Ksiądz mówi o czapce na głowie podczas mszy świętej. "Chore to jest"

302

Katolicki ksiądz Piotr Jarosiewicz otrzymał od pewnego użytkownika TikToka nietypowe pytanie. Mężczyzna chciał wiedzieć, czy jeśli jest zimno, to jego syn może mieć założoną czapkę w kościele podczas mszy. Jasna i stanowcza odpowiedź duchownego niektórych wprawiła w osłupienie. Pod filmem kapłana w komentarzach szybko rozpętała się burza.

Ksiądz mówi o czapce na głowie podczas mszy świętej. "Chore to jest"
Czapka na głowie podczas mszy? Stanowcza reakcja księdza z TikToka. Zdjęcie ilustracyjne. (YouTube, Piotr Jarosiewicz)

Piotr Jarosiewicz to znany duchowny, który aktualnie pełni posługę wikariusza w jednej z parafii w diecezji drohiczyńskiej. Pozostaje on bardzo aktywny w mediach społecznościowych.

Za pomocą swego kanału @ks.piotrjarosiewicz na TikToku ewangelizuje młodszych i starszych wiernych. Tutaj modli się z użytkownikami, ale też udziela odpowiedzi na ich często niełatwe pytania. Na platformie obserwuje go obecnie przeszło 293 tysiące osób.

Czapka na głowie podczas mszy świętej? Stanowcza reakcja księdza z TikToka

Czy syn (9 lat) może mieć założoną czapkę w kościele, jeśli jest zimno? - dopytywał pewien użytkownik TikToka.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Nowe regulacje w Kościele. Czego brakuje w dokumencie Jędraszewskiego?

Duchowny od razu nagrał nowe wideo, w którym spokojnie i konkretnie odniósł się do tematu. - Pewnie, że tak. Dbajmy o zdrowie. Kiedy będziemy zdrowi, to będziemy mogli dbać też o ducha, czyli przebywać w kościele, modlić się i prosić o siły, a także błogosławieństwo - wyjaśnił Piotr Jarosiewicz.

W komentarzach pod nagraniem szybko rozpętała się prawdziwa burza. - Jak miałem 7 lat, ksiądz przerwał mszę i powiedział przez mikrofon żebym zdjął czapkę... - wspominał jeden dziś już dorosły mężczyzna.

Ja to nie kumam, czemu niby kobiety mogą nosić czapki, a faceci już nie, chore to jest dla mnie - denerwował się następny.

Pozostali tiktokerzy wskazywali na konieczność zachowania szacunku do miejsca świętego. - Od małego trzeba uczyć kultury bycia, gdziekolwiek - zauważała pewna kobieta. - Nie! Mężczyzna/chłopak nie może mieć czapki! - wtórowała ostro kolejna.

Trwa ładowanie wpisu:tiktok
Autor: PŁA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić