Ksiądz do narzeczonego: "Patrz na nią". Mina panny młodej mówi wszystko

137

To nie tajemnica, że narzeczeni (będąc w stresie) popełniają mniejsze i większe gafy w kościele. Taka właśnie drobna pomyłka przydarzyła się panu młodemu z okolic Wolsztyna w Wielkopolsce. Ksiądz udzielający sakramentu małżeństwa od razu zareagował. - Patrz na nią, bo ci zaraz dam - powiedział do mężczyzny. Wszystko działo się podczas próby generalnej.

Ksiądz do narzeczonego: "Patrz na nią". Mina panny młodej mówi wszystko
Zdjęcie ilustracyjne. (Adobe Stock, Szymon Korta)

Na TikToku pojawił się ciekawy filmik trwający około półtorej minuty. Widać na nim zakochanych, ale mocno zestresowanych narzeczonych, którzy wraz z księdzem znajdowali się w zakrystii.

Młodzi ćwiczyli - powtarzali po kapłanie słowa przysięgi małżeńskiej. To była dla nich próba generalna przed sakramentem, jaki dosłownie za chwilę miał się odbyć przed ołtarzem. Nagle doszło do zabawnej sytuacji z udziałem pana młodego.

Ksiądz do narzeczonego: "Patrz na nią, bo ci zaraz dam"

Narzeczony, którym z pewnością targały silne emocje, wypowiadając (w trakcie próby) słowa przysięgi małżeńskiej na chwilę stracił koncentrację. Spuścił wzrok ze swej przyszłej małżonki.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Drugi zamach na papieża. Napastnikiem był ksiądz

Ten krok zdecydowanie nie umknął uwadze kapana. Duchowny od razu humorystycznie zareagował. Z uśmiechem na twarzy skarcił pana młodego zdaniem: "Patrz na nią, bo ci zaraz dam". Żartobliwa "nagana" rozluźniła atmosferę.

Nieco później również panna młoda zaliczyła drobną gafę. Stało się to przy próbie zakładania obrączek. Kobieta także została żartobliwie pouczona przez księdza. "Nie rozczapierzaj! (…) Nie bądź taka sztywna!" - powiedział z szerokim uśmiechem na ustach duchowny.

Wideo bardzo spodobało się tiktokerom. Zebrało już 955 tysięcy wyświetleń na popularnej platformie. Widzowie z chęcią je komentowali. "Takich księży w kościele potrzeba" - pisała jedna osoba. "Super taka próba, bo ja nie miałam i był stres (...)" - dodawała inna. "Ksiądz Sławek, mi również ślubu udzielał..." - zaznaczała kolejna.

Trwa ładowanie wpisu:tiktok
Autor: PŁA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić