o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Aldona Brauła
|

Zdjęcie z pogrzebu księdza zmarłego na COVID-19

123
Podziel się

Kilka dni temu odbyło się ostatnie pożegnanie ks. prał. Juliana Jóźwika z parafii w Garwolinie (woj. mazowieckie), który zmarł na Covid-19. Na uroczystościach pojawiło się wielu duchownych, jednak bez maseczek, które są obowiązkowe również w kościołach.

Zdjęcie z pogrzebu księdza zmarłego na COVID-19
Od 10 października w całej Polsce maseczki są obowiązkowe w każdej przestrzeni publicznej. (Facebook)
bDgeKqBh

Ksiądz prałat Julian Jóźwik z parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Garwolinie zmarł 3 października w jednym z Warszawskich szpitali. Jak informuje portal eGarwolin, 79-letni duchowny był zakażony koronawirusem, ponadto zmagał się w chorobami współistniejącymi, miał m.in. problemy z sercem.

Księża zignorowali nakaz noszenia maseczek

13 października odbyło się ostatnie pożegnanie księdza. Na mszy zebrało się wielu wiernych, a także duchownych. O ile parafianie mieli założone maseczki, tak wielu księży, o nich zapomniało.

bDgeKqBj

Na zdjęciach opublikowanych na Facebooku widać, że większość księży nie zasłoniła nosa i ust. Kilku z nich założyło maseczki poprawnie, ale znalazły się osoby, które miały je na brodzie lub zsunięte z nosa.

Komunia powinna być podawana do ust, czy na dłoń? Ojciec Gużyński wyjaśnia

Od 10 października cały kraj jest objęty żółtą strefą, a to oznacza, że maseczki są obowiązkowe wszędzie. Nos i usta powinny być zasłonięte w każdej przestrzeni publicznej, na zewnątrz, w sklepach czy też w kościołach. Jest to zasada, której przestrzegać musi każdy, bez względu na wykonywany zawód. Z noszenia maseczek w kościele wyłączone są tylko osoby "sprawujące kult", czy jednak księży nie prowadzących nabożeństwa można w tym przypadku za takie uznać?

bDgeKqBp

Maseczek nie muszą nosić osoby, którym zabrania tego lekarz. Trzeba jednak pamiętać, że lekarz musi wystawić specjalne zaświadczenie, ponieważ tłumaczenie się astmą lub dusznościami zwyczajnie nie wystarczy, aby uniknąć maseczki.

bDgeKqBK
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(123)
Wirtualna
2 tyg. temu
Materiał dowodowy jak znalazł, ciekawe czy posypią się mandaty.
bike
2 tyg. temu
Tak , to prawda, w kościele księża nie noszą masek na mszach, a wierni biorąc z nich przykład noszą je na brodzie lub maja zsunięte z nosa. Gdzie są kontrole sanepidu, Policji , Straży miejskiej na mszach
Wujek
2 tyg. temu
Wybrałeś PiS to masz księdza.
bDgeKqBL
Proste
2 tyg. temu
Pisowcy mają robić zakupy w kościele i nie zarażać ludzi w lidlu czy biedronce.
obywatel
2 tyg. temu
tak zapomnieli akurat a pismilicji nie było bo to koledzy pisu
Najnowsze komentarze (123)
Marko
1 tyg. temu
Pewnie nie śledzę uważnie albo jeszcze nikt nie podjął tematu: Co z KOMUNIĄ Świętą przyjmowaną podczas mszy przez wiernych z rąk księdza do ust. Bardziej świadomi wystawiają ręce i przyjmują na ręce, ale to Kościół powinien dbać o bliźniego i sam wydać rozporządzenie o wydawaniu Komunii na rękę, a nie do ust, a ksiądz przed samą komunią powinien umyć i zdezynfekować ręce. Jakie jest wasze zdanie?
jan
1 tyg. temu
Pili wodę święconą więc są chronieni
cbk
1 tyg. temu
Niektórzy chcą za nim podążyć. Ot co.
Jacek
1 tyg. temu
Niech nie noszą, naturalna selekcja zrobi swoje
Kaaarol
1 tyg. temu
A po co maseczki mieliby nosić? Virus zombie ich zaatakuje ?
Obserwator
1 tyg. temu
Oni dążą do domu Pana za kolegą
ooo
1 tyg. temu
lekarz już nie wystawi beznadziejnego zwolnienia, ponieważ w końcu sami zrozumieli, ze jedyne przeciwwskazanie to wiek poniżej 3rż, lub ciężkie upośledzenie umysłowe. Reszte antymaseczkowych pajacow sadownie nalezy wyslac na prace spoleczne np w szpitalach przy chorych na covid, tam nie ma maseczek ani innego sprzetu, bo nasza sluzba zdrowia jest juz niewydolna (powyzej 4000 chorych dziennie) a rzad przespal pol roku i nic nie zakupil nowego, nawet szczepien na grype. teraz tak na prawde uratuje nas 15-30 dni odciecia od swiata i siedzenie w domu.
Joyrambo
1 tyg. temu
W czasie sprawowania liturgii księża nie są mieć maseczki. Ci choć siedzą w kawkach byli w tzw koncelebrze (czyli odprawiali msze) świadczy o tym strój. Gdyby tłumok od tego artykułu (i niektórzy komentujący) nie zakończył szkoły na gimbie to by wiedział
bDgeKqBD
"Cogito ..."
1 tyg. temu
A pani felietonistka Aldona nie raczyła się od wczoraj dokształcić i nadal SZCZUJE na Kościół. Księża widoczni na fotografii sprawują liturgię. A że nie są blisko ołtarza? A gdzieżby w tej ilości się zmieścili przy ołtarzu. Pani Aldona jest wyjątkowo ignorantką. Może się trochę zawstydzi z powodu braku stosownej wiedzy.
Aras
1 tyg. temu
Proponuję nie zakładać maseczke bo to sztuczna pandemia ,ludzie czy widzicie trupy na ulicach ?Czy jakieś wielkie pomory w waszych rodzinach się zdarzyły. Po za tym jest to zalecenie a nie rozporządzenie
abc
1 tyg. temu
Brak masek brak dystansu material dowodowy dla wypisania mandatu
Julia
1 tyg. temu
U mnie zkościoła w Krakowie od kilku dni proboszcz leży w ciężkim stanie w szpitalu na Covid, ale bez maseczek tylko Ci chodzili którzy uprawiali mszę, reszta w maseczkach
Alina.n
1 tyg. temu
Komunia do ręki A spowiedź przez telefon.???.
Gość
1 tyg. temu
A jaki covid?
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić