aktualizacja 

Tylko Putin winny? Minister zrzucił odpowiedzialność na miliony Rosjan

Minister spraw zagranicznych Ukrainy Dmytro Kułeba stwierdził, że winę za wojnę ponoszą miliony Rosjan, a nie tylko Władimir Putin. Jest to odpowiedź na słowa kanclerza Niemiec, który broni obywateli Rosji, zrzucając całą odpowiedzialność na Putina.

Tylko Putin winny? Minister zrzucił odpowiedzialność na miliony Rosjan
Dmytro Kułeba oskarża o wojnę Rosjan (Getty Images)

Minister spraw zagranicznych Ukrainy winą za wojnę obarczył niemal wszystkich Rosjan. Dmytro Kułeba w najnowszym wpisie podkreślił, że wielu obywateli Federacji Rosyjskiej popiera politykę Putina i pośrednio przyczynia się do rozwoju konfliktu oraz śmierci niewinnych ludzi.

Rosjanie popierają wojnę

Niektórzy chcą żyć w prostym świecie, w którym Putin ponosi wyłączną odpowiedzialność za wojnę. Rzeczywistość jest taka, że ​​ktoś faktycznie zrzuca bomby na ukraińskie miasta, strzela do ewakuowanych, tworzy "Z", w sondażach popiera Putina. Podobnie jak w latach trzydziestych, te osoby ponoszą odpowiedzialność, nawet zatrutą propagandą - napisał na Twitterze Dmytro Kułeba.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Doradca szefa Kancelarii Prezydenta Ukrainy Mychajło Podolak napisał podobny post, wzywając jednocześnie kanclerza Niemiec do zdecydowanego działania. Przypomniał, że Rosjanie popierają wojnę, a Władimir Putin nie jest jedynym odpowiedzialnym za masowe ostrzały i ataki na cywilów.

Olaf Sholz, starając się usprawiedliwić swoje niezdecydowanie, proponuje oddzielenie zwykłych Rosjan od Putina, realizatora wojny. To może być fałszywy trend w Europie. Oficjalnie 71 proc. Rosjan zdecydowanie popiera wojnę i masowe mordy naszych obywateli. Miejcie to w pamięci - napisał Podolak.

Olaf Scholz odmówił osobistego stawienia się w Kijowie. Nie chce także udzielić pomocy militarnej, ale w serii wpisów zapewnił, że jego kraj będzie wspierać Ukrainę oraz uchodźców. Dodał także, że obrażanie lub atakowanie ludzi z Rosji jest "całkowicie nie do przyjęcia", ponieważ jest to "wojna Putina i tylko on za nią odpowiada".

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Zobacz także: Ukraina ulegnie żądaniom terytorialnym Rosji? "Myślę, że to jest nierealne"
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić