Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MDO
|
aktualizacja

Ojciec nie wytrzymał. Chce pozwać Czarnka i Roszkowskiego

103
Podziel się:

Ogrom kontrowersji wzbudza podręcznik do historii i teraźniejszości autorstwa prof. Wojciecha Roszkowskiego. W mediach głośno jest choćby o fragmencie dotyczącym in vitro. Jeden z rodziców postanowił pozwać twórców podręcznika, a także ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka.

Ojciec nie wytrzymał. Chce pozwać Czarnka i Roszkowskiego
Wojciech Roszkowski (Wikimedia, Biały Kruk)

W podręczniku prof. Wojciecha Roszkowskiego zawarty został fragment dotyczący in vitro. W tekście autor użył takich słów jak m.in. "laboratorium" czy "hodowla".

Skłania to do postawienia zasadniczego pytania: kto będzie kochał wyprodukowane w ten sposób dzieci? Państwo, które bierze pod swoje skrzydła tego rodzaju 'produkcję'?" Miłość rodzicielska była i pozostanie podstawą tożsamości każdego człowieka, a jej brak jest przyczyną wszystkich prawie wynaturzeń natury ludzkie - pisze Roszkowski.

Niewykluczone, że podręcznik pod lupę weźmie sąd. Wszystko za sprawą tego, że tata córeczki poczętej przy użyciu in vitro zdecydował się pozwać ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka, a także twórców podręcznika. By zgromadzić środki finansowe na prawnika i koszty procesu, założył internetową zbiórkę.

Cel wyznaczył na poziomie 30 tys. zł. Szybko udało mu się zgromadzić jeszcze więcej pieniędzy. Autor zrzutki oczywiście wyjaśnił motywy działania.

Mam na imię Kamil. Przez wiele lat razem z żoną starliśmy się naturalnie o dziecko, ale dopiero metoda in-vitro pozwoliła nam mieć najjaśniejszą iskierkę w naszym życiu, moją ukochaną Córeczkę. Ten, komu poczęcie dziecka nie sprawiło problemu (lub było to niespodzianką), nigdy nie zrozumie tych dziesiątków tysięcy ludzi, którzy całymi latami się o dziecko bezskutecznie starają - napisał na stronie zbiórki.

Zbulwersowany ojciec: "Nie pozwolę..."

Pan Kamil wytłumaczył też, dlaczego osobiście nie może pokryć kosztów pozwu. "Kochani, w normalnych warunkach wyciągnąłbym z kieszeni pieniądze i opłacił prawnika, ale w mojej rodzinie w ostatnim czasie miał miejsce nieszczęśliwy wypadek, który dosyć mocno zaangażował mnie finansowo, dlatego zwracam się z uprzejmą prośbą o wsparcie i pomoc w opłaceniu Kancelarii, która w moim imieniu pozwie Ministerstwo Edukacji i Nauki czyli min. Przemysława Czarnka oraz autora tego hejterskiego i kompletnie nienadającego się do edukacji (nawet dżdżownic) podręcznika. Sprawa będzie trwała dłużej niż medialne zainteresowanie nią, dlatego zbieram kwotę, która pozwoli mi przez najbliższe lata prowadzić ten spór sądowy" - zaznaczył.

Nie pozwolę, żeby w publicznej szkole moja Córka była wytykana palcami jako obiekt eksperymentów i dziecko niekochane przez rodziców, dlatego zrobię wszystko, żeby zanim trafi do szkoły, ten podręcznik był już odległą przeszłością i niechlubnym świadectwem czasów, w jakich przyszło nam wszystkim żyć - podsumował.
Zobacz także: Kontrowersje w "podręczniku". Nie chcą książki od Czarnka
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(103)
kiks
miesiąc temu
Od dawna dają się zauważyć jakieś złośliwości wobec ludzi, którzy myślą inaczej, niż wspomniany. Jest nawet podejrzenie, że jako dziecko oddane w opiekę starego księdza, znajomego rodziny (dane z Wikipedii), mógł spotkać się z czymś, co teraz, takim podręcznikiem Roszkowskiego próbuje sobie odbić. Sąd, jeśli do niego dojdzie, to ludzie dorośli, doskonale czytający także w intencjach, o których kiedyś nie było mowy a teraz stały się jednym z ważnych elementów, przy rozpatrywaniu naruszeń Prawa, zatem dałabym jemu, sądowi, pod rozwagę to, czy te, już wypunktowane wcześniej zdania, a tak wielką rodzące na nie, niezgodę, nie wystarczają na tego "podręcznika" likwidację. Dzieci to bardzo wrażliwa część społeczeństwa a także bardzo szczera i z tej szczerości, czasem, zabójcza, niszcząca, zwłaszcza, przy czyjejś jeszcze niewiedzy czy niepokoju. Trzeba to rozważyć i dać temu rozsądną miarę. Pojawiają się specjaliści od etyki; tacy i siacy, którzy wykorzystują najdrobniejsze potknięcia przeciwników, tyczące spojrzenia na religię. To najgorsi zawodnicy, bo nieliczący się z konsekwencjami, ludźmi, ich życiem, uzurpatorzy, którzy komuś chcą coś udowodnić i kimś zawładnąć, komuś dopiec, za coś się zemścić. Pozostawmy sprawę sądom, miejmy nadzieję, że bezstronnym i mądrym. Społeczeństwo, jako takie, będzie to śledzić i pytać. Bo pytać, przecież, może.
Tyle na temat
miesiąc temu
Pan tata Kamil albo jest: 1. Głupi 2. Mądry - bo skosi kasę z lemingów jak ten co na seicento zbierał W podręczniki nie ma nic o in vitro! Nawet KK akceptuje takie dzieci! Piszę tam o hodowli w Chinach przez sztuczne macice i nianie AI.
Kurna opamięt...
miesiąc temu
Tam nic nie ma o invitro, tylko o laboratoriach hodowli ludzi w Chinach! DTusk swoich lemingów nieźle wkręca w fake newsy same.
leszek1979
miesiąc temu
Problem polega na tym, że w cytowanym fragmencie nie pada słowo in vitro, nie można też tego bezpośrednio wnioskować. Jest mowa o produkcji ludzi czy o hodowli, takie pomysły są rzeczywiście w Chinach. Wystarczy wpisać sobie w internecie. Cała ta akcja pozwu to jakiś cyrk. Warto przeczytać tekst ze zrozumieniem zanim powtarza się głupoty po politykach...
Ojciec
miesiąc temu
Kto z was czytał, komentujesz coś czego nie ma.
MajkaSiad
miesiąc temu
Idol
Veles
miesiąc temu
Co sie dziwicie? Święty kościół gdzie nie ma pedofili ani pedałów od lat mówi nam ciemnym jak zakładać rodzinę. To jest to samo tylko oficjalnie wydane z pomoca partii ktora ceni sobie (doslownie....w PLN) tą obustronna przyjaźń.
LetoIDK
miesiąc temu
Zamówiłem ten „podręcznik” ze względów kolekcjonerskich - coś mi mówi ze to będzie niesamowita kolekcja głupich cytatów i fałszywych informacji o źródło dobrych memów. Dodatkowo jak wycofają nakład może być coś tam wart za parędziesiąt lat :D
Przedszkolak
miesiąc temu
Dziwne to wszystko. Jak chciałem w szatni napocząć dziecko z jedną taką, w naturalny sposób, to powiedzieli że tak nie można. Invitro nie można, naturalnie nie można. Dziwne to jakieś.
Jackass
miesiąc temu
Książki jeszcze nikt nie ma, a już wszystkim przeszkadza
Jakataka
miesiąc temu
Jestem za pozwaniem autora i ministra
Soeft
miesiąc temu
A mi się nie podoba wylewanie do zlewu dziesiątków ludzkich zarodków, które są odpadem in Vitro. O nich właśnie pisał Roszkowski w tym podręczniku. A co z zamówieniami na niebieskie oczki albo bląd loczki? Eugenika to kultura śmierci, od której metoda in Vitro nie jest specjalnie odległa. Lemingi chętnie o tym zapominają łatwo obrażając ludzi o innym światopoglądzie. Ale nie martwcie się za bardzo. W sądzie trafi to na pewno na sędziego spod znaku Justitia, który chętnie wyrok na podręcznik przyklepie.
Ojciec
miesiąc temu
Biada temu ktory atakuje moja rodzine i moje dzieci lepiej ,zeby wycofali sie z tego pomysłu poki maja jeszcze czas ,bo pozniej zal juz nie wystarczy trzeba bedzie ponieść bardzo przykre konsekwencje poki ja zyje na tym świecie to nie pozwole na to ,zeby ktos moja rodzine obrazal i moje dzecko ktore jest z in vitro .
Fela
miesiąc temu
To sprawa i honor wszystkich rodziców dzieci z in vitro powinni się zjednoczyć w obronie swoich dzieci bo to za poważna sprawa żeby tak zostawić konsekwencje mogą być tragiczne.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić