o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
KLS
|

Ks. Lemański wspiera osoby LGBT: Mnie się tęczowe aureole podobają

156
Podziel się

Ksiądz Wojciech Lemański to prawdziwy oryginał w szeregach przedstawicieli Kościoła. Duchowny z parafii św. Andrzeja Boboli w Łodzi tym razem dał się poznać jako obrońca środowiska LGBT.

Ks. Lemański wspiera osoby LGBT: Mnie się tęczowe aureole podobają
ks. Lemański (PAP)
bECsxwGJ

Od kilku dni trwa publiczna dyskusja na temat orzeczenia Sądu Rejonowego Płocku ws. "Tęczowej Matki Boskiej". Trzy aktywistki; Elżbieta Podleśna, Anna Prus i Joanna Gzyra-Iskandar rozwiesiły na terenie kościoła wlepki z wizerunkiem Matki Bożej Częstochowskiej na tęczowym tle. Po tym zdarzeniu aktywistki usłyszały zarzut obrazy uczuć religijnych.

Co na to sąd?

Sędzia Agnieszka Warchoł z Sądu Rejonowego w Płocku stanęła w obronie działaczek i formy obrony osób LGBT, jakiej dopuściły się kobiety, publikując wizerunek Matki Bożej z tęczową aureolą.

bECsxwGL
Działania aktywistek miały charakter prowokujący, ale miały na celu zwrócenie uwagi na homofobiczny i krzywdzący wystrój w kościele w Płocku. Zrobiły to, by pokazać, że takie działania są nieakceptowalne. Nie była zamiarem aktywistek obraza niczyich uczuć religijnych ani znieważenie obrazu Matki Boskiej. Ich działania miały na celu ochronę osób dyskryminowanych - orzekła sędzia.

Złość biskupów

Na wyrok sądu postanowili odpowiedzieć biskupi. Hierarchom nie podoba się wyrok, który zapadł w Sądzie Rejonowym w Płocku.

bECsxwGR
Biskupi płoccy wydali oświadczenie, w którym piszą, że nie godzą się z wyrokiem uniewinniającym oskarżone o rozlepianie nalepek z Matką Bożą Częstochowską w tęczowej aureoli. Jak przekazali, wyrok sądu w tej sprawie przyjęli z bólem i smutkiem - poinformowało Radio Zet.

Lemański odpowiada biskupom

Na oświadczenie hierarchów odpowiedział na Facebooku duchowny Wojciech Lemański. Ksiądz staje w obronie aktywistek LGBT i deklaruje, że mu się tęczowa aureola podoba.

A wystarczyło, za radą byłego prezydenta Francji, skorzystać z przysługującego również biskupom płockim prawa i pomilczeć na drażliwy temat. A skoro biskupi Libera, Milewski i Marcinkowski postanowili zabrać głos, to ich wypowiedzi będą teraz cytować, analizować, krytykować, a nawet wyśmiewać. A można było milczeć. Tak jak milczeli na temat malwersacji w Caritas diecezji płockiej. Tak jak nie mieli biskupi nic do powiedzenia na temat listu księży płockich o bulwersujących sprawach w diecezji. Tak jak nie zabierali głosu na temat skandalu w płockim seminarium duchownym. Jak oszczędni byli w słowach na temat homoseksualizmu i pedofilii w szeregach kapłańskich.
bECsxwGS
Nie komentowali biskupi płoccy bulwersującej wielu dekoracji Grobu Pańskiego w jednym z płockich kościołów. A o wyroku sądu o tęczowych aureolach wypowiedzieć się postanowili. No cóż, każdy może. Ja też. Mnie się te aureole bardzo podobają - komentuje ks. Wojciech Lemański.
Zobacz także: Przemysław Czarnek w emocjach na Twitterze. Ostra odpowiedź Włodzimierza Czarzastego
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bECsxwHm
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(156)
KRAKUSIK
6 miesięcy temu
WIELKI SZACUN DLA KSIĘDZA LEMAŃSKIEGO , PRAWDZIWY KSIĄDZ.
Marianna
7 miesięcy temu
Ludzie trochę logiki czemu uczepino się wiary katolickiej bo jest pozwolenie społeczne czemu mówi się że poczęty człowiek nie ma prawa do życia a psiak ma czemu nie palą koranu i nie przyczepiają tej pięknej tęczy Mahometowi by był piękniejszy ...Bo się boją to zwykłe tchórze które chowają się i robią za gęby za lud krzyczące nie pytając ludu o zdanie .A sędzina powinna odpowiadać za korupcję.
judasz
7 miesięcy temu
jedni za zdradę biorą kasę innym wystarczy dać kilka layków
bECsxwHn
Vlad palownik
7 miesięcy temu
Pomijając zgniliznę toczącą hierarchów kościelnych to barwy lgbt to nie tęcza
Dość
7 miesięcy temu
Co z niego za ksiądz, jak nie przeszkadza mu przyklejanie wizerunku Matki Boga na szaletach publicznych? Fajny ksiądz? Naprawdę?
marian
7 miesięcy temu
dziwię się tym biskupom Płockim że nie wierzą że to Bóg stworzył tęcze więc dlaczego im to przeszkadza chyba są niedouczeni albo przerabiają wiarę katolicką wedłóg własnego widzimisię a nie przeszkadza im korona królewska na głowie Chrystusa jak on miał koronę cierniową więc dla mnie jest to profanacja ujmując Chrystusowi jego Boskości i cierpienia za nas
refd
7 miesięcy temu
tu nie chodzi o to że się komuś coś podoba, tu chodzi o poprawność społeczną, w jakim celu ktoś tę tęczę umieścił w takim miejscu? odpowiedź jest prosta, bo chciał sprowokować, a dlaczego akurat wierzących z kościoła katolickiego a nie islamistów, ewangelików, buddystów? no bo w Polsce jest więcej katolików niż reszty, czyli odpowiedź prosta, prowokacja celowa, a więc złamanie prawa, a kary nie ma? dlaczego? a no dlatego, że sędzina jest w związku z gościem od organizacji LGBT, i teraz następne pytanie , czy sedzina jest niezawisła?, NIE !!!!!
Olek
7 miesięcy temu
Nie rozumie jest już tyle MB że jedna więcej do tczenia nie powinna robić rozniy
jacek8765
7 miesięcy temu
ksiądz z otwartm umysłem czapki z głów dobry człowiek
konserwatysta...
7 miesięcy temu
Niech pan Lemański przypomni sobie Sodomę i Gomorę i tam też działy środowiska LGBT i niech sobie przypomni jaką Bóg karę zesłał na tęczowych . Zastanawia mnie czy Lemański nie jest czasem jakimś agentem masońskim . Masoni mają swoich agentów w kościele są po to aby zniszczyć kościół katolicki
gajowy
7 miesięcy temu
... już, ziober zmieni sędziego na "prof" pawłowicz i natychmiast zapadnie prawomyślny wyrok. JAK ZA STALINA!!!
Ajaks
7 miesięcy temu
Ksiądz - celebryta długo nie wytrzymał i postanowił zaistnieć, jako "ostatni sprawiedliwy" i "sumienie duchowieństwa" Czas najwyższy aby się zastanowił - komu służy : Bogu czy swojemu ego? Temu i jemu podobnym postępowcom od " pluszowego żłóbka " i " aksamitnego krzyża " , odwaga , pomyliła mu się z odważnikiem. Teraz już wiadomo dlaczego - pycha, widnieje jako pierwsza na liście grzechów głównych. Nie ma nic gorszego niż przeintelektualizowany bufon. Chroń nas Boże od przyjaciół, z wrogami sobie poradzimy
Dr0
7 miesięcy temu
Kilku normalnych księży katabasów nie uratuje
bECsxwHf
Ewa
7 miesięcy temu
No i tak trzymac
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić