Ksiądz straszył dzieci piekłem. Sprawę bada komisja dyscyplinarna

400

Nowe informacje o księdzu z Gorlic (woj. małopolskie), który jeszcze do niedawna uczył dzieci religii w jednej z tamtejszych szkół podstawowych. Duchowny w trakcie lekcji miał straszyć uczniów "piekłem, a także diabelską zemstą". Sprawą zajęła się właśnie komisja dyscyplinarna.

Ksiądz straszył dzieci piekłem. Sprawę bada komisja dyscyplinarna
Ksiądz miał straszyć dzieci piekłem. Sprawę bada komisja dyscyplinarna. Zdjęcie ilustracyjne. (Adobe Stock)

Przypomnijmy. Sprawa wyszła na jaw w listopadzie ubiegłego roku. Nagłośnił ją lokalny portal "gorlice.naszemiasto.pl". Ksiądz w trakcie lekcji religii w gorlickiej podstawówce miał zachowywać się wyjątkowo skandalicznie. Szczegóły aż jeżą włos na głowie.

Negatywnie wypowiadał się na temat dzieci, które świętują Halloween (a więc 31 października dla zabawy zbierają cukierki i robią psikusy). Uczniów tych ponoć straszył piekłem i diabelską zemstą. Twierdził, że w trakcie halloweenowych obchodów zdarzają się gwałty na dziewczynkach. Przekonywał, że grożą im poronienia w przyszłości.

Duchowny miał również rzucać w swoich podopiecznych gąbką, a także kredą do tablicy. Rzekomo posługiwał się wulgarnym językiem i przekleństwami.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Ks. Isakowicz-Zaleski chce pomóc na granicy. Mówi o reakcji na wpis

Ksiądz miał straszyć dzieci piekłem. Sprawę bada komisja dyscyplinarna

Jeden z rodziców zgłosił naganne zachowanie księdza do dyrektora podstawówki. Rozpoczęło się wówczas wewnętrzne postępowanie.

Duchownego od razu zawieszono w obowiązkach. Odsunięto go od pracy z dziećmi. W miejsce kapłana zatrudniono nową nauczycielkę.

Wiadomo, że teraz szokującym tematem zajęła się specjalna komisja dyscyplinarna dla nauczycieli, która działa przy małopolskim wojewodzie. W czwartek, 15 lutego jej przedstawiciele odwiedzili wspomnianą szkołę podstawową. Rozpoczęli rozmowy z uczniami (przy obecności psychologa i rodziców).

- Tak jak w ubiegłym roku, tak i teraz mogę zapewnić, że sprawa nie zostanie zamieciona pod dywan - mówił dla "gorlice.naszemiasto.pl" Wojciech Zapłata, kierownik Wydziału Oświaty, Kultury i Promocji Urzędu Miejskiego w Gorlicach.

Wyniki kontroli oraz wnioski z raportu komisji dyscyplinarnej będą miały wpływ na to, co dalej stanie się z karierą nauczycielską duchownego. Do tematu powrócimy.

Autor: PŁA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić