aktualizacja 

Ksiądz "nie wytrzymał". Mówi, co po skandalu z orgią, dzieje się na lekcjach

791

Katolicki duchowny Rafał Główczyński znany jest na TikToku jako "ksiądz z osiedla". Tutaj dzieli się z internautami swoją wiedzą m.in. o wierze i Bogu. Nie boi się również trudnych tematów. Teraz opowiedział o efektach kościelnych skandali. Podał nawet przykład pewnego kapłana. "Nie wytrzymał" - wyjaśnił ze smutkiem w oczach.

Ksiądz "nie wytrzymał". Mówi, co po skandalu z orgią, dzieje się na lekcjach
Efekt kościelnych skandali. Z tym ksiądz mierzył się w szkole. (TikTok, @ksiadz_z_osiedla)

Kapłan Rafał Główczyński prowadzi własny kanał na TikToku o nazwie @ksiadz_z_osiedla. Tutaj śledzi go obecnie 107 tysięcy internautów. Profil ten zgromadził już ponad dwa miliony polubień.

Duchowny należy do zgromadzenia zakonnego księży Salwatorianów. W jednej z warszawskich parafii jest wikarym. Pracuje jako katecheta w szkole, prowadzi rekolekcje, organizuje rozmaite akcje charytatywne.

Efekt kościelnych skandali. Z tym ksiądz mierzył się w szkole

Teraz ksiądz Główczyński nagrał specjalny filmik, gdzie opowiedział, jaki jest efekt kościelnych skandali. Podał przykład pewnego księdza, który nie wytrzymał fali hejtu ze strony społeczeństwa.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Ksiądz domaga się 800 zł za wydanie zgody na pogrzeb w innej parafii. Został nagrany przez wiernego
Jak sobie w sutannie po mieście chodził, to za nim krzyczeli: "gdzie masz chłopaka". Poszedł do szkoły średniej, to mu się na wstępie prawie cała klasa wypisała. Uczniowie kulturalnie tłumaczyli: "(...) my do księdza nic nie mamy, tylko do księdza organizacji". Jak chciał zorganizować dla dzieciaków zajęcia na plebanii (odrabianie lekcji), to usłyszał, że pewnie jest pedofilem (...) - opowiadał ks. Główczyński o pewnym duchownym.

"W końcu nie wytrzymał. Powiedział, że już nie jest w stanie być księdzem" - dodawał Główczyński. Następnie zaapelował do tiktokerów, by nie osądzać wszystkich duchownych jedną, złą miarą. "Proszę, żebyśmy nie oceniali ludzi grupowo, bo Jezus tak na nikogo nie patrzył". Przypomniał, że człowieka bardzo łatwo da się zniszczyć kłamliwymi słowami.

Wideo na TikToku zebrało 109 tysięcy wyświetleń. Internauci z chęcią je komentowali. "Nie rozumiem, czemu na księży taki hejt leci" - pisała jedna osoba. "Jeszcze pokolenie i zostanie w kościele, jak w Czechach - garstka ludzi" - przewidywała następna.

Trwa ładowanie wpisu:tiktok
Autor: PŁA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić