Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
BA
|

Książę Andrzej miał mieć proces o molestowanie seksualne. Syn królowej Elżbiety II uciekł do Szkocji

14
Podziel się

W poniedziałek ma ruszyć proces Virginii Giuffre, która oskarża księcia Andrzeja o molestowanie seksualne. "The Sun" ustalił, że członek rodziny królewskiej chwilę przed rozpoczęciem procesu uciekł do swojej rezydencji w Szkocji. Nie wiadomo, czy weźmie udział w rozprawie sądowej.

Książę Andrzej miał mieć proces o molestowanie seksualne. Syn królowej Elżbiety II uciekł do Szkocji
Książę Andrzej (Getty Images)

W sierpniu Amerykanka Virginia Giuffre zarzuciła księciu Andrzejowi, że wykorzystywał ją seksualnie, kiedy miała 17 lat. Miało do tego dojść w Londynie, Nowym Jorku i na prywatnej wyspie Jeffreya Epsteina w grupie Wysp Dziewiczych Stanów Zjednoczonych. Teraz kobieta domaga się odszkodowania "za naruszenie jej nietykalności cielesnej".

Dwadzieścia lat temu bogactwo, władza, pozycja i koneksje księcia Andrzeja umożliwiły mu wykorzystywanie przestraszonego, bezbronnego dziecka, którego nikt nie mógł ochronić. Już dawno powinien on być pociągnięty do odpowiedzialności – zaznaczono w pozwie złożonym w sądzie federalnym Nowym Jorku.

Uciekł do rezydencji w Szkocji

W środę media poinformowały, że dokumenty dotyczące pozwu nie zostały jeszcze doręczone ani księciu, ani jego prawnikom mimo "wielokrotnych prób". W ciągu ostatnich dwóch tygodni Andrzej przebywał w Royal Lodge — brytyjskiej rezydencji królewskiej położona na terenie tzw. Wielkiego Parku w Windsorze. Jest to oficjalna siedziba księcia Yorku.

Jak informuje "The Sun", we wtorek Andrzej udał się w jeszcze bezpieczniejszą lokalizację – szkocką posiadłość monarchy Balmoral. Fotograf uchwycił, jak książę wjeżdża samochodem na teren rezydencji ze swoją byłą żoną Sarah Ferguson. Na zdjęciach widać, że przyjeżdżają tym samym Range Roverem, który wcześniej zauważono obok Zamku Windsor.

Proces ma ruszyć w poniedziałek

Sugeruje to, że przejechali ponad 800 km samochodem. Najprawdopodobniej chcieli w ten sposób uniknąć podróży samolotem, gdyż dla oskarżonego księcia może ona być bardziej ryzykowna. Wyjazd do Szkocji ma miejsce chwilę przed planowaną pierwszą rozprawą w sądzie dotyczącej molestowania seksualnego Amerykanki Virginii Giuffre w poniedziałek.

Wcześniej kobieta oceniła pozew złożony w federalnym sądzie okręgowym dla Południowego Dystryktu Nowego Jorku jako "nowy rozdział w dążeniu do pociągnięcia do odpowiedzialności" 61-letniego obecnie księcia. Ma to być konferencja telefoniczna i na razie nie ma informacji o tym, czy Andrzej weźmie w nim udział.

Zobacz także: Ostatni Piastowie mazowieccy. Ich tajemnicza śmierć do dziś budzi wątpliwości
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(14)
Anna
4 miesiące temu
17 letnie bezbronne dziecko, za moich czasów nie było takiego czegoś:)
tereza
4 miesiące temu
Coś podobnego ! Teraz jej się przypomniało ze była molestowana, kasy widocznie brak lub jest okazja do wyłudzania ogromnej kwoty! To wymyslil jakis adwokarzyna może sam ja do tego namówił aby zgłosiła to do sądu? Wyczuł dużą kasę z kilku procent
Jak ksiądz?
4 miesiące temu
Księciulo może więcej i cmoknijcie księciula w jego królewską pompkę.
Zniesmaczona
4 miesiące temu
Co dziecko robilo na takich imprezach dla doroslych, matka nie wiedziała po co ja tam wyslala, nie pochalam molestowania a matka też jest winna streczycielstwa
Tgcxffvcdd
4 miesiące temu
Ach biedne dziecko, dobrze zapłacił? To w czym problem?
Victor1984
4 miesiące temu
Wgl ja rozumiem, że może być coś takiego jak trauma itp. Ale żeby sobie o tym przypominać po 20 latach? Nie jestem seksista, ale wiele pań przypomina sobie, że zostały zgwałcone po dziesiątkach lat, kiedy gwalciciele osiągnęli sukces i pieniądze. Jak gwałcił jakiś nieudacznik to nie ma o czym pamiętać bo i po co?
Lama
4 miesiące temu
On w ogóle nie jest podobny do księcia Karola. Czy to są bracia?
3XL
4 miesiące temu
Nie tłumaczę Ks. Andrzeja, ale skoro babie przypomniało się po 20 latach, to znaczy, że żałuje, że zbyt tanio się sprzedała i chce dopłaty.
Fff
4 miesiące temu
Powinno się go uniewinnić nic się nie stało wogole za to nie powinno być kary to natura jest taka
Sebastian
4 miesiące temu
Ekstradycja do USA tam mu pokażą gdzie jego miejsce.
Ta nastolatka
4 miesiące temu
czekała 20 lat z oskarżeniem? Dziwne to, a także fakt, że spotykała się z nim w trzech różnych miejscach na świecie. Nawet u nas obcowanie płciowe z siedemnastolatką nie jest przestępstwem. Bogaty, wolny i przystojny królewski syn nie musi molestować dziewcząt, może mieć każdą za ich przyzwoleniem. Tu chodzi wyłącznie o pieniądze.
Garry
4 miesiące temu
przypomniało się Amerykance. Co ona robiła w wieku 17 lat na prywatnej wyspie. Jeżeli ktoś ma być oskarżony, to ona za nieobyczajność i prostytucję.
Jan
4 miesiące temu
Dobre!! Rodzinka!!
Polak
4 miesiące temu
Meghan Markle mieszali z błotem, a brudy zamiatali pod dywan.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić