Ksiądz ostro o nowych obostrzeniach. "Kto chce umierać, niech umiera"

900

Od 15 grudnia w naszym kraju będą obowiązywać nowe obostrzenia. Do zasad, których wprowadzenie jakiś czas temu zapowiedział rząd, dosadnie odniósł się proboszcz z Katowic.

Ksiądz ostro o nowych obostrzeniach. "Kto chce umierać, niech umiera"
Zdjęcie ilustracyjne (Pixabay)

Czwarta fala pandemii koronawirusa mocno daje się we znaki. Liczba zakażeń nieustannie rośnie. Do tego dochodzi wariant Omikron, który pewnie niebawem zawita do Polski, a także fakt, że liczba szczepień zbyt szybko nie wzrasta.

Właśnie dlatego polski rząd ogłosił nowe obostrzenia. Będą one obowiązywać od 15 grudnia.

W myśl nowych zasad m.in. kościoły będą mogły być wypełniane w 30 proc. Ten limit będzie można przekroczyć pod warunkiem, że wierni są zaszczepieni. Identyczne reguły będą obowiązywać w kinach, hotelach oraz restauracjach.

Katowice. Proboszcz zszokował wiernych

Ksiądz Józef Włosek, proboszcz parafii Podwyższenia Krzyża Świętego i Matki Bożej Uzdrowienia Chorych na Tysiącleciu w Katowicach, zaskoczył wiernych. W niedzielę 12 grudnia mówił wprost, że nie ma pojęcia, jak weryfikować, kto z parafian jest zaszczepiony, a kto nie.

"Super Express" spostrzega jednak, że wcale nie to najbardziej zszokowało zgromadzonych. Na mszy o godz. 20:00 z ust duchownego padły bardzo mocne słowa, które wywołały poruszenie.

Jedno musimy zrobić wszyscy: musimy przestrzegać zasad. W kościele wszyscy, bez wyjątku, nosimy maseczki, zachowujemy dystans i dezynfekujemy dłonie przy wejściu do kościoła. I naprawdę nie interesuje mnie, co kto na ten temat uważa, może sobie mieć swoje poglądy. Jak ktoś chce umierać, proszę bardzo, niech umiera! Ale Kościół to wspólnota i trzeba się dostosować, a w kościele za bezpieczeństwo wiernych odpowiada proboszcz - zaznaczał ks. Józef Włosek, cytowany przez "SE".
Zobacz także: Mocne słowa o Lechu Wałęsie w rocznicę wybuchu stanu wojennego
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić