aktualizacja 

Ksiądz nie krył się z poglądami. "Prawo i Sprawiedliwość to święte słowa"

825

Ks. Tadeusz Faryś z Oleśnicy otwarcie faworyzuje partię rządzącą i jej prezesa. Uważa, że Jarosław Kaczyński to "wielki człowiek", a Prawo i Sprawiedliwość to "święte słowa". Podczas partyjnego spotkania apelował też o "bycie dumnym z prezesa" i o "modlitwę za wygranie wyborów".

Ksiądz nie krył się z poglądami. "Prawo i Sprawiedliwość to święte słowa"
Ksiądz chwalił PiS i Jarosława Kaczyńskiego (YouTube, MojaOlesnica.pl)

W Zamku Książęcym w Oleśnicy odbyło się spotkanie opłatkowo-noworoczne partii Prawo i Sprawiedliwość, w którym udział wzięli znani politycy. Na spotkaniu pojawił się też ksiądz Tadeusz Faryś. Na nagraniu, które udostępnił lokalny portal Moja Oleśnica, słychać, w jakich słowach mówi on o tej partii i jej prezesie.

Jarosław Kaczyński "wielkim człowiekiem"

Stojąc w gronie członków PiS-u, duchowny zaapelował, by każdy był dumny z prezesa partii,Jarosława Kaczyńskiego. Nazwał go "wielkim człowiekiem" i poprosił o oklaski dla niego. - Bądźmy dumni. Bądźmy dumni z naszego prezesa Jarosława Kaczyńskiego! - mówił ks. Faryś.

Prawo i Sprawiedliwość to są święte słowa! Niech nas niosą, to są skrzydła! To wielkość! To program, no z nieba nam spadł! - dodał.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Wielka reforma emerytalna PiS. Zbliża się ważny termin

Ksiądz uważa, że w Polsce "nadal trwa dzieło tworzenia". Pomodlił się o to, aby Bóg prowadził przedstawicieli partii rządzącej i "żeby dali się prowadzić Panu". - Bądźcie jego gwiazdą. Jeśli już nie betlejemską, to poprzez pochodzenie, pracę i życie – oleśnicką, wrocławską, dolnośląską, Bądźcie odważni. Powierzajcie siebie, swoje myśli, plany, Jemu - mówił duchowny.

"Modlitwa za polityków"

Zaapelował też o "modlitwę za polityków", aby wygrali w przyszłych wyborach. - Nie tylko. Bowiem, jeśli, nie daj Boże, byłoby inaczej, to... To nastąpi to, co jest najbardziej podłe. Podległość. Podległość Polski! - kontynuował i podkreślał znaczenie suwerenności.

Jak podaje portal Moja Oleśnica, ksiądz Tadeusz Faryś pochodzi z Oleśnicy. Przez wiele lat był misjonarzem w Afryce. W 2018 został uhonorowany przez prezydenta Andrzeja Dudę Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski. Na przełomie lat 70. i 80. współpracował z wałbrzyskimi działaczami opozycji demokratycznej z Komitetu Obrony Robotników, a w Nowej Rudzie wspierał tworzenie struktur "Solidarności".

Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić