Ksiądz szokuje podczas kazania. "Dziecko z in vitro jest zwierzęciem"

350

Ksiądz Piotr Natanek znowu daje o sobie znać. W ubiegłym roku nazwał polskich biskupów zdrajcami, którzy w związku z pandemią pozwolili na to, by kościoły opustoszały. Dziś spadły na niego gromy za słowa, które wypowiedział podczas ostatniego kazania.

Ksiądz szokuje podczas kazania. "Dziecko z in vitro jest zwierzęciem"
Były ksiądz. (Twitter.com)

Ksiądz Piotr Natanek znany jest mediom i internautom od lat. Za swoje wypowiedzi był zawieszony w 2011 roku. Teraz komentujący znowu nie zostawiają na nim suchej nitki.

Internauci są oburzeni. Niedzielne kazanie wielkanocne, podczas którego ksiądz Piotr Natanek wygłosił słowa na temat dzieci z in vitro, trafiło do internetu.

Wiem, że wielu z was oburzą te słowa, ale zapowiadałem, że padną tu ciężkie słowa dotyczące waszego bytu, waszej ludzkiej istoty. Ilu z was przeżyło dramat, kiedy usłyszało wyjaśnienie w naszych orędziach Pana Boga na temat 10 przykazań, z których jasno wynikało, że dziecko poczęte z próbówki poza Bogiem jest produktem, a nie bytem. Nie istotą. Jest zwierzęciem - powiedział były duchowny.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

W 2011 r. ks. Natanek był suspendowany przez kardynała Stanisława Dziwisza za poglądy niezgodne z oficjalną nauką Kościoła. W 2012 r. z kolei Rada Stała Episkopatu Polski nawet przestrzegała wiernych, by nie gromadzili się wokół księdza.

Ks. Natanek dalej jednak działa. Stworzył własne sanktuarium, gdzie regularnie odprawia msze. Kościół znajduje się we wsi Grzechynia koło Makowa Podhalańskiego w woj. małopolskim.

Autor: KLS
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić