Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
KLS
|

Ks. Lemański wspiera osoby LGBT: Mnie się tęczowe aureole podobają

156
Podziel się:

Ksiądz Wojciech Lemański to prawdziwy oryginał w szeregach przedstawicieli Kościoła. Duchowny z parafii św. Andrzeja Boboli w Łodzi tym razem dał się poznać jako obrońca środowiska LGBT.

Ks. Lemański wspiera osoby LGBT: Mnie się tęczowe aureole podobają
ks. Lemański (PAP)

Od kilku dni trwa publiczna dyskusja na temat orzeczenia Sądu Rejonowego Płocku ws. "Tęczowej Matki Boskiej". Trzy aktywistki; Elżbieta Podleśna, Anna Prus i Joanna Gzyra-Iskandar rozwiesiły na terenie kościoła wlepki z wizerunkiem Matki Bożej Częstochowskiej na tęczowym tle. Po tym zdarzeniu aktywistki usłyszały zarzut obrazy uczuć religijnych.

Co na to sąd?

Sędzia Agnieszka Warchoł z Sądu Rejonowego w Płocku stanęła w obronie działaczek i formy obrony osób LGBT, jakiej dopuściły się kobiety, publikując wizerunek Matki Bożej z tęczową aureolą.

Działania aktywistek miały charakter prowokujący, ale miały na celu zwrócenie uwagi na homofobiczny i krzywdzący wystrój w kościele w Płocku. Zrobiły to, by pokazać, że takie działania są nieakceptowalne. Nie była zamiarem aktywistek obraza niczyich uczuć religijnych ani znieważenie obrazu Matki Boskiej. Ich działania miały na celu ochronę osób dyskryminowanych - orzekła sędzia.

Złość biskupów

Na wyrok sądu postanowili odpowiedzieć biskupi. Hierarchom nie podoba się wyrok, który zapadł w Sądzie Rejonowym w Płocku.

Biskupi płoccy wydali oświadczenie, w którym piszą, że nie godzą się z wyrokiem uniewinniającym oskarżone o rozlepianie nalepek z Matką Bożą Częstochowską w tęczowej aureoli. Jak przekazali, wyrok sądu w tej sprawie przyjęli z bólem i smutkiem - poinformowało Radio Zet.

Lemański odpowiada biskupom

Na oświadczenie hierarchów odpowiedział na Facebooku duchowny Wojciech Lemański. Ksiądz staje w obronie aktywistek LGBT i deklaruje, że mu się tęczowa aureola podoba.

A wystarczyło, za radą byłego prezydenta Francji, skorzystać z przysługującego również biskupom płockim prawa i pomilczeć na drażliwy temat. A skoro biskupi Libera, Milewski i Marcinkowski postanowili zabrać głos, to ich wypowiedzi będą teraz cytować, analizować, krytykować, a nawet wyśmiewać. A można było milczeć. Tak jak milczeli na temat malwersacji w Caritas diecezji płockiej. Tak jak nie mieli biskupi nic do powiedzenia na temat listu księży płockich o bulwersujących sprawach w diecezji. Tak jak nie zabierali głosu na temat skandalu w płockim seminarium duchownym. Jak oszczędni byli w słowach na temat homoseksualizmu i pedofilii w szeregach kapłańskich.
Nie komentowali biskupi płoccy bulwersującej wielu dekoracji Grobu Pańskiego w jednym z płockich kościołów. A o wyroku sądu o tęczowych aureolach wypowiedzieć się postanowili. No cóż, każdy może. Ja też. Mnie się te aureole bardzo podobają - komentuje ks. Wojciech Lemański.
Zobacz także: Przemysław Czarnek w emocjach na Twitterze. Ostra odpowiedź Włodzimierza Czarzastego
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(156)
KRAKUSIK
rok temu
WIELKI SZACUN DLA KSIĘDZA LEMAŃSKIEGO , PRAWDZIWY KSIĄDZ.
Marianna
rok temu
Ludzie trochę logiki czemu uczepino się wiary katolickiej bo jest pozwolenie społeczne czemu mówi się że poczęty człowiek nie ma prawa do życia a psiak ma czemu nie palą koranu i nie przyczepiają tej pięknej tęczy Mahometowi by był piękniejszy ...Bo się boją to zwykłe tchórze które chowają się i robią za gęby za lud krzyczące nie pytając ludu o zdanie .A sędzina powinna odpowiadać za korupcję.
judasz
rok temu
jedni za zdradę biorą kasę innym wystarczy dać kilka layków
Vlad palownik
rok temu
Pomijając zgniliznę toczącą hierarchów kościelnych to barwy lgbt to nie tęcza
Dość
rok temu
Co z niego za ksiądz, jak nie przeszkadza mu przyklejanie wizerunku Matki Boga na szaletach publicznych? Fajny ksiądz? Naprawdę?
marian
rok temu
dziwię się tym biskupom Płockim że nie wierzą że to Bóg stworzył tęcze więc dlaczego im to przeszkadza chyba są niedouczeni albo przerabiają wiarę katolicką wedłóg własnego widzimisię a nie przeszkadza im korona królewska na głowie Chrystusa jak on miał koronę cierniową więc dla mnie jest to profanacja ujmując Chrystusowi jego Boskości i cierpienia za nas
refd
rok temu
tu nie chodzi o to że się komuś coś podoba, tu chodzi o poprawność społeczną, w jakim celu ktoś tę tęczę umieścił w takim miejscu? odpowiedź jest prosta, bo chciał sprowokować, a dlaczego akurat wierzących z kościoła katolickiego a nie islamistów, ewangelików, buddystów? no bo w Polsce jest więcej katolików niż reszty, czyli odpowiedź prosta, prowokacja celowa, a więc złamanie prawa, a kary nie ma? dlaczego? a no dlatego, że sędzina jest w związku z gościem od organizacji LGBT, i teraz następne pytanie , czy sedzina jest niezawisła?, NIE !!!!!
Olek
rok temu
Nie rozumie jest już tyle MB że jedna więcej do tczenia nie powinna robić rozniy
jacek8765
rok temu
ksiądz z otwartm umysłem czapki z głów dobry człowiek
konserwatysta...
rok temu
Niech pan Lemański przypomni sobie Sodomę i Gomorę i tam też działy środowiska LGBT i niech sobie przypomni jaką Bóg karę zesłał na tęczowych . Zastanawia mnie czy Lemański nie jest czasem jakimś agentem masońskim . Masoni mają swoich agentów w kościele są po to aby zniszczyć kościół katolicki
gajowy
rok temu
... już, ziober zmieni sędziego na "prof" pawłowicz i natychmiast zapadnie prawomyślny wyrok. JAK ZA STALINA!!!
Ajaks
rok temu
Ksiądz - celebryta długo nie wytrzymał i postanowił zaistnieć, jako "ostatni sprawiedliwy" i "sumienie duchowieństwa" Czas najwyższy aby się zastanowił - komu służy : Bogu czy swojemu ego? Temu i jemu podobnym postępowcom od " pluszowego żłóbka " i " aksamitnego krzyża " , odwaga , pomyliła mu się z odważnikiem. Teraz już wiadomo dlaczego - pycha, widnieje jako pierwsza na liście grzechów głównych. Nie ma nic gorszego niż przeintelektualizowany bufon. Chroń nas Boże od przyjaciół, z wrogami sobie poradzimy
Dr0
rok temu
Kilku normalnych księży katabasów nie uratuje
Ewa
rok temu
No i tak trzymac
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić