Ksiądz dogadał się z inwestorem? Do tego namawiał wiernych

13
Podziel się:

Ksiądz z Małopolski namawiał wiernych do wsparcia budowy nowego osiedla, przynosząc im pisma popierające projekt. - Miał usłyszeć obietnicę wybudowania kaplicy, która miałaby powstać podczas ewentualnej budowy osiedla - twierdzą lokalni radni.

Ksiądz dogadał się z inwestorem? Do tego namawiał wiernych
Ksiądz dogadał się z inwestorem. Do tego namawiał wiernych (Pixabay, pixabay)

O sprawie w Małopolsce zrobiło się głośno w styczniu tego roku. Proboszcz kantorowickiej parafii, podczas kolędy przekazywał parafianom pisma popierające projekt budowy nowego osiedla niedaleko parafii z informacją, że mogą swoim podpisem wyrazić poparcie dla inwestycji i przesłać je deweloperowi.

Ksiądz, jak podkreślała "Gazeta Wyborcza", miał otrzymać od dewelopera obietnicę budowy nowego kościoła oraz darowiznę. Aspekt moralno-etyczny odgrywa w tym temacie bardzo ważną rolę.

Nowe osiedle miałoby zostać zbudowane pomiędzy ulicą Gustawa Morcinka a osiedlem Na Stoku w Krakowie. Pojawiają się jednak pewne problemy. Nie dość, że jest to obszar osuwiskowy, to na dodatek na budowę nie zezwala obowiązujący tam plan zagospodarowania przestrzennego.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Trudności związane z opuszczeniem Kościoła

Mimo to, inwestor robił wszystko, aby przekonać mieszkańców do budowy takiego osiedla, w którym oprócz bloków, miały znajdować się także sklepy czy przedszkole.

Ksiądz namawiał. Inwestor zbuduje osiedle?

Wygląda na to, że inwestor jest mocno zdeterminowany. Jak informuje serwis Eska.pl, inwestor miał już rozpocząć prace zmierzające do budowy osiedla, chociaż nie uzyskał wszystkich wymaganych dokumentów.

Oficjalnie ma tam powstać "trasa rowerowa", ale nie jest tajemnicą, że od wielu miesięcy inwestor planuje budowę na tym obszarze i terenie dawnej kopalni - powiedział w rozmowie z Interią Łukasz Sęk, radny miejski z Krakowa.

Jak tłumaczy Sęk, zorganizowano nawet konkurs dla studentów Politechniki Krakowskiej na wizualizację budowy takiego osiedla.

- Ksiądz miał usłyszeć również obietnicę wybudowania kaplicy, która miałaby powstać podczas ewentualnej budowy osiedla - twierdzi z kolei cytowany przez Interię Łukasz Gibała, radny.

Co na to miasto Kraków?

Żaden oficjalny wniosek w tej sprawie jeszcze nie wpłynął - mówi Interii Dariusz Nowak, kierownik referatu wydziału komunikacji społecznej urzędu miasta Krakowa.
Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić