aktualizacja 

Ksiądz oburzony. Zobaczył, co się działo w poniedziałek w kościele

182

Ksiądz Daniel Wachowiak nie przestaje zaskakiwać. Tym razem proboszcz w mocnych słowach skrytykował innego księdza, który obficie oblał wiernych wodą w Lany Poniedziałek. "Duchowni sami doprowadzają do ośmieszania wiary. Błazenada" - skomentował.

Ksiądz oburzony. Zobaczył, co się działo w poniedziałek w kościele
Nagranie z kościoła oburzyło ks. Wachowiaka. (Twitter)

Proboszcz parafii św. Brata Alberta w podpoznańskich Koziegłowach ks. Daniel Wachowiak na swoim profilu na Twitterze zamieszcza opinie na temat wiary Polaków i sytuacji w Kościele, ale i nie tylko. W ostatnim wpisie skrytykował zachowanie pewnego księdza, który w Poniedziałek Wielkanocny urządził swoim parafianom śmigus-dyngus.

Nagranie z kościoła trafiło do sieci. Na krótkim filmiku widać, jak ksiądz obficie "święci" wodą parafian. Tuż za nim idą dzieci, oblewając go wodą.

Zdaniem ks. Wachowiaka kapłan widoczny na nagraniu "urządził wokół liturgii szopkę i ośmieszył wiarę"

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Młodzież w Polsce masowo rezygnuje z religii. Ksiądz komentuje
Kolejna porcja infantylizacji chrześcijaństwa. Śmigus dyngus dobrą tradycją, ale jak można zabawiać się w to w ornacie, kościele i urządzać wokół Liturgii szopkę... Duchowni sami doprowadzają do ośmieszania wiary. Błazenada, która zastępuje budowę moralności, cnót i sensu życia - ocenił ks. Wachowiak.

Wielu internautów ma odmienne zdanie w tej kwestii od proboszcza. Oto jeden z komentarzy, który zebrał najwięcej polubień:

- Ktoś tam wreszcie zauważył, że duchowość nie musi się równać z ponurą zadumą, umartwianiem, smutnymi pieśniami i rozważaniem nad pyłem marnym. To chyba dobrze, prawda? - pyta internauta duchownego.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

We wcześniejszym wpisie ks. Daniel Wachowiak skrytykował z kolei zaproszenie na spotkania w jednej z parafii.

Przeczytałem zaproszenie na spotkania do jednej z parafii. Hasła typu integracja najważniejsza, znajomości... Nawet nie ma zająknięcia o Bogu. Czy idą czasy, w których nawet w Kościele dla pozyskania członków, będzie się unikać katolickiej tożsamości i przynależności do Jezusa? - skomentował proboszcz.
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić