o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Anna Piątkowska-Borek
|

700 osób na kwarantannie na Śląsku. Mieli kontakt z zakażonym księdzem

163
Podziel się

Śląsk. Ponad 700 osób trafiło na kwarantannę. Mieli kontakt z 3 księżmi z Rajczy zakażonymi koronawirusem. Jeden z księży uczył w szkole w Milówce i w Rajczy.

700 osób na kwarantannie na Śląsku. Mieli kontakt z zakażonym księdzem
Rajcza i Milówka. Ponad 700 osób na kwarantannie (Pixabay)
bDSQGmUR

Śląska. Rajcza i Milówka, powiat żywiecki. Ponad 700 osób na kwarantannie

Jak przekazało rmf24, ponad 700 osób w województwie śląskim trafiło na kwarantannę. Mieli oni kontakt z 3 księżmi z Rajczy (powiat żywiecki), u których wykryto koronawirusa.

bDSQGmUT

Zakażony koronawirusem ksiądz uczył w szkole

Rmf24 podało, że jeden z zakażonych koronawirusem księży (wynik testu dodatni) uczył w szkole. Prowadził lekcje religii w Milówce i w Rajczy. Z kolei dwaj inni księża mają objawy COVID-19, przy czy jeden w cięższym stanie trafił do szpitala.

Koronawirus w województwie śląskim

W sobotę 10 października Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 412 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem na Śląsku. W całym kraju było 5300 przypadków.

bDSQGmUZ

Sytuacja epidemiologiczna w Polsce się pogarsza. W związku z tym rząd zdecydował się na wprowadzenie nowych obostrzeń. Od 10 października cały kraj objęty został żółtą strefą, z wyjątkiem powiatów i miast na prawie powiatu, które zaklasyfikowano do strefy czerwonej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDSQGmVu
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(163)
JO-ANNA
6 miesięcy temu
Dlaczego mnie to nie dziwi? Oglądam nabożeństwa w telewizji (od marca w kościele nie byłam) i widzę, że księża nie stosują się do zarządzeń sanitarnych. Nie tylko celebrant nie ma maseczki lecz cała jego asysta także. Nie widzę też nigdzie naczynia z płynem do dezynfekcji rąk a naczyń liturgicznych dotykają różni księża uczestniczący i ministranci. Przed udzielaniem komunii księża też nie dezynfekują dłoni i co za różnica, czy ktoś bierze opłatek na ręka czy do ust. Masek nie zakłada też część wiernych albo maj je na brodzie. Księża nie zwracają na to uwagi są i tacy, którzy zachęcają ludzi do zdejmowania tych "kagańców" a parafianie, dla których proboszcz jest wyrocznią słuchają go. Skutek może być taki, że jeśli któryś z parafian nie pokona wirusa, to ksiądz na tym zarobi za pogrzeb.
Chudy
6 miesięcy temu
To teraz zamknac ich wszystkich w kosciele i niech sie modla o zdrowie a nie teraz do szpitala
niekatoliczka
6 miesięcy temu
a po co wy latacie do tych kościołów w dzisiejszych czasach? W domu się pomodlić nie możecie? Szczyt głupoty i braku odpowiedzialności za innych, bo teraz po kolei zarażacie najbliższych Bogu ducha winnych!
bDSQGmVv
zawiesić
6 miesięcy temu
religię,,W tej pandemii wazniejsze jest życie niż religia,,zawisić religię do odwołania,mniejszy koszt i większe bezpieczeństwo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!11
Ofca
6 miesięcy temu
Czemu ksiądz udaje się do szpitala? Czy gdy ryzyko śmierci zagłada w oczy wiara ustępuje?
Najnowsze komentarze (163)
Srovid
6 miesięcy temu
A czy zakażenie wystepuje tylko w kościele? Według speców medialnych wirusologów występuje także w szkole,na weselach,w pociagach.Prawda taka ,że te głupkowate portale piszą to po to żeby skłucić i zastraszać naród.
Rów1377
6 miesięcy temu
Bo ksiądz kazał.
Judasz69
6 miesięcy temu
W każdej religii jest jakaś hierarchia.
Rovi1377
6 miesięcy temu
Religia ważniejsza od życia.
Jarek od kota
6 miesięcy temu
Najwięcej oszczędza kto unika księdza. Zdrowia również.
100leclaskowi
6 miesięcy temu
A co z ministrantami?
Rajczan
6 miesięcy temu
Jest to nie prawda że 700 osób jest na kwaratanie wystarczy sprawdzić wyniki z sanepidu po co te kłamstwa przestańcie kłamać
Ja
6 miesięcy temu
To było niemal 3 tygodnie temu. I nie jest prawda że uczył.w szkole w Rajczy. A piszecie jak by to było dziś nie ma żadnego zakrzonego oprócz księży.. Robicie sensacje i strach między ludźmi... z czegoś czego nie ma obecnie...
bDSQGmVn
Adamo
6 miesięcy temu
Przed pójściem do kościoła zapoznaj się z treścią rozporządzenia odnośnie uczestnictwa w skupiskach ludzi lub skontaktuj się z dobrym psychologiem, który wybije ci to z głowy, gdyż każda wizyta w kościele może zagrażać twojemu życiu lub zdrowiu. W tym przypadku porada lekarza lub farmaceuty nic nie pomoże. Tylko fanatycy chodzą w tych czasach do kościołów i do kościołów w ogóle, skoro Bóg jest wszędzie. Nie potrzebne nam są budynki zwane kościołami i księża, którzy dyktują nam, jak mamy żyć, na kogo głosować i ile mamy mieć dzieci, czy jak być dobrą żoną w sypialni.
Nerii
6 miesięcy temu
Przeczytałem gdzieś ze na czas pandemi chodzenie do kosciola i inne kontakty miedzy wiernymi a księżmi powinny być zawieszone ,ale ja myślę że lepiej nie bo ksieza nie mogą być stratni a ze oni kochaja pieniadze ponad wszystko to napewno wystąpią do państwa o odszkodowanie a panstwo czyli my zaplaci im ile tylko beda chcieli
Yataman
6 miesięcy temu
brawo ksiądz, twoje słowo boże niesie śmierć i cierpienie.
wesołek
6 miesięcy temu
Ha,ha, woda święcona nie pomogła.
Zajzajer
6 miesięcy temu
Jest pandemia, ponieważ 700 osób jest w izolacji, a 700 osób jest w izolacji, bo jest pandemia. Pandemia to mielenie cyfr wymyślanych przez psychopatów medycznych i ich pomagierów.
medyk
6 miesięcy temu
Oto namacalny dowód, że religia katolicka jest szkodliwa społecznie i zagraża zdrowiu .
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić