Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
SSŃ
|
aktualizacja

Ksiądz Sebastian o dzieciach in vitro. Wszystko jasne

526
Podziel się:

"Kto będzie kochał wyprodukowane w ten sposób dzieci?" - pyta autor kontrowersyjnego podręcznika do HiT w kontekście dzieci in vitro. Czy Kościół zgadza się z tą oburzającą postawą? Popularny w sieci ks. Sebastian Picur wyjaśnił, co myśli na ten temat. Wszystko jasne. - Każde dziecko ma taką samą godność - powiedział wprost duchowny.

Ksiądz Sebastian o dzieciach in vitro. Wszystko jasne
Ksiądz odniósł się do kwestii do dzieci poczętych metodą in vitro (TikTok)

Ostatnio w mediach dużo mówi się o dzieciach poczętych metodą in vitro. Temat ten znalazł się teraz na językach wielu ludzi za sprawą podręcznika do historii i teraźniejszości - nowego przedmiotu, który od września ruszy w szkołach ponadpodstawowych.

Coraz bardziej wyrafinowane metody odrywania seksu od miłości i płodności prowadzą do traktowania sfery seksu jako rozrywki, a sfery płodności jako produkcji ludzi, można powiedzieć hodowli. Skłania to do postawienia zasadniczego pytania: kto będzie kochał wyprodukowane w ten sposób dzieci? - pisze autor podręcznika.

Słowa zawarte w książce, z której już wkrótce uczyć się będzie młodzież, zbulwersowały wiele osób. Do tego stopnia, że tata dziewczynki poczętej przy użyciu in vitro zdecydował się pozwać ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka, a także twórców podręcznika.

Nie pozwolę, żeby w publicznej szkole moja Córka była wytykana palcami jako obiekt eksperymentów i dziecko niekochane przez rodziców - mężczyzna napisał na stronie zbiórki na pokrycie kosztów na prawnika i proces.

Ksiądz o dzieciach poczętych metodą in vitro

Skoro w podręczniku, który ma się stać podstawą nauczania kolejnych pokoleń, pojawiły się określenia typu "laboratorium" czy "hodowla" w kontekście dzieci in vitro, pojawia się pytanie, ile osób w Polsce myśli podobnie? Czy Kościół o takim potomstwie myśli w tych samych kategoriach? Odniósł się do tego ksiądz Sebastian Picur, prowadzący popularny wśród młodzieży profil na TikToku.

Duchowny odpowiedział na komentarz swojej obserwatorki. "Przecież dziecko poczęte naturalnie lub przez in vitro jest takie samo i tak samo ważne" - napisała internautka. Z opublikowanego na portalu społecznościowym wideo dowiadujemy się, czy kapłan popiera to stanowisko.

Tak, bez względu na rodzaj poczęcia, każde dziecko ma taką samą godność, wartość, ma prawo do życia, miłości i zbawienia - przekazał ks. Picur.
Zobacz także: Kontrowersje w "podręczniku". Nie chcą książki od Czarnka
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(526)
Izydor
2 miesiące temu
sporo komentarzy, ale czy ktoś z was widział wogóle ten podręcznik, nie mówiąc już o przeczytaniu go? bo ja nie, i w zasadzie nie mam zamiaru go czytać, ale też dlatego nie będę się na jego temat wypowiadał tylko na podstawie moich przeczuć
Ku prawdzie
2 miesiące temu
A dalsze rozumowanie wspr.metody in vitro szanowna redakcjo dlaczego nie publikujecie -wyrwać fragment ,który wam pasuje-tylko to potraficie
Błedne rozumi...
2 miesiące temu
Ku świadomości!!! -kościòł nie potepia dzieci urodzonych metodą in vitro tylko to ,iż przy tej metodzie zamrażane są ,a pożniej usmiercane zarodniki -które uznaje za poczete dzieci. -człowiek traktowany jest przedmiotowo -o to chodzi
Obluda
2 miesiące temu
A dalszy ciąg wspr.invitro tego ksiedza DLACZEGO nie nagłaśniacie. Tu chodzi o krtytykę metody invitro a nie poczete przez nią dzieci -one są niewine i zawsze powinne być kochane
pacjentopolsk...
2 miesiące temu
CZŁOWIECZEŃSTWO i CZŁOWIEK , kim są ... ISTOTĄ , ISTOTAMI ....Rozumne pojmowanie , dotyczy także wiary zgłębianej rozumem ....
Gosc
2 miesiące temu
Ta książka powinna wyładować na makulaturze !!!!!!!
Wszystko jasn...
2 miesiące temu
Kto będzie kochał te dzieci? Księża...
abp. Bolec
2 miesiące temu
przenoszę za karę ks. Sebka do parafii gdzie jest więcej ładnych ministrantów
Wawiak
2 miesiące temu
Widać ktoś nie rozumie, co zostało napisane. Nie chodzi tu wcale o dzieci z in vitro, tylko o podejście ludzi do życia oraz konsekwencje zmiany z podejścia poważnego na podejście leminga nastawionego jedynie na zaspokajanie swoich zachcianek - bo takimi łatwiej jest rządzić. Jedyny błąd, jaki tu widzę, to to, że wypowiedź podana jest w sposób, którego dzieciaki raczej nie zrozumieją. Także nie każdy dorosły to ogarnie.
Jury
2 miesiące temu
A kto mówił, że nie jest tak samo ważne? Kontrowersje budzi jedynie metoda poczęcia, gdzie w in vitro wstepem jest onanizowanie się ojca, "inseminacja" matki i zamrożone rodzeństwo, które w większości jest utylizowane.
Toja,,,,
2 miesiące temu
Czy naturalnie poczęte czy przez in vitro tak samo będzie kochane bo jest chciane, nie usunięte, urodzone i kochane.... Co za dyskusja ludzie mają tysiące problemów po co stwarzać więcej. Głowy do góry żyje się tylko raz....
Ania
2 miesiące temu
A moje dziecko nie chodzi na religię i nie mam takich dylematów
kij w mrowisk...
2 miesiące temu
Mam taką teoretyczną zagwozdkę - skoro dzieci z in vitro, to coś wyprodukowanego, to czy taką ciążę, według KK, można usunąć?
stophejt
2 miesiące temu
Nie mogę jak czytam te komentarze. Odwieczna walka PiS vs PO czyt. Głupi vs głupszy. Jeden pokazuje palcem na drugiego ale oboje mają za uszami. I siedzi taki emeryt w klapkach kuboty przy meblościance i w każdym zdaniu gdzie jest cząstka "po" pisze z dużej litery i oczywiście inflacja, rosnące stopy, drożyzna - wszystko wina Tuska, nie przemówisz do rozsądku, tak jakby nie było innych partii i ludzie dalej nie rozumieli że ten cały rząd jest do wymiany. Po drugie wypociny katolików. Wiara to indywidualna kwestia, pewnie ktoś się zaraz przyczepi więc od razu powiem - wierzę w boga, ale nie wierzę w kościół ani religię. Obecnie religii jest ok. 1500 i każda się kłóci kto ma racje, od tysięcy lat zabijamy się w imię czegoś co wydaje nam się że rozumiemy, ale nie rozumiemy i jeszcze daleko nam do tego żeby próbować sobie wytłumaczyć czym jest bóg i po co tu jesteśmy. To tak jakby świnia miała zrozumieć fizykę kwantową i gryźć inną świnie bo jej zdaniem ona nie rozumie. Większość z was tak naprawdę nie wie, że wierzy w rzeczy które głoszono już kilka tysięcy lat przed narodzinami Chrystusa, a chrześcijaństwo to jedna wielka ściema i poza 10 przykazaniami, które są oczywiste dla każdego myślącego człowieka nie niesie żadnych wartości. Dyszka na tacę was nie zbawi jak w środku jesteście zepsuci. Daleka droga jeszcze przed nami jako cywilizacją. PS - do osób usuwających komentarze - co z moją wypowiedzią jest nie tak? wolność słowa to dla was obce pojęcie? czy kogokolwiek obraziłem? czy jestem wulgarny?
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić