aktualizacja 

Ksiądz z TikToka wywołał burzę. Wypowiedział się ws. Jana Pawła II

217

Po wyemitowaniu reportażu Marcina Gutowskiego "Franciszkańska 3" na antenie TVN24 w sieci głośno zrobiło się o Janie Pawle II. Do tej sprawy odniósł się także ksiądz Sebastian Picur, który jest bardzo popularny na TikToku. Jego słowa odbiły się szerokim echem.

Ksiądz z TikToka wywołał burzę. Wypowiedział się ws. Jana Pawła II
Ksiądz z TikToka wywołał burzę. Wziął w obronę Jana Pawła II (YouTube)

W poniedziałek 6 marca w programie "Czarno na białym" pokazano reportaż Marcina Gutowskiego "Franciszkańska 3". To już kolejna część serii Bielmo. W niej pokazano dokumenty, z których wynika, że Jan Paweł II wiedział o nadużyciach seksualnych w Kościele, jeszcze zanim został papieżem. Miał także pomagać w ich tuszowaniu.

Mimo obciążających ustaleń nie brakuje osób, które stają w obronie duchownego. W tym gronie znalazł się między innymi premier Mateusz Morawiecki. W głosie w sprawie Jana Pawła II zabrał także ksiądz Sebastian Picur, który jest niezwykle popularny na TikToku.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Ksiądz nadal odprawia mszę, gdy potężny tajfun Rai uderza w kościół na Filipinach

Ksiądz zdecydował się na udzielenie krótkiej wypowiedzi na temat papieża, gdyż mocno prosili go o to użytkownicy TikToka.

Czy Jan Paweł II mógł popełniać błędy? Tak, ponieważ był człowiekiem. W testamencie napisał "Wszystkich proszę o wybaczenie". Pomimo to... świętość Papieża potwierdzają liczne cuda i łaski wyproszone przez jego modlitwy i wstawiennictwo - powiedział na swoim kanale w mediach społecznościowych.
Trwa ładowanie wpisu:tiktok

Ksiądz z TikToka wywołał burzę. Internauci krytykują

Nie wszyscy internauci są usatysfakcjonowani wypowiedzią duchownego, co dali mocno odczuć w komentarzach pod jego filmem.

Należy rozróżniać błędy od zamierzonych przestępstw powodujących kolejne zbrodnie - podkreśla jeden z internautów. - Błędem to może być przejechanie na czerwonym świetle, a nie takie coś... - dodaje kolejny z internatów.

Ksiądz Sebastian Picur regularnie nagrywa filmy na TikToka. Na popularnej platformie pokazuje zarówno zabawne filmiki, jak i poważniejsze, poświęcone wierze katolickiej. Na co dzień służy w sanktuarium św. Jana Pawła II w Krośnie.

Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić