o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
MDO
|

Ksiądz rozesłał listy. W środku? Druczki do przelewu, bo nie ma kolędy

41
Podziel się

Koronawirus uniemożliwia organizację tradycyjnych odwiedzin kolędowych. Jak radzą sobie z tym księża? Znajdują różne rozwiązania. Jeden z duchownych postanowił rozesłać wiernym druczki na przelew.

Ksiądz rozesłał listy. W środku? Druczki do przelewu, bo nie ma kolędy
Oława. Ksiądz wysyła wiernym druczki na przelew (Google Maps)
bDHRqfBx

Druczki odebrali mieszkańcy podlegający parafii pw. Znalezienia Krzyża Świętego w Godzikowicach. Jednocześnie ksiądz zaprosił na kolędową mszę świętą tych, którzy mogą wychodzić z domu.

Jak wierni zareagowali na listy od księdza? Tytuł wpłaty "Kolęda 2021" u wielu z nich wywołał zaskoczenie.

bDHRqfBz
Zaskoczenie mieszkańców było spore. Część poparła pomysł duchownego i nie widzi w jego zachowaniu nic złego - relacjonuje tuolawa.pl.

Koronawirus. Co z kościołami?

Pandemia uniemożliwia przeprowadzenie odwiedzin kolędowych w tradycyjnej formie. W kościołach natomiast wciąż obowiązują limity. Na 15 mkw. może przypadać tylko jedna osoba.

Niestety, w wielu kościołach nikt nie respektuje tych restrykcji. Wierni gromadzą się w liczbach zbliżonych do tych z okresu, w którym obostrzenia dot. koronawirusa nie obowiązywały.

bDHRqfBF
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDHRqfCa
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(41)
Gość
2 miesiące temu
Wychodzi pazerność (niektórych) księży. Jestem wierzący ale to co niektórzy "duchowni" wyprawiają przechodzi pojęcie. Widać że dla tego konkretnego niereformowalnego przypadku z całej kolędy liczy się tylko kasa a nie samo spotkanie z wiernymi. Smutne:( Róbcie tak dalej a kościoły będą świecić pustkami.
Nick
2 miesiące temu
Maaaaało, maaaało, maaaało - tysiące nieruchomości - maaaało, setki tysięcy hektarów - maaaało, pensje katechetów z naszych podatków - maaaało, brak podatków - maaaało, co jeszcze ???? Ile jeszcze będziecie nas pompować ???
lillllla
2 miesiące temu
nic nie wpłacać mają dośc!
bDHRqfCb
Nikt6
2 miesiące temu
Większość księży traktuje ,,swoje" parafie jak folwarki, a parafian jak pańszczyźnianych chłopów.Najgorsze jest to, że w obecnych czasach dużo ludzi wierzy w ich słowa ,,Bóg Cię pokara" i stają się owieczkami które ślepo podążają za swoim pasterzem.
Ala
2 miesiące temu
Czyli w zwyczajowej komendzie która zgodnie z tekstem jednego z biskupów wrosła w naszą tradycje chodzi o coroczna zbiórkę pieniędzy. Czyli jak się skończy to wariactwo wirusowe to mogą sobie darować odwiedziny zresztą beznadziejne i czekać na przelewy.
Najnowsze komentarze (41)
Ania
2 miesiące temu
Są różni księża. Nie chcę oceniać tego konkretnego przypadku. Parafianie najlepiej wiedzą, czy ksiądz z nich zdziera, czy naprawdę jakieś większe wydatki są w kościele np. Remont. Mnie np. Podnosi na duchu z gola. Odmienny przykład: np. Ksiądz w mojej rodzinnej miejscowości. Byłam zszokowana, ale ile razy byłam tam w ciągu pandemii ksiądz ani razu nie zbierał podczas mszy na tace.
Ina
2 miesiące temu
No i niech inni którzy twierdzą że ksiądz po kolendzie nie chodzi za pieniędzmi teraz się wypowiedzią😂
eliza
2 miesiące temu
Mnie nie szokuje postępowanie księży. Mnie szokuje uniżone poddaństwo katolików. To katolicy przyzwyczaili księży że im się należy... więcej, więcej, więcej.... Gdyby ludzie zmądrzeli nie byłoby takich księży.
Artur
2 miesiące temu
Rydzyk dał im przykład jak zarabiać mają
Piotr
2 miesiące temu
O2 to kłamcy i te inne portale wszystko robią aby oddalić ludzi od Boga i kościoła, i wymyślają kłamstwa
Nickey
2 miesiące temu
Jeszcze nikt nie udowodnił, że bog jest czy go nie ma. Ale pazerność kapłanów i innych szamanów jest nieskończona.
hary-63
2 miesiące temu
Niech im zasponsorują "tarczę 100"
Starszy.
2 miesiące temu
Moje pytanie czy księża dostali pozwolenie od Grodzkiego żeby koperty wysyłać.??? Przecież koperty były zabójcze nawet wybory były przesunięte.
bDHRqfBT
Szczery
2 miesiące temu
Bezczelnosc.juz dodać bliżej mam do złożenia paktu apostazji
TED
2 miesiące temu
ja tez potrzebuje w tych ciezkich czasach w zamian zaspiewam kolede wyslac druczek czy podac nr konta
kolędnik
2 miesiące temu
Nie ma co komentować, dobra wola i empatia się przyda, ja dam datek, kto nie chce nie musi, a komentarze typu skok na kasę są nie na miejscu !
Parafianin
2 miesiące temu
Mając naście lat przyjmowałem księdza po kolędzie sam. Rodzice byli w pracy, albo gdzieś wyjechali, nie pamiętam. Gdy wręczałem księdzu kopertę ten powiedział coś w stylu: nie, nie trzeba. No to jak nie to nie, nie nalegałem...
axel
2 miesiące temu
Takie zachowanie pokazują konieczność wprowadzenia podatku kościelnego , dobrowolnie płacą ci co chcą , oczywiście koniec z funduszem kościelnym z naszych podatków
andu
2 miesiące temu
Jakby nie było wiadomo o co chodzi to chodzi o kasę a nie o duszyczki :-)
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić