Marcin Lewicki
Marcin Lewicki| 

Ksiądz pokazuje, kto daje na tacę. Tak zachowują się wierni?

151

Aktywny na TikToku Ks. Rafał Główczyński (znany jako "Ksiądz z osiedla") w żartobliwy sposób sparodiował niektórych wiernych. Duchowny pokazał typy osób, które dają na tacę w czasie mszy świętej. Niektóre zachowania osób uczestniczących w nabożeństwie zaskakują!

Ksiądz pokazuje, kto daje na tacę. Tak zachowują się wierni?
Ks. Rafał Główczyński w zabawny sposób parodiuje wiernych (TikTok)

"Ksiądz z osiedla" jest popularny na TikToku. Śledzi go ponad 120 tysięcy osób. Twórca profilu ks. Rafał Główczyński nagrał ostatnio film, w którym parodiuje wiernych.

Duchowny pokazał w krzywym zwierciadle jak wyglądają cztery typy osób, które uczestniczą we mszy i reagują na tacę. Pierwszy to typ "osoby zamyślonej". Wierny ten nie chce dzielić się swoimi pieniędzmi.

Drugi typ to wierny "z zagranicy". Na filmie ks. Główczyńskiego chwali się on banknotem w obcej walucie. Z kolei "rozmieniacz" wrzuca polski nominał, ale wybiera "resztę" z tacy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Msza za Michaela Jacksona. Intencję zamówiła starsza pani

Najzabawniejszy jest rodzaj wiernego, określonego mianem "przyszłego biznesmena". Osoba ta ma zabierać pieniądze i chować je do własnej kieszeni.

Trzeba przyznać, że film nagrany z przymrużeniem oka dość dobitnie pokazuje postawy wiernych w czasie nabożeństwa. Jak widać, księża spotykają się z różnymi zachowaniami wierzących, reagując np. na próby kradzieży.

Trwa ładowanie wpisu:tiktok

Kim jest ks. Rafał Główczyński?

Ks. Rafał Główczyński nie tylko prowadzi profil "Ksiądz z osiedla", ale jest też katechetą. Prowadzi lekcje dla wiernych z parafii św. Michała Archanioła w Piastowie (pow. pruszkowski).

Często publikuje treści, które adresowane są dla młodych. Na swoich filmach tańczy, śpiewa i wyjaśnia zagadnienia z życia kościoła w zrozumiałym, swobodnym języku. Duchowny podkreśla, że rozumie potrzeby młodych osób i sam wychował się na jednym z warszawskich osiedli, co ułatwia mu komunikację.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić