aktualizacja 

Ksiądz w furii. Poszło o stroje kobiet do kościoła

497

Mimo że ks. Michał Woźnicki został wydalony z zakonu salezjanów, nadal głosi kontrowersyjne kazania. Tym razem pouczał kobiety, które jego zdaniem, niewłaściwie przychodzą ubrane do Kościoła.

Ksiądz w furii. Poszło o stroje kobiet do kościoła
Kontrowersyjny ksiądz znów szokuje. Skomentował ubiór kobiet (YouTube)

Ks. Michał Woźnicki to postać szeroko znana przede wszystkim w Wielkopolsce, której zachowania często określane są mianem skandalicznego.

To nie koniec, bowiem nawoływał także do nienawiści na tle różnic narodowościowych, kierując wobec Żydów słowa mające na celu wzbudzenie wobec nich uczucia wrogości i braku akceptacji, powodując negatywne do nich nastawienie".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Sylwia Nowak miesiąc temu urodziła. Zamierza ochrzcić dziecko? "Kościół to jest jakby osobna sprawa"

Ale ksiądz Michał Woźnicki został wydalony ze zgromadzenia Salezjanów jeszcze wcześniej, bo w 2018 roku. We wrześniu ub. roku został także eksmitowany z domu zakonnego.

Mimo to regularnie prowadzi msze. Podczas jednej z ostatnich zaatakował kobiety, które jego zdaniem, ubierają się do kościoła niewłaściwie.

Idąc na mszę świętą, zjednocz się z uczuciami Matki Najświętszej. Jako niewiasta i jako mężczyzna. Wtedy nie ma problemu jak się ubrać na mszę świętą, żeby wiadomo, że zero... seksu. Gdy jestem wierzący, to wiem czego ma być zero, a czego ma być pełnia - grzmiał z ambony.
Musi być szacunek, dyscyplina i powaga wobec Boga, żadnej ekstrawagancji. Ważne, co zakładam i jak to nosze. Nie mam się podobać drugiej osobie, tylko Bogu - dodawał.

Potem duchowny wspomniał używaniu perfum na mszy. - Miały miejsce takie sytuacje, ale nic nie mówiłem.

Co dalej z kontrowersyjnym księdzem?

Przypominamy, że w marcu br. ks. Michał Woźnicki otrzymał pismo z Watykanu, w którym został oskarżony o herezję oraz schizmę, gdyż nie uznaje obecnego papieża. Postępowanie w sprawie wydalenia kapłana ze stanu duchownego wciąż trwa.

Zobacz także: STROJE NIEWIAST ZERO SEKSU! JESTEM DZIECKIEM DIABLA WOŹNICKI O GRZECHU I PERFUMACH
Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić