Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MMC
|

Plotki przybierają na sile. Z Watykanu napływają niepokojące informacje

243
Podziel się

Kilka dni temu świat obiegła wieść o rzekomych planach abdykacji papieża Franciszka. Kardynałowie powoli szykują się na konklawe?

Plotki przybierają na sile. Z Watykanu napływają niepokojące informacje
Czy papież Franciszek abdykuje? (Pixabay)
bETHcQUl

Kilka dni temu świat obiegła wieść o rzekomych planach abdykacji papieża Franciszka. Wieść tę miał rozpowszechnić Antonio Socci, który choć za obecnym papieżem nie przepada (a nawet nie uznaje jego pontyfikatu), tak wiadomości ze Stolicy Apostolskiej ma mieć z pierwszej ręki.

Papież Franciszek jest już w sędziwym wieku i mają mu doskwierać coraz to większe problemy zdrowotne. W tym wieku (85 lat) Jan Paweł II odszedł, a Benedykt XVI abdykował. W Watykanie pogłoski na temat tego, "co dalej" zamiast milknąć, krążą coraz powszechniej.

bETHcQUn

Watykańskie media podają informację na temat rzekomego "prekonklawe". Choć oficjalnie takie pojęcie nie istnieje, wśród kardynałów panuje już świadomość, że kwestia zmiany papieża to przyszłość bliższa niż dalsza.

Kardynałowie chętni na objęcie papieskiego tronu mają w tym okresie szczególnie dbać o swoje dobre imię wśród kolegów, by zapewnić sobie głosy poparcia. Sytuacja ma przypominać polityczne wybory, choć oficjalnej kampanii wyborczej nikt oczywiście nie prowadzi i na pewno nie za panowania obecnego papieża. Ile w tych informacjach prawdy? Tego nie wie nikt, jednak włoskie i watykańskie media donoszą, że tak właśnie ma wyglądać sytuacja w kościelnych kuluarach.

bETHcQUt
Zobacz także: Episkopat krytykuje Polski Ład. Jest odpowiedź z rządu PiS
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bETHcQUO
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(243)
katol
3 miesiące temu
Katolicyzm jest tylko ogólnoświatową ideologią, nie ważne kto jest papieżem, a wymyśloną przez poganina, rzymskiego Cesarza Konstantyna Wielkiego w 313roku, który okazał się być mordercą - teścia, szwagrów, siostrzeńca, żony i syna, a o którym to Euzebiusz z Cezarei pisał, że ma duszę po trzykroć błogosławioną, zjednoczoną z Bogiem, wolną od wszelkich ziemskich nieczystości. Ha, ha,ha! Morderca z błogosławioną duszą???!!! Ciekawe są wypowiedzi tak zwanych świętych kościoła katolickiego. Wystarczy prześledzić działalność rzymskiej korporacji kościoła katolickiego od 313 roku do dziś! Do jakich wniosków to nas doprowadzi? - Otóż, w przeciągu 17 wieków istnienia rzymskiej korporacji kościelnej najważniejsza zawsze była i jest kasa i władza! A to pozyskiwanie kasy i majętności przez rzymską korporację doprowadziło do zagłady milionów istnień ludzkich, "niby" w imię wiary mordowano heretyków, innowierców, a zdarzało się też że mordowano i katolików - mówiąc przy tym że Bóg swoich rozpozna. Bogiem w tejże kościelnej korporacji była i jest "mamona", a wiara korporacji przeistoczyła się we władzę korporacji przed którą klęczeli i klęczą do dnia dzisiejszego "królowie" tego świata (świadczy o tym opłata konkordatowa, miliardowe wpłaty podległych państw na konta Watykańskie), a władza korporacji wzrasta proporcjonalnie do wzrostu ogłupionych przez korporację owieczek, tym więcej jest kasy im więcej ogłupionych owieczek (chrzty, msze, śluby, pogrzeby itd. itd.). Przecież wszyscy widzicie jak kościół drwa rąbie i wiórów nie ma!
Słowianin
3 miesiące temu
Nie lękajcie się! Episkopat katolickiej Polski, to w całości wasi starsi bracia w wierze. Są bardzo mądrzy - bo to mądry naród! Starszych braci słuchać trzeba! Chodźcie regularnie do kościółka, a myślenie zstawcie starszym i mądrzejszym. Oni już tak pokierują waszym losem, że dostaniecie dokładnie to, na co zasługujecie. Alleluja i do przodu!
Majster
3 miesiące temu
Benedykt "odpuścił" bo zaczął walczyć z korupcją. Franciszek odpuszcza bo chciał kontynuować i włączył w to pedofilię. Śmiech na sali, że Papież mając władzę absolutną w ustroju kościelnym słucha się mafiozów w swoich szeregach. Ale, kiedyś kościół palił wiedźmy, a już zaczyna sam być palony. I jestem za. Bo wiara w Boga, to nie wiara w religię. Wiara musi płynąć z duszy serca umysłu itd. a nie z tego, co kiedyś ktoś napisał, zostało zmienione 4826x i zinterpretowane aby gruby ksiądz mógł za wszystko zbierać kaske i być bezkarnym. Tym bardziej teraz.
bETHcQUP
Gocha
3 miesiące temu
Pan który widać że jest dobry i uczciwy to za 'niego, wyszła na jaw pedofilia itp itd, a cała ta instytucja do zakopania i zaorania
Dax
3 miesiące temu
Satanista ucieka, wie że niebawem krew będzie się lała.
Kobra
3 miesiące temu
Franciszek to jeden z najlepszych papieży w dziejach Kościoła. Szkoda że walczy z mafią księży i biskupów. Prosty, uczciwy, skromny człowiek kontra banda chciwych pasibrzuchów. Mam nadzieję że jego następca będzie taki sam ale duzo młodszy, nie można wybierać papieża przed 80, który za kilka lat nie ma siły na sprawowanie urzędu. Ale Franciszkowi życzę 100 lat!!
WeldingWire
3 miesiące temu
To nie jest kościół, to mafia. Ten cały Watykan od początku zabiegał o miano państwa. I są państwem w państwie. Papież jest tylko twarzą. Moim zdaniem za sznureczki pociągają zupełnie inni ludzie, a bardzo możliwe że illuminati.
staral sie
3 miesiące temu
dobremu czlowiekowi,jak papiez franciszek nie jest latwo w tym komfornistycznym swiecie. narazil sie niejednokrotnie na krytyke ze strony kk
Tadeusz
3 miesiące temu
Jezusa ukrzyżowali ludzie którzy tydzień wcześniej rzucali palmy pod nogi. Kościół to serce Jezusa a kapłani,nie wszyscy,to firma,instytucja jednak Jezus powiedział że zamysły serc wielu wyjdą na jaw i tak się dzieje pozdrawiam wierzących i tych którzy mają dość takiego kościoła. Tylko nie zapomnijcie o tym sercu
Lorenz
3 miesiące temu
Papież Jan Paweł drugi tuszował pedofilie w kościele. Mam mu to za złe.
Xyz
3 miesiące temu
A może tak jak Benedykta zmusili do rezygnacji tak i na Franciszka jest nacisk. Chociaż słyszałem że Franciszek to też mason. Ale jedno jest pewne, to już nie ten kościół, to żenada.
Pedzio file
3 miesiące temu
Daj Bog zdrowie Papiezowi przynajmniej do czasu spotkania z naszymi Biskupami
Okl
3 miesiące temu
Kościół nie ma nic wspólnego z Bogiem. Sam kler pokazuje to samo.
bETHcQUH
Borys
3 miesiące temu
Nie wiem kto byłby papieżem to i tak się nic nie zmieni. Bóg a kościół i niby księża z powołania to dwie różne rzeczy! Bóg kocha i nie krzywdzi ludzi a ci drudzy to przeciwieństwo Boga.!!! 👹
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić