) i powieszony a nie wykorzystywać kruczki prawne.
bEEGEjvT
Obiektywna
6 miesięcy temu
Pani Anno.Z całym szacunkiem ale czy uważa Pani, że takie osoby zasługują na adwokata? Naprawdę chce Pani bronić w tej sprawie zwyrodnialca!, Który zakatował bezbronne dziecko? I zależy Pani na tym, by stwierdzono jego niepoczytalność tylko dlatego, by inni więźniowie,,nie zgotowali mu piekła"? A czego dopuścił się Ty WYRÓD? Zgotował piekło biednym dzieciakom, nie wiadomo czy drugi przeżyje a jeśli, to jakie będą tego konsekwencje po czasie...CZY GDYBY TA TRAGEDIA DOTYCZYŁA PANI DZIECKO, TEŻ BY PANI TAK USILNIE WALCZYŁA O STWIERDZENIE NIEPOCZYTALNOŚCI? CZY DOŁOŻYŁABY STARAŃ BY PROKURATOR WNIÓSŁ O NAJWYŻSZY WYMIAR KARY A RESZTĘ NIECH ROBIĄ WSPÓŁWIĘŹNIOWIE?NIGDY NIE ZROZUMIEMY PROBLEMU, PÓKI NIE DOTYCZY NAS SAMYCH- CZYŻ NIE TAK? Chorzy psychicznie, niebezpieczni dla otoczenia mają zawsze zielone światło do działania i żadnej karności?🤔
Ewa
6 miesięcy temu
Do piekła ma prawo Droga Pani ten pani klient i to wolną drogą....
1234
6 miesięcy temu
Komentarze atakujące Panią adwokat zostały zgłoszone na Policję, bo jest to karalne szczucie na osobę, która wykonuje swoją pracę i obowiązki.
Ikk
6 miesięcy temu
Piekło i tak go czeka. A ja się zdecydowanie bardziej przejmuję rodziną tego chłopca, niż mordercą.
zeus6
6 miesięcy temu
Tak oto ze sprawców robi się wielce pokrzywdzonych. P.s. Była już ta wyczekiwana przez społeczeństwo reforma sądownictwa?
salata
6 miesięcy temu
Każdy ma prawo do obrony?? są a na pewno powinny być granice tej obrony ginie dziecko a zabójca się wybroni bo ma gadatliwego papugę.Nie chcę takiej sprawiedliwości w niektórych przypadkach wszystko jest jasne białe to białe a czarne to czarne nie ma szarości
fatum
6 miesięcy temu
Czy piszą tu same nastolatki?Każdy ma prawo do obrony.Nawet ta bestia w ludzkiej skórze-od tego jest adwokat.To jego PRACA.Prokurator ma tę winę udowodnić ponad wszelką wątpliwość,a sąd skazać na karę adekwatną do winy.Powinien dostać karę śmierci,ale jej nie ma więc pewnie dostanie dożywocie.Tak działa prawo nie tylko w naszym kraju.
xxx
6 miesięcy temu
każdy ma prawo do obrony to dlaczego te biedne dzieci nie miały..
Biedne Dzieci
6 miesięcy temu
Ludzie, jego to powinno się na śmierć przez tysiąc cięć zapisać a nie bawić się w ciuciubabki. Poważnie, rozumiem prawo, ale musi też nadejść moment oświecenia, że takich powinno się natychmiast brać pod mur i strzelać. Sam fakt, że ten stwór jeszcze dyszy jest afrontem dla nas wszystkich.
ABC
6 miesięcy temu
Panowie więżniowie do roboty !!!.Wierzę w sprawiedliwy wyrok w wiezieniu ale nigdy nie w dzisiejszych sądach.W Polsce nie powinien się znaleść jakikolwiek prawnik nawet z urzędu by bandytę bronić.Niech sam ze sobą skończy albo mu pomogą osadzeni.
bEEGEjvL
magda
6 miesięcy temu
Zaplanował zbrodnie, przyniósł ze sobą metalową rurę, facet ma 42 lata ale teraz nagle jak grozi mu odsiadka to jest niepoczytalny, niepoczytalność nie powinna być stosowana jako obrona
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić