o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
MMC
|

"Pycha, arogancja, bezwstyd". Niezwykle bolesne słowa na miesięcznicy smoleńskiej

1584
Podziel się

10 lutego w warszawskiej archikatedrze odbyła się msza z okazji kolejnej miesięcznicy katastrofy smoleńskiej. Ksiądz Waldemar Chrostowski ostro wypowiedział się na temat współczesnych kobiet, doszukiwał się spisków, a protesty porównał do rewolucji bolszewickiej.

"Pycha, arogancja, bezwstyd". Niezwykle bolesne słowa na miesięcznicy smoleńskiej
Ks. Waldemar Chrostowski. (Twitter.com)
bECdrBiZ

Choć od tragedii w Smoleńsku minęło niemal 11 lat, miesięcznice w stolicy wciąż są obchodzone. 10 lutego w archidiecezji w Warszawie odbyła się kolejna taka msza w intencji ofiar poległych w katastrofie lotniczej w Smoleńsku. Uroczystość swoim kazaniem zwieńczył ks. Waldemar Chrostowski.

Poruszył temat Strajku Kobiet, czy protestów. Według duchownego doprowadziły one do profanowania świątyń czy poniżania kapłanów. Ks. Chrostowski ostrzegł jednak, że każdy bunt przeciwko Bogu może obrócić się przeciw człowiekowi.

bECdrBjb
Posłuszeństwo bożej woli i bożym przykazaniom wielu uwiera. Słyszeliśmy niedawno głośne nawoływania: dym w kościołach. Doświadczyliśmy wdzierania się do kościołów, profanowania, szyderczej pogardy wobec kapłanów. Patrzyliśmy na to jakby bezradnie, zszokowani, że coś takiego jest możliwe. Ale każdy bunt przeciw Bogu i przeciw świętości zawsze obraca się przeciw człowiekowi - grzmiał z ambony ks. Waldemar Chrostowski.
bECdrBjh

Ksiądz zauważa, że obecna sytuacja w kraju to "groźny proceder, którego nie można lekceważyć". Zauważył, że z nauk Jezusa wynika, że rewolucja wiary czy obyczajów skutkuje "przewrotem mentalnym, który jak wirus rozkłada życie społeczne".

Dlatego zamiast symboli i znaków religijnych - tatuaże, bzdurne gadżety, zabobony, zaklęcia, wisiorki, a na końcu - licznik apostazji - zauważył duchowny podczas kazania.
Zobacz także: Mars ma swój hymn. Posłuchaj
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bECdrBjC
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(1584)
Oburzony
7 miesięcy temu
Księża katoliccy związani z polityką PIS na sto procent. Wstyd i hańba!
stan
7 miesięcy temu
Niektórzy używają słowa „Armagedon” w odniesieniu do zagłady nuklearnej czy jakiejś klęski żywiołowej. W Biblii Armagedon oznacza coś zupełnie innego — coś, czego możemy wyczekiwać i co sprawi, że będziemy szczęśliwi! Wojna Armagedonu nie przyniesie ludzkości zagłady, lecz wybawienie. Dlaczego można tak powiedzieć? Bo położy kres ludzkim rządom. Ludzie źli zostaną zgładzeni, w tym KK, a dobrzy przeżyją. Ponadto Armagedon zapobiegnie doszczętnemu zrujnowaniu naszej planety ‘’ Nadszedł też wyznaczony czas na to, żeby osądzić umarłych świętych i bojących się Twojego imienia, małych i wielkich, oraz żeby zniszczyć tych, którzy niszczą ziemię”. Słowo „Armagedon” pojawia się w Piśmie Świętym tylko raz i pochodzi od hebrajskiego wyrażenia, które znaczy „góra Megiddo”. Megiddo było miastem w starożytnym Izraelu. Ale Armagedon nie oznacza jakiegoś literalnego miejsca. Ściśle rzecz ujmując, chodzi o sytuację, w której „królowie całej ziemi” zostaną zgromadzeni przeciwko Jehowie. ‘’W rzeczywistości są to wypowiedzi natchnione przez demony. Te wypowiedzi dokonują znaków i wychodzą do królów całej ziemi, żeby zgromadzić ich na wojnę, która ma się rozegrać w wielkim dniu Wszechmocnego Boga Te natchnione wypowiedzi zgromadziły królów w miejscu, które po hebrajsku nazywa się Armagedon’’
stan
7 miesięcy temu
KK już dawno odwrócił się od Boga a świętość zatracił bardzie niż kto ktokolwiek inny, w Apokalipsie tak religia została przedstawiona: ''Wtedy usłyszałem inny głos z nieba: „Mój ludu, wyjdźcie z niej, żebyście nie mieli udziału w jej grzechach i żeby nie spadły na was plagi, które ją spotkają. Bo jej grzechy narosły aż do nieba i Bóg przywołał na pamięć jej niesprawiedliwe czyny. Potraktujcie ją tak, jak ona traktowała innych, odpłaćcie jej podwójnie za to, co robiła'' Historia KK jest zapisana krwią niewinnych ludzi a w ostatnim okresie pedofilią, przed Bogiem to wszystko nie uległo przedawnieniu, tak więc wyrok już zapadł, lada chwila czeka ją egzekucja
bECdrBjD
Wagner
7 miesięcy temu
No tak. Wszyscy są winni tylko nie oni.
Polak
7 miesięcy temu
Ludzie kiedyś się obudzicie z tego letargu co wam tvn puszcza i będzie zapuźno.Na prawdę chcecie żyć jak na zachodzie, bo ja nie.
monika
7 miesięcy temu
TO podsumował koścół -Pycha, arogancja, bezwstyd o tak
ryszard
7 miesięcy temu
biskup ma racje,przed upadkiem państwa najpierw przychodzi... zgnilizna społeczna, rozpusta,niemoralność , zanik patriotyzmu,
No i co dalej...
7 miesięcy temu
zgliszcza : TAKI JEST POLSKI KOŚCIÓŁ chamski i kłamliwy. Dlaczego żaden ksiądz ( biskup też jest księdzem )nie przedzwonił do ks. Chrostowskiego aby przeprosił publicznie za wypowiedziane słowa , no dlaczego , bo cham chama nie może pouczać, ale w taki sposób zbudowali już potężne podwaliny do upadku kościoła.
Kościół
7 miesięcy temu
Katolicki w Polsce był i jest ostoją polskości. Przez lata rozbiorów i bolszewickiej okupacji pod szyldem PRL strzegł wartości i chronił Polaków przed wynarodowieniem. Tę agresję marksistów, którzy z ludzi chcą zrobić przedmioty seksu i wszelkiego używania, też przetrwa, Bóg z nim a szatan z tą wulgarną dziczą, profanującą to co święte dla uczciwych ludzi narodowości polskiej.
Ksiądz
7 miesięcy temu
Chrostowski to bardzo mądry człowiek. Wygłosił piękne i prawdziwie poruszające kazanie. Wstrząsa sumieniem i zmusza do refleksji i takie jest zadanie duchownych kościoła katolickiego. Trzeba wysłuchać w całości jego przemowy i zgodzić się, że powiedział samą prawdę. Smucą i bolą postawy części naszego społeczeństwa, które dało sobie zrobić ideologom zła pranie mózgu.
Wrozka
7 miesięcy temu
Bardzo mądry ksiądz i ma rację. Kto nie wierzy niech sięgnie do Księgi Jeremiasza i zobaczy odzwierciedlenie sytuacji VI pne i jak to się skończyło.
Antoni
7 miesięcy temu
ci ludzie zginęli w katastrofie lotniczej a nie polegli.
Liszaj
7 miesięcy temu
Od komuny wierni na wsi dostali ziemię za darmo a robotnicy w Amieście komunalne mieszkania a co teraz dostają od bozi i kościoła
bECdrBjv
kulfon721
7 miesięcy temu
Jeszcze 10 lat temu wielki ksiądz car i bóg na wiosce że wschodu Polski a teraz już nikt ważny i to tak boli .Amen !!!!!!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić