o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
oprac.
GGG
|

Ksiądz wzywa Polaków: Trzeba wrócić do Boga!

48
Podziel się

Ksiądz Paweł Bartkiewicz zaapelował, na antenie Telewizji Trwam do Polaków. "Trzeba wrócić do Boga" - mówi w swoim wezwaniu duchowny na co dzień związany ze środowiskiem o. Tadeusza Rydzyka.

Ksiądz wzywa Polaków: Trzeba wrócić do Boga!
Ks. prof. dr hab. Paweł Bortkiewicz (YouTube)
bDTCFOKZ

Ks. Bortkiewicz dał już się wielokrotnie poznać opinii publicznej. Nie raz ksiądz swoimi słowami wywołał lawinę komentarzy - bardzo często negatywną pod swoim adresem. Bortkiewicz należy do zwolenników Prawa i Sprawiedliwości, prezydenta Andrzeja Dudy oraz jest wielkim krytykiem sejmowej opozycji.

- Właściwym miejscem ich aktywności powinny być kabarety, ale najlepiej zakładane za więziennym murem - mówił swego czasu ksiądz na temat polityków opozycji.
bDTCFOLb

Bortkiewicz o pandemii COVID-19

W jednym ze swoich felietonów przed ostatnimi wyborami prezydenckimi duchowny wychwalał rządzących i prezydenta w kontekście podjętych przez nich działań w czasie trwania epidemii koronawirusa.

- Trzeba oddać szacunek i wręcz hołd politykom, którzy mimo rozlicznych trudności podejmowali działania służące dobru wspólnemu, którzy podejmowali działania ratujące nam życie. (...) Wieli szacunek dla polskiego rządu, wielki szacunek dla pana prezydenta za ich mądrość i za ich konkretne działania. Obyśmy ten szacunek potrafili wyrazić w najbliższych dniach i tych decyzjach, które są przed nami - mówił ksiądz przed zbliżającymi się wyborami prezydenckimi.
bDTCFOLh

Bortkiewicz: Trzeba wrócić do Boga!

Najnowsza aktywność duchownego z Torunia to wezwanie do Polaków by ci powrócili do Boga. Zdaniem Bortkiewicza "bez Boga zostają ruiny moralności".

Cywilizacja, która uśmierciła Boga, tak naprawdę jest zagładą człowieka, a zatem chcąc odbudować ludzkie życie na tej ziemi, trzeba wrócić do Boga. Trzeba wrócić do prawd przez niego ustanowionych, trzeba wrócić do Chrystusa! - przekonuje duchowny.
Próbuje się uporczywie budować nowy humanizm, nową moralność, nowa ludzkość, nowego człowieka, nowy porządek, nowy ład - wszystko to oderwane od Boga. Wciąż czynimy to uporczywie, jak budowniczowie wieży Babel, budowniczowie obozów zagłady, jak budowniczowie realnego socjalizmu i innych programów społecznych, jak budowniczowie ideologii spod znaku pseudo - tęczowej barwy, a przecież stworzenie bez stworzyciela zanika, bez Boga pozostają ruiny moralności - przekonuje ks. Paweł Bortkiewicz, członek Narodowej Rady Rozwoju przy prezydencie Andrzeju Dudzie.
bDTCFOLi
Zobacz także: Stan rzek powyżej stanów ostrzegawczych. "Musimy być na baczności"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDTCFOLC
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(48)
Henryk
miesiąc temu
Proponuję aby to księża powrócili do Boga i nauki kościoła bo to oni się oddalili a nie my
Pozizoe
miesiąc temu
Świetnie, zgadzam się, kler z Rydzykiem na czele powinie wrocic do Boga
Z Biblii
miesiąc temu
Prorok Ezechiel mówił - nie ufajcie noszącym długie strojne szaty a w mowie używającym gładkiego języka ! Kogo dotyczą te prorocze słowa ?
bDTCFOLD
Emerytka69
miesiąc temu
Ksiezulku jestem za stara bys takie farmazony gadal gdzie ten Bóg no powiedz gdzie ludzie gina w imię czego. Co brakuje ci pieniedzy ja ci nie dam
Tom
miesiąc temu
Następny nawiedzony ksiądz? To nie ludzie odwrócili się od Boga-tylko Kościół odwrócił się od ludzi..Sprzedał się partii za stanowiska i Judaszowe srebrniki.
Najnowsze komentarze (48)
Wrogowie reli...
4 tyg. temu
Nie będzie nam ksiądz w czarnej sukience mówił, żeby ludzie wracali do Boga.
abc
miesiąc temu
Ksieza odeszli od boga, bo mieli tysiace okazji przekonac sie, ze boga po prostu nie ma. Kler popelnil tak duzo przestepstw, ze gdyby bog byl to juz dawno kopnal by ta zgraje darmozjadow w d... A skoro ta banda cwaniakow i nierobow tyle wiekow utrzymuje sie na powierzchni i nic sie ne dzieje, to hulaj duszo piekla nie ma. Wiedza co robia po prostu.
Hahaha
miesiąc temu
A jakiś dowód na istnienie boga? Bo chyba nie wojny choroby głód bieda i śmierć?
stan
miesiąc temu
Powiązania polityki z kościołem nazwa są w biblii prostytucją, a za takie usługi się płaci, i to dlatego jest tak hojnie opłacana ,,Jeden z siedmiu aniołów, którzy mieli siedem czasz, przyszedł i powiedział mi: „Chodź, pokażę ci, jak zostanie wykonany wyrok na wielkiej prostytutce, która siedzi nad wieloma wodami. Ziemscy królowie wdawali się z nią w niemoralne kontakty seksualne, a mieszkańcy ziemi upili się winem jej niemoralności,,
stan
miesiąc temu
KK jako instytucja już stracił swoją religijność a co za tym idzie i poparcie Boże ,,Wtedy usłyszałem inny głos z nieba: „Mój ludu, wyjdźcie z niej, żebyście nie mieli udziału w jej grzechach i żeby nie spadły na was plagi, które ją spotkają. Bo jej grzechy narosły aż do nieba i Bóg przywołał na pamięć jej niesprawiedliwe czyny. Potraktujcie ją tak, jak ona traktowała innych, odpłaćcie jej podwójnie za to, co robiła. Jako instytucja jest obciążona bardzo poważnymi przestępstwami a w ostatnim czasie pedofilią i ukrywaniem jej, nic tych rzeczy nie uległo przedawnieniu
Zorro
miesiąc temu
Wierzący nie odwraca się od Boga ani od wiary,tylko ma was serdecznie dosyć, tej waszej obłudy i zakłamania,czy tak ciężko to pojąć?
Renata
miesiąc temu
Kasy im brakuje, dlatego przywołuje!!!
Leocio
miesiąc temu
swieta prawda tylko zacznijcie od siebie jestescie 100 razy gorsi niz normalni ludzie
bDTCFOLv
Kleryk
miesiąc temu
Trzeba wrócić do skromnosci, oddać majątki zgromadzone z wdowiego grosza, zrobić kościół ubogi a nie rozpasany i brzuchaty
Andrzej
miesiąc temu
Najpierw nie kościół wróci do Boga.
XXL
miesiąc temu
Kościele duchownych opamiętaj się
Deny
miesiąc temu
No trzeba trzeba panowie w sutannach. 2000 lat minęło, pasowało by się nawrócić. Rozwiązać kk i zacząć nauczać jak apostołowie - z miłości do Boga i za darmo.
Ekspert
miesiąc temu
Myślę że najwyższy czas aby księża tacy jak ten ,, wrócili,, do Boga i zaprzestali bogacić się kosztem naiwnych starszych ludzi , aby zaprzestali budować imperium rozpasania żerując na naiwności ,,ciemnego ludu,,
eliza
miesiąc temu
No to księżulkowie, wróćcie do Boga. Na co czekacie?
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić